Filiz Şakar

Filiz Şakar

YazarÇevirmen
7.8/10
292 Kişi
·
636
Okunma
·
15
Beğeni
·
1209
Gösterim
Adı:
Filiz Şakar
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Kahve sevip çay içer. Çok düşünüp, çok konuşur. Çabuk sıkılır. İki üniversite okudu. İkisinde de sıkıldı. Şimdilerde boş boş oturuyor. Eğer boş boş oturmaktan da sıkılırsa, belki o zaman dünyayı kurtarabilir.
“Taş da yumurtanın üzerine düşse, yumurta da taşın üzerine düşse, olan yine yumurtaya olur.”
Rum Atasözü
"Eğer gökyüzü bile özgür olmana izin vermiyorsa, ne özelliği kalır kuşlar gibi uçmanın?"
Sarı bez,bir ev kızının olmazsa olmazlarındandır.Mutfakta banyoda cam silerken, toz alırken...
Kısacası ev temizliğinin her anında kullanabilirim.Değersiz ama bir o kadar da gerekli.
Sadece aile bile böyle hissettiriyorsa, aşk nasıl hissettirir ki? Çok yakar mı insanın canını? Ağlatır mı mesela? Ya da hayattan, insanlardan öç aldırır mı? Veya küstürür mü hayata?
Bilmiyorum.
Kalbimin o kısmı koca bir boşluk.
Bu deftere yazdığım satırlar konuşabilseydi eğer, acılarımı, kaybedişlerimi anlatabilirdi herkese.
176 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu basit gibi görünen ancak içinde kaybolacağınız kadar derin olan,yer yer hüzünlü yer yer sevinçten sizi ağlatacak bir romanın incelemesi.
Romanımız çocukken tanışmış olan Lily ve Colton’ın yağmur yağarken yaşadıkları bir kaza sonucu yollarının ayrılması ile başlıyor.Yıllar geçtikten sonra bir sergide gezerken Lily,Colton’ı görür ve bu son görüşü olmayacaktır.Onu tanıdıkça daha çok tanımak isteyecek onun farklılıklarını öğrendikçe onu daha büyüleyici bulacaktır.Peki Colton’da Lily’e aynı duyguları besleyecek midir ? Hatta istese bile bunu başarabilecek midir ? Sorunun cevabı için kitabı okumanız gerekiyor.

Kitap hakkındaki düşüncelerime gelecek olursak tek şikayetim kitabın 173 sayfa olmasıydı.Bu kadar güzel bir konuyu bu kadar güzel anlatıyorsun da neden 1730 sayfa değil ? Ben bu kitabı okurken hiç bitmesini istemedim.İki insan arasında uçurumlar kadar fark bile olsa sevginin her şeye galip geleceğini bu kitapta bir kez daha görmüş oldum.Akıcılık mı akıcılık,güzel bir senaryo mu güzel bir senaryo,kaliteli karakterler mi kaliteli karakterler.Ne ararsanız vardı.Her karakterin ayrıntılı bir derinliği,kitapta önemli bir rolü vardı.Kendinizi bu kitabı okurken bu kitaptaki karakterlerden biri olarak bulmamanız için hiçbir sebep yok.Bu kitabı sevmemdeki en önemli husus, sevginin gücünün fedakarlıkla daha da büyüyebileceğini gösteriyor oluşuydu.

Yağmurları seviyorsanız,aşka tekrar inanmak istiyorsanız ASLA bu kitabı kaçırmayın.

Kitaplı günler. :)
408 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle kitabın dili fazlasıyla basit ve gayet kolay okunabilen bir kitap. Fakat okumaya gerek var mı emin değilim. Çünkü açıkçası kitabın konusu bana fazla absürt geldi. Yani olaylar mantık çerçevesine ve gerçekliğe çok uymuyordu. Kitap güzeldi ama şahsen bana hiçbir şey katmadı. Mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünmüyorum.
176 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap inanilmazdi. Basit bir konuyu olaganustuluk katmadan o kadar güzel işlemiş ki hayran kaldim. Başucu kitaplarim arasina girdi. Ara ara dönüp tekrardan okuyacagim kitaplar arasinda.
176 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitabı okumuş olmama rağmen yeniden okudum. Hatırlamadığım için bir puanı oradan kırdım baştan belirteyim. Çünkü gerçekten ama gerçekten kitabı tamamen unutmuşum. Ama Goodreads sitesinde 2016'da okuduğum görünüyor. Kitabın başı da tanıdık geldi. Yani gerçekten okumuşum ama aklımdan çıkmış. Fakat bütün bu olumsuzluklara rağmen kitap yüksek puanı hak ediyor muydu? Evet bence ediyordu.

Kitap resmen çerezlikler kategorisinde. Kısacık. Oluyor ve bitiyor. Ama duygu yoğunluğunu hissettirmeyi de başarıyor. Bu kadar ince bir kitap için böyle bir yoğunluk... Gerçekten yazarın başarısı. Hiçbir olağanüstülük yok, hiçbir akla yatmayan saçmalık yok. Safi mutluluk ve ben gerçekten çok beğendim.

Lily'nin o yaşına rağmen üzerinde taşıdığı olgunluğu, Colton'ın çabası. Colton bazı yerlerde beni o kadar çok güldürdü ki hani çocuğa hiçbir şekilde kızamam. Olayların bazılarında kızmak istedim. Gerçekten istedim ama Lily o kadar mantıklı açıklamalarla olayları tarttı ki hayret ettim ve Colton'a olan sevgim hiç azalmadı. Ve Lily'i çok çok çok sevdim. (Spoiler dolu yorumlarımı artık kitapları unutmamak adına Goodreads profilime ekleyeceğim. Çünkü yeniden unutmayı kalbim kaldırmaz.)

Bir günde bitebilecek kadar kısa fakat yaşattığı duygular bakımından 400 sayfalık kitabı önüne sunabilen harika bir kitap. Kesinlikle öneririm. Şiddetle öneririm. Muhtemelen ben pek çok kez yeniden okurum. Karakterleri ve konusunu yeniden unutacağımdan şüpheliyim. Çünkü özellikle bu defa beni gerçekten çok derinden etkiledi.

Okuyun okuyun. :)
176 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Yazar 176 sayfaya resmen dünyaları sığdırmış çok az kitap vardır gözlerime yaş dolmasına sebep olup devreleri mi yakan. Konunun müthişliği mi yoksa otistik bir çocuğun çocukluk arkadaşına duyduğu sevgisi miydi muazzam olan onuda kendiniz deneyimleyip deneyin.
408 syf.
·2 günde
Çok Çok güzel bir kitap
Normal bir yaşantısı olan bir kızın yaşantısı anlatan mecearalara atlayan.Okudukça heyecanlandıran ,duygusallaştıran keyifle okuyabileceğiniz güzel bir kitap.
408 syf.
·Puan vermedi
Normal bir yaşantısı olan genç bir ev kızın yaşantısını anlatan daha sonra maceradan maceraya atlayan okudukça bile heyecanlandıran bazen de duygusalaştıran oldukça keyifli bir kitap.
402 syf.
·6 günde·10/10
"Ben bir masal kahramanı değilim. Hiçbir zaman da olmayacağım. Ben bir ev kızıyım. Gerçeğim.Hem de Külkedisi'nin, Rapunzel'in, Pamuk Prenses'in olamayacağı kadar gerçeğim. Hayatınızın hiçbir anında onları göremezsiniz. Ama beni görebilirsiniz. Belki bir kız kardeşinizimdir. Ya da bir arkadaşınız. Ya da siz... Oradayım. Hemen yanı başınızda..."
Bu kitap Evren'in bir ev kızıyken bir ajana dönüşme hikayesi.. Çok beğenerek okudum. Polisiye bir olayı mizahi bir dille anlatırken kitapta hem dostluğun önemini kavrıyor hem de bir ev kızı bile olsanız kendinize güvendiğiniz zaman her işin üstesinden gelebileceğinizi anlıyorsunuz.
176 syf.
·2 günde·8/10
İyi bir aşk romanı demek için gereken her özelliğe sahip fakat beni karakterlere kızarken çıldırtmayan bir kitaptı.Kitabın ana karakterleri olan Lilly Evans,normal bir genç kız ve birazcıkta sakar bir karakter.Sadece kendine yıldırım çarptıracak kadar.Diğer ana karakterimiz ise onun çocukluk arkadaşı Colton Neely,yakışıklı,zeki,her bakanın ona hayran olduğu bir genç.Ve birazcıkta özel,en azında herkes öyle düşünüyor fakat Lilly onun büyüleyici buluyor ve kesinlikle bu konuda da haklı.Kitabın samimi ve eğlenceli dili ile bizleri yeni bir maceraya sürüklüyor.Açıkçası kitabı elimden bırakamadım desem yeridir.Ve kesinlikle tavsiye ediyorum.İkinci kitabın çıkmasını iple çekiyorum.
408 syf.
·7 günde·9/10
Kitap çok güzeldi!

Kurgusu, karakterleri her şeyi çok farklıydı bana göre. Kitabı kısaca anlatmak gerekirse;

Evren bir ev kızı. Hayatı çamaşır, bulaşık ve yemek yapmakla geçiyor. Tabi bir de Tess Gerritsen kitaplarıyla. Bir de blogu var Ev Kızı Evren isimli. Bir gün evine bir kargo geliyor ve onun, Tess Gerritsen'ın da geldiği çok özel bir buluşmaya çağrıldığı söyleniyor. Tabiki Evren de oraya gidiyor. Sonuçta o bir Tess Gerritsen hayranı. Oraya gittiğinde ise Tess Gerritsen öldürülüyor. İşte olaylar da burada başlıyor.

Kısacası bir ev kızının ajana dönüşme hikayesini okuyoruz.

Ama bu ev kızı her ne kadar ajana dönüşse de kendi içinde hep Ev Kızı Evren olarak kalıyor.

Yani kitap gerçekten çok güzeldi. Sadece benim için heyecanı kaçıran bir nokta vardı. Çünkü kitabı okumaya yeni başladığımda, son 20 sayfada olan bir olayla ilgili çoook büyük bir spoi yedim. Bu ilk başlarda heyecanımı baya kaçırsa da sonradan bunu boş verip diğer olaylara odaklanmaya karar verdim.

Siz siz olun wattpadden çıkmış kitapların, kitap hallerini okurken wattpade girip kitabı incelemeyin. Hele yorumları hiç okumayın! Yoksa sonunu Venom gibi olabilir.

Neyse son olarak şunu söylemek istiyorum:

Test Gerritsen bu kitabı okumuş.

Cidden bu kitabın ingilizce tercümesini Test Gerritsen'a e-mail yoluyla atmışlar ve o da okuyup:

-Kitaplar, gizem ve cinayet. Mükemmel birleşim!

diye bir yorumda bulunmuş kitap hakkında! Bence bu gerçekten çok gurur duyulacak bir tablo. Yazarımızı tebrik ederim.

Benden bu kadar. Umarım bu kitabı okur ve cok beğenirsiniz. Herkese iyi okumalar!

Yazarın biyografisi

Adı:
Filiz Şakar
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Kahve sevip çay içer. Çok düşünüp, çok konuşur. Çabuk sıkılır. İki üniversite okudu. İkisinde de sıkıldı. Şimdilerde boş boş oturuyor. Eğer boş boş oturmaktan da sıkılırsa, belki o zaman dünyayı kurtarabilir.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 636 okur okudu.
  • 18 okur okuyor.
  • 219 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları