Francis Manapul

Francis Manapul

YazarÇizer
7.2/10
40 Kişi
·
87
Okunma
·
0
Beğeni
·
440
Gösterim
Adı:
Francis Manapul
Unvan:
İllustratör
Doğum:
Manila, Filipinler, 1979
Filipinli İllustratör
Annem bir keresinde bana demişti ki, “Hayat devinimdir... Hareket etmiyorsan yaşamıyorsundur. Ama gün gelecek bir şeylerden kaçmayı bırakıp, bir şeylere koşman gerekecek. Öne geçmen gerekecek. Koşmayı bırakmayacaksın. Yolun aydınlık olmasa bile, yolunu bulacağına inan.”
228 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
New 52 evreni öncesinde yazılmış olan 4 kitaplık mini serinin ikinci kitabında Flash, gelecekten gelen polislerle mücadele eder. Bu polisler, aslında Azınlık Raporu filmindeki mantıkla çalışır. Ellerindeki tarihi kayıtlara göre geri gidip suçları işlenmeden engelleyerek, suçu tamamen engellemeye çalışırlar. Dolayısıyla Flash'ın henüz işlemediği bir suç için onu yakalayıp mahkemeye götürmek için gelirler. Tabi işler göründüğü kadar basit değildir ama fazlası süpriz bozar :)

Bu kitaptaki olayın en önemli noktası aslında Flash'ın geleceğin göreceli ve değişebilir olduğunu anlamasını sağlar. Daha evvel bir kaç kez küçük olaylarda geçmişi değiştirmeyi denemiş ancak hep başarısız olmuş, zamanın akış iradesine karşı yenik düşmüş, o yüzden yeni bir gelecek ve evren yapabilmenin imkansız olduğunu sanan kahramanımız, gelecekten gelen bu polis ekibinin yaptığı işi görerek aslında tarihi akışı değiştirmenin mümkün olabileceğini görüyor.
120 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Zekice bir kurgu, çizimler enfes yine... Diziyi de izlemiş biri olarak oldukça tanıdık bir hikaye...

Dikkat, devamı içerik hakkında bilgi barındırır.

Bu kitapta Zoom'u, diğer bir deyişle Flash'dan yüzlerce yıl sonra doğacak olan ana düşmanı Eobard Thawn'ı tanıyoruz. Çocukluğunu, hırslarını, Flash takıntısını anlıyoruz. Barry, Wally ve Bart'a, paralel bir evrenden gelen, karizmatik bir kostüm içerisindeki Barry allen da destek veriyor. (Acaba dizideki Savitar bundan mı esinlendi diye düşünmüyorum değil)
Barry'nin bu bölümde öğrendiği bazı şeyler psikolojik bir çöküşe götürür kendisini ve sonunda... Barry koşar :)
184 syf.
·Puan vermedi
Ben daha çok çizgi romanların orijinal dilinde okulması taraftarıyım... Ve diziyi takip ettiğimden dolayı bu seriye başlmak istedim. Açıkçası diziyle hiçbir alakası yok. Sadece benzer karakterler farklı yerlerde kullanılmış... Ki hiç olmayan 2 karakter var diyebilirim. Ama çizgi roman bir süre sonra diziden farklı bir haz vermeye başlıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Francis Manapul
Unvan:
İllustratör
Doğum:
Manila, Filipinler, 1979
Filipinli İllustratör

Yazar istatistikleri

  • 87 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları