Francisco Asensio Cerver

Francisco Asensio Cerver

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Francisco Asensio Cerver
Evin bir köşesinin resim için ayrılması önemli, böylece istediğiniz anda uzun hazırlıklara kalkışmadan resim yapabilirsiniz. Ayrılan alanın büyük olması şart değil ama iyi düzenlenmiş olması gerekiyor. Çeşitli malzemelerin elinizin altında, rahatça bulabileceğiniz şekilde yerleştirilmesi şart.
*Atölyenin Önemi*

Bir sanatçının, tamamen resme ayırdığı, kendine ait bir köşesi olmalı. Burası, küçük bir oda, bir köşe, kullanılmayan bir bölme olabilir. Işık çok önemli bir faktör olduğu için bol gün ışığı alan bir pencere ideal olmasına rağmen böyle bir imkan her zaman olmaz. Bu durumda yapay aydınlatmanın yeterli olması gerekir.
176 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Merhaba‍️lar :)
Geçen yıl bu zamanlarda karakalem yapmaktan çok sıkılmıştım ve sosyal medyada takip ettiğim resim sayfalarında hep boyalarla yapılmış renkli resimler karşıma çıkıyordu. Bende merak ediyordum. Sonra okul boyası denilen ucuz boya ile suluboya resmi yaptım. Yaptığım resim pofidik bir baykuştu. Babam, Amcam, ailedeki herkes o kadar çok beğendi ki. "Daha çok yapmalıyım suluboya resimleri" diye düşündüm. Fakat o kadar bilgisizdim ki. Resmi çok sevmeme rağmen pek bir bilgim yoktu suluboya hakkında.

Kitap fuarında arkadaşımla gezerken buldum bu kitabı. 'Yeni Başlayanlar İçin Suluboya.' Kitabı gördüğümde ilk düşündüğüm şey şu oldu "İşte aradığım kitap bu!" Hemen kitabı aldım.

Suluboya yapmak kolay değil. Özel bir kağıdınız olması lazım. Bunun sebebi ise şu; normal kağıt suyu emmiyor, kağıt fazla suyu alınca parçalanıyor. Suluboya kağıdı ise tam ideal. Benim tercihim ise grenli suluboya kağıdı. Birde profesyonel suluboyalar var. Ben tablet boya kullandığım için Winsor&Newton aldım. Minicik olmasına rağmen koca bir dünya saklıyor içinde. Boyaları küçümsememek lazım

Bu kitabı iyi ki almışım dedim. Çünkü bu kitap sayesinde öğrendim çoğu şeyi. Rehberim bu kitap oldu. Kullandığım boya, kağıtlar ve suluboya ile ilgili herşeyi ilk olarak bu kitaptan öğrendim ve uyguladım. Hala ara ara kitabı açıp okuyorum.

Zamanla beraber geliştim suluboya konusunda. Eğer çizimlerimi incelemek isterseniz, çizimlerimi paylaştığım instagram sayfama bakabilirsiniz.

https://www.instagram.com/kitapcilgini/

Okuduğunuz için teşekkür ederim Sanatla, kitapla ve müzikle kalın.... ️

Yazarın biyografisi

Adı:
Francisco Asensio Cerver

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.