Françoise-Sylvie Pauly

Françoise-Sylvie Pauly

Yazar
8.0/10
24 Kişi
·
48
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·8/10
Çizimleri çok güzel. Atmosferi güzel yansıtmış çizgi roman iki bölümden oluşuyor birincisi Pascal Croci'nin yazdığı bölüm, ikincisi ise Bram Stoker'ın romanından. Romandaki diyaloglar bilerek kısaltılmış. İndirimde denk getirirseniz alıp okuyabileceğiniz bir çizgi roman.
.........................Dracula, tarih boyunca sinemaya en fazla uyarlanan hikâyedir........................................................................
160 syf.
·1 günde·6/10
Çizimleri çok beğendim ama diyaloglar yetersiz geldi. Klasik çizgilerden okumak isterseniz okuyun yalnız önceliğiniz olmasın ya da beklentiye girmeyin.
160 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Çizerin notuna göre eksiltmeler, kargaşa vb. Tamamen bilinçli bir seçimle ortaya çıkmış. Varsa okursun yoksa eksikliğini çekmezsin., kötülemeye de için elvermez.
160 syf.
·2 günde·7/10
Olay Kuzey Avrupa'da geçtiği için oldukça soğuk çizgilerle anlatılmış. Uzun yüzler, parmaklar, boyunlar, vücutlar fazlasıyla estetize çabasının ürünü. Bu çizerin tarzını sevmedim. İçim üşüdü hikayeyi okurken fakat hikayenin ürkütücülüğünden değil çizimlerin beyazlığından, donukluğundan. Çizgi roman değil de manzara betimlemelerinin resmedildiği bir kitap gibi olmuş zaten. Çizimler tek başlarına düşünüldüğünde kesinlikle kötü değil ama çizgi romanın içinde... Okumadan şöyle bir göz atmakta fayda var.
160 syf.
·8/10
Sayfayı kopar, çerçeveletip as. O derece güzel çizimleri var. Sayfalara en fazla 4 kare çizime yer verilmiş bu benim sevdiğim bir şey bana göre çok fazla karenin yer alması bütünlüğü bozuyor. Kuşe kağıda basılmış. İçeriği ve fiziksel özelliklerine göre fiyatı çok makul. Genelde %50 indirimli olur NTV yayınları, liste fiyatı olan 12 lira bile çok ucuzken ben bunu 7-8 lira civarına aldım.
Diyaloglarını çok da beğenmedim açıkçası bir eksiklik varsa o da bu konudadır. Görsellik benim için daha önemli diyenlere tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Françoise-Sylvie Pauly

Yazar istatistikleri

  • 48 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.