Funda Özdemiroğlu

Funda Özdemiroğlu

ÇevirmenEditör
6.8/10
77 Kişi
·
199
Okunma
·
0
Beğeni
·
32
Gösterim
Adı:
Funda Özdemiroğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
440 syf.
·3 günde·5/10
Wattpad kitaplarının genel kurgusu az çok biliniyor. İşte, on yedi yaşında psikopat, kötü çocuk havalarında dolanan az biraz mafya olan erkek ile beyaz atlı prens hayal ederken kendini bu kötü çocuğa aşık bulan masum kızların olduğu kitaplar. Genel olarak bu kurgu üzerinden giden, araya bir şeyler serpiştirip, karakterlerin isimlerini değistirip, az biraz çıkartıp birazcık olay katılıp yazılan kitaplar.Tabii ki içlerinde güzel kitaplar da var. Hepsine kötü diyemem. (en azından benim beğendiğim birkaç tane kitap var.) İşte o güzel kitaplardan birisi. Şans Bizi Bulunca. Eğlenceli ve güzel bir kitaptı. Çok fazla yere güldüğüm, bazen üzüldüğüm ve yer yer sinirlendiğim bir kitaptı. Evet yine içerisine aşk sokulmuştu ama yine o kadar kötü değil gibiydi. Kitabı okurken çok şaşırdım. Bu şaşkınlığımın sebebi kitabı beğenmiş olmam. Farklı bir kurgu okumak beni mutlu etti açıkçası.

Kitapta üç kızımız var. Cemre, İnci ve Başak. Bu üçlü kendilerinin ço talihsiz olduklarını düşünüyorlardı. Ama ne oldu dersiniz? Talih Kuşu onları yanılttı. 
Ancak şanssızlık peşlerini bir türlü bırakmadı. 
Kitapta büyük ikramiye isabet eden piyango biletlerini kaybeden Cemre, İnci ve Başak'ın bu bileti arama maceralarını okuyoruz.

Bir gençlik kitabından ne beklerseniz onu alabileceğiniz, eğlenceli ve akıcı bir dili olan kitaptı. Çok bir şey katmaz ama okunabilecek bir kitap diyebilirim.
440 syf.
·7/10
Herkese merhabalar,
Kitabın konusundan kısaca bahsedecek olursam kendilerinin şanssız olduklarını düşünen üç yakın kız arkadaş var bunlar Cemre, İnci ve Başak. Bu kızlar yılbaşında piyango bileti alıyorlar. Bu bileti Cemre'nin çantasına koyuyorlar. Cemre'nin çantasını bir gün hırsız tarafından çalınıyor. Ve Cemre de çantasının içinde biletin olduğunu unutuyor. Bu üç arkadaş biletin numaraları piyangonun onlara çıkmayacağını gösterdiğini düşünüyorlar. Sonra bir bakıyorlar sonuçlar açıklandığında rakamlar onların biletlerinin rakamları. Piyangonun onlara çıktığını öğrenen üçlü çok seviniyor. Fakat sevinçleri uzun süremiyor maalesef. Piyango biletinin kayıp olduğunu o zaman fark ediyorlar. Böylece piyango biletini aramaya başlıyorlar ve ardından gelen maceraları okuyoruz.
.
Kitap mizah ve aşkın dengelendigi bir gençlik romanı. Ben okurken eğlendim. Anlatım tarzı çok iyi ve gelişmiş değil ama yazarın ilk kitabı bu. Buna rağmen oldukça başarılı. Yazarın kendini daha da geliştirecegine inanıyorum.
Bazen kitapta ki karakterlerin yaş oranına göre yapılan esprileri saçma bulsam da güldüren bir kitaptı. Genel olarak ben kitabı sevdim. Sizlerde şans verebilirsiniz.
Yazarın emeğine kalemine sağlık .
Kitapla kalın. ♡
198 syf.
·1 günde·Puan vermedi
#kitapyorumu Şifa Kitabı "Mesnevi" - Cüneyt İngiz
Uzun zamandır merak ettiğim bir kitaptı. Bu merakım kitabın Mesnevi'den hikayeler içermesinden kaynaklanıyordu. Kitabın içeriğinde Mesnevi'den alınan hikayeler ,bu hikayelerden çıkartılacak hayatımızı sorgulatacak sorular,hikayelerden çıkartılacak ders ve Mevlana'nın sözlerini içeriyor. Hikaye sevenler için bu kitabı önerebilirim.


#mesnevi #cuneytingiz #goayayin
56 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Yazar bu kitabında "Kuzgun" adlı ünlü şiirini felsefi yönden açıklıyor. Şiiri önceden okusaydım kitabı daha iyi anlardım. Okuyacak olanlara tavsiyem önce şiiri daha sonra kitabı okuyun. Wattpad'da kendini yazar sanan bir çok ergen okuyup ders çıkarsa iyi olur. Benim gibi felsefe kitaplarına yeni başlıyorsanız okumanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla...
440 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Gerçekten sımsıcak, karakterlerde kendinizi bulacağınız, eğlenceli bir kitap. Ben çok beğenerek okudum. Çok edebi değildi, fazla heyecanlı da diyemem ama boş zamanınızda eğlenmek için vakit geçirmek için okunacak, zamanınızı çöpe atmayacak bir kitaptı.
56 syf.
Kitap, Edgar Allan Poe'un Kuzgun adlı şiirini nasıl yazdığını anlatırken yaratıcı şiir yazarlığı üzerine verdiği tavsiyeleri içeriyor. Kuzgun'u sevenlerin ve şiir yazmak ile ilgilenenlerin kitaplığında bulundurması gereken bir eser.
56 syf.
·2 günde·7/10
Yazarlar için güzel bir ev ödevi diyebilirim.

Şairlerin dikkat etmesi gereken hususları, profesyonelce sunmuş. Şiire bakiş acısına destek sağlıyor.

Yazdıklarını şairler zaten süslemekte. Kitabin avantajı ise; şiirlerin bocalandığı, savrulduğu, anlmasiz dizeler döküldüğünde; toparlamak için metod veriyor. Kısacası toparlamanızı, kendinize gelmenizi. "Sen ne yapiyorsun? dedirtiyor

Yazarlara ve tazar adaylarına avantajı da bir kaç vuruş tekniği verebileceği kanısındayım.
Not: Wattpad'de okuduğum ilk kitap olma özelliğini taşıyor..
Okurken aşırı derecede güldüğüm bir kitaptı.. O zamanlarda yine Wattpad'de okumuştum .. Otobüste gülmemek için yüzüm renkten renge girerdi.. Tabi kitabın başları daha hoştu belki yazar değişiklik yapmıştır.. Şu kaçırılma olayı falan biraz tuhaf durmuştu.. Onun dışında gerçekten farklı ve güzel bir kitaptı.. Yazarımız oldukça da gençti.. Kalemine sağlık Merve'cim.. Kitabı illa bitirecem..
440 syf.
·1/10
Okuduğum en saçma kitaplardan biriydi... 3 tane kızın saçma sapan ve gereksiz macerasını neden okudum bilmiyorum. Okumanızı tavsiye etmem (ergen değilseniz).

Yazarın biyografisi

Adı:
Funda Özdemiroğlu

Yazar istatistikleri

  • 199 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 96 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.