Funda Özdemiroğlu

Funda Özdemiroğlu

Çevirmen
7.6/10
15 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
Kitap, Edgar Allan Poe'un Kuzgun adlı şiirini nasıl yazdığını anlatırken yaratıcı şiir yazarlığı üzerine verdiği tavsiyeleri içeriyor. Kuzgun'u sevenlerin ve şiir yazmak ile ilgilenenlerin kitaplığında bulundurması gereken bir eser.
56 syf.
·2 günde·7/10
Yazarlar için güzel bir ev ödevi diyebilirim.

Şairlerin dikkat etmesi gereken hususları, profesyonelce sunmuş. Şiire bakiş acıdına destek sağlıyor.

Yazdıklarını şairler zaten süslemekte. Kitabin avantajı ise; şiirlerin bocalandığı, savrulduğu, anlmasiz dizeler döküldüğünde; toparlamak için metod veriyor. Kısacası toparlamanızı, kendinize gelmenizi. "Sen ne yapiyorsun? dedirtiyor

Yazarlara ve tazar adaylarına avantajı da bir kaç vuruş tekniği verebileceği kanısındayım.
56 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Edgar Allan Poe, iyi yazarların nasıl iyi yazdıklarını anlatan bir deneme olarak Kuzgun adlı eserini incelemiş. Kuzgun'un yaratimindaki mantıksal işleyişi açıklamıştır.

Poe'ya göre özgünlük önemlidir ve bunun için titiz bir çalışma gerektirir ve dünyada en çok ihmal edilen şeylerden biridir.

Ayrıca der ki "güzelliğin her türlüsü, üstün bir gelişimdir; hassas ruhugoz yaşları ile harekete geçirir. Bu nedenle en yerinde şiirsel atmosfer melankolidir.
56 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Amerikalı yazar Poe, bu denemesinde yazın felsefesi konusundaki teorisini anlatıyor daha sonra Kurgun (Raven) şiir üzerinden bunu anlatıyor.
Kitapla ilgili yazım: https://kitapokurum.blogspot.com/...zinin-felsefesi.html
56 syf.
·Puan vermedi
Edgar Allan Poe'nun iyi yazarların nasıl iyi yazdıkları hakkındaki teorisini "Raven" şiiri üzerinden anlattığı bir deneme. Yani şiirin arkasındaki rasyonel mantığı bizler için açıklıyor Poe bu denemesinde. Yazmak isteyenler için değil de, yazdıkları belli bir noktaya ulaşmış olanlar için okunması gerekli bir yazı

Yazarın biyografisi

Adı:
Funda Özdemiroğlu

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 34 okur okuyacak.