Furkan Camcı

Furkan Camcı

Yazar
8.8/10
8 Kişi
·
9
Okunma
·
5
Beğeni
·
110
Gösterim
"Gloria Magno bu gördüklerin." dedi. Bir canlıya dokununca onu mutlu ederler. Sonra da yok olurlar. Fakat üzülmemelisin. Gloria Magno'nun yaşama amacı mutlu etmektir. Amacına ulaşır ve gider. Bir kelebekten kısadır ömrü.
"Şu sürahiden bir farkın yok be. İçinde yaşamın en değerli şeyini tutuyorsun. İnsanlara sunuyorsun. İncelikle işlenmişsin ama düşsen milyon parçaya ayrılırsın."
Her canlının içinde de bir Gloria Magno vardır. Onun verdiği mutluluk geçici değildir. Hem sen istemedikçe yok da olmaz. Önemli olan içindeki Gloria Magno'yu besleyip büyütebilmek.
"Bazen uyurken yanımda olduğunu hayal etmek canımı çok acıtıyor. Ayaklarının üşüdüğünü düşününce dayanamıyorum. Canın bir şeye sıkıldığında yanında olamamama üzülüyorum ama en çok kokunu özlüyorum. Yok. Hiçbir şeye sinmemiş. Fotoğraf var, anılar var ama kokun yok. Kokunu koklasam hiçbir şeyim kalmaz ama yok. Alışmaya çalışıyorum. Alışmak çok zor. Özlemek çok zor. Seviyorum çünkü sevmek çok kolay. Sevmek, çok kolay."
146 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İçinde bulunduğu buhranlı durumdan çıkmak için kaçış yolu arayan Serkan'ın ve yapmak istemediği davranışlara, baskı nedeniyle boyun eğen Ringa Jack'in kendisinden kaçışını anlattığım bu kitapta karakterlerin ruhsal değişimlerine tanık olacaksınız. Fantastik türdeki serimin ilk kitabında okuyucuyu yeni bir evrenle tanıştırmak istedim. Bu evreni tanımak isteyenler http://m.kitapyurdu.com/...mp;product_id=533664 linkinden satın alabilirler.
146 syf.
·1 günde·Beğendi
Öncelikle itiraf etmeliyim ki yazarın ilk romanı olduğunu görünce beklentimi yüksek tutmamaya çalışmıştım. Ama kitap gerek kurgusu gerekse anlatımıyla beklediğimden daha iyi geldi. Kitabı elime aldım ve hiç bırakmadan bir gecede bitirdim. Akıcı bir anlatımı var. Ayrıca merakımı da celbetti. Umarım çok bekletmeden ikinci kitap da çıkar. :)

İçeriğe gelecek olursak; ilk başlarda birbirinden ayrı, kendi dünyalarında yaşıyormuş gibi görünen iki karakterimiz var. Kitabın ilk bölümünde bu karakterlerden Serkan'ı tanıyoruz. Kendisinden bile daha çok sevdiği tek insan tarafından terk edilen ve bununla birlikte her şeyden kaçmak için yollara düşen bir karakter Serkan. İkinci bölümde ise istemediği bir hayata mahkum edilmiş, "özünde iyi" olarak yansıtılan, Ringa Jack lakaplı mafya babası Tayfun karakteri çıkıyor karşımıza. İlerleyen bölümlerde ise gizemli rüyalar, fantastik olaylar derken karakterlerimizin yolları kesişiyor. Tam karakterleri tanıdık, olayların içine girmeye başladık, her şey güzel gidiyor derken bir de bakıyoruz ki kitabın sonuna gelmişiz :(
Üzülmeyin, neyse ki bir serinin ilk kitabını okuduk henüz. ;)

Siz de karakterle birlikte fantastik bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız kitaba aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar diliyorum :)

https://m.kitapyurdu.com/...mp;product_id=533664
146 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap başlarda oldukça basit gibi görünüyordu ancak ilerledikçe zeki bir hayal gücü çıktı karşıma. Yazarın kurgusunda okudukça ilerlemek keyifliydi. Klasik sonu belli hikayelerden farklı ve bence hikayenin bittiği yerde asıl hikaye başladı. Serinin devamını bekleyeceğim. Olumsuz tek eleştirim kitabın çok kısa olmasına. Bir solukta bitti açıkçası. Şöyle 400-450 sayfalık bir serüven pek enteresan olurmuş sanki. Başlarda ki durağanlık ringa Jack ile hızlanıyor. Sanırım edebiyat dünyamız genç bir fantastik hikaye yazarı kazanmış. Tarzım olmasa da severek okudum ve ülkem yazarlarına destek de olmasını ümit ederek herkese tavsiye ederim.
146 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitap karakterlerinden Serkan'ın aşk hikayesi belki de hepimizin aşk hikayesine benziyor. Bir çok insanin yapamadığını yapmaya çalışıyor. Herkesten kaçıp kendi ile yüzleşmeye çalışıyor. Yaşadıkları ve düşünceleri mükemmel bir şekilde anlatılmış. Diğer kitap karakterimiz Ringa Jack. Ringa'nin hayatıda bize benziyor. Hayallerini yaşamaktan çok başkalarını istediklerini yaşayan bir karakter. Kendini başrol olarak görmesi ile başlayan hikayesi heyecanlandırıyor.
Kitap 125 sayfa boyunca bu iki karakter üzerinden ilerliyor. Ufak ufak fantastik olaylar meydana çıksada son 20 sayfada olanları hayal etmeniz çok zor. Son 20 sayfa fantastik geçiyor. Bazı noktaları hızlı geçse de 125 sayfalık kısımda bulunan ufak ayrıntıların burada ortaya çıkması insanı mutlu ediyor.
Kitabın finali ise insani 2. Kitabın ne zaman çıkacağını araştırmaya sebep oluyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.