1000Kitap Logosu
Furkan Taha Postallı
Furkan Taha Postallı
Furkan Taha Postallı

Furkan Taha Postallı

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
121 Kişi
355
Okunma
32
Beğeni
1.813
Gösterim
Yaşamı
9 Mayıs 1996 tarihinde Kocaeli'nde doğdu. Babasının asker olmasından dolayı tahsilini Mardin, Konya, İzmir, Nevşehir, Batman gibi şehirlerde tamamladı. Ayrıca RAP müzik icra eden Furkan Taha, ilk yazdığı şarkı sözleriyle başlayan edebiyat yolculuğuna bir de denemelerini ekleyince ortaya ilk kitabı "Galata Sokağı" çıkmış oldu. Şu anda Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü okuyor.
k.
Galata Sokağı'nı inceledi.
160 syf.
·
Puan vermedi
Ve bir kitap daha raftaki yerini alır. Evet, bu da bitti. Birazcık hayal kırıklığı oldu benim için Galata Sokağı. Yine burada takip ettiğim bir okurun bu kitaptan paylaştığı bir alıntı ile tanıştım Galata Sokağı kitabı ile ve 'tamam,' dedim, 'bu kitap benim olmalı.'. Sonrasında hemen satın aldım ve elime ulaşır ulaşmaz büyük bir hevesle başladım okumaya. Hata bende aslında, çok büyük bir beklenti içine gitmiştim. Tam olarak karşılayamadı, çünkü biraz günlük tarzındaydı. Ne bekliyordun diye sorsanız tek söz çıkmaz ağzımdan ama. Bir gencin günlüğünü okuyor hissiyatı verdi. Bazı kısımlarda ergenlik cidden ön planda. Bazı kısımlar da kamyon arkası sözü gibi. Ama bu demek değil ki 'asla almayın, değmez, pişman olursunuz.' Alın, okuyun, keyifli vakit geçirin. Tek söyleyeceğim, çok fazla bir beklentiniz olmasın. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, Furkan Taha Postallı yazmaya devam ederse çok hoş şeyler çıkar ortaya. O yetenek var bence ve buna devam etmeli. Kendisini takip etmeye de devam edeceğim zaten. Tavsiye eder miyim ? Boş zamanınız varsa okuyun derim. Hoş sözler var, keyifli zaman geçirirsiniz.
Galata Sokağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Ayşenur YELEK
Galata Sokağı'nı inceledi.
160 syf.
·
4 günde
·
10/10 puan
Galata Sokağı/İnceleme 1
Rastlantılara inanır mısınız? Geçen gün kitapçıya gittiğimde bu kitabı rastgele aldım, biraz arkasına baktım aşkla ilgili bir şeyler yazıyor gibiydi (hepsini okumadım bile), hemen aldım. Sanki ben yazmış gibiyim bu kitabı. Günlük dile uygun, akıcı, akıllıca ve özenle yazılmış. Bir cümleden birçok anlam çıkarabilirsiniz. Yazarı çok iyi anladığımı düşünüyorum, hissettiklerini zaman zaman ben de hissettim. Kitabı yeni bitirdim ve hala çok şaşkınım, benim de bazı notlarım var kitap haline getirmek istediğim; sanki aynı cümleleri farklı zaman ve mekanda farklı insanlar olarak, farkında olmadan yazmışız. Söylememe gerek kalmadı bence ama yine de söyleyeceğim, çok etkilendim.
Galata Sokağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Uğur
Galata Sokağı'nı inceledi.
160 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap gerçekten çok güzel anlamlı sözler var okunması gerek diye düşünüyorum kitapyurdu sitesinden aldım iyiki de almışım tavsiye ederim yani herkese
Galata Sokağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Serkan HAZAR
Galata Sokağı'nı inceledi.
160 syf.
·
32 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Pek çok yerin altını çizerek okuduğum bir kitap, kitabı okurken kendinizden küçük bir pay bulabilirsiniz. İçerisinde biribine benzeyen ama farklı hikayeler var. Sıkılmadan okuyabilirsiniz.
Galata Sokağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3