Garth Nix

Garth Nix

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
73
Gösterim
Adı:
Garth Nix
Tam adı:
Garth Richard Nix
Unvan:
Yazar
Doğum:
Melbourne, Avustralya, 19 Temmuz 1963
Garth Richard Nix (19 Temmuz 1963 doğumlu), özellikle Eski Krallık , Yedinci Kule ve Krallar dizisine ait anahtarlar olan çocuk ve genç yetişkin fantazi romanlarında uzmanlaşmış bir Avustralyalı yazardır. Adının adının bir takma ad olup olmadığı konusunda sıkça sorulmuştur, "Bence insanlar bana soruyorlar çünkü bir fantazi yazarı için mükemmel bir isim gibi geliyor. Ancak, bu benim gerçek ismim."
Melbourne'da doğan Nix, Canberra'da büyüdü. İlkokul, Lyneham Lisesi ve Dickson Koleji'nde okula devam etti. Dickson Koleji'nde iken Nix, Avustralya Ordusu Rezervine katıldı. Avustralya hükümeti için çalışan bir dönemden sonra, 1983'te Avustralya'ya dönmeden önce Avrupa'ya seyahat etti ve Canberra Üniversitesi'nde profesyonel yazılı bir lisans verdi. 1987'de Sydney'e taşınmadan önce, yayıncılık alanında çalışmalarını sürdürdüğü mezun olduktan sonra bir Canberra kitap atölyesinde çalıştı. HarperCollins'de Kıdemli editör olmadan önce satış temsilcisi ve gazeteci oldu. 1993 yılında kendi şirketi olan Gotley Nix Evans Pty Ltd.'i kurup pazarlama danışmanı olmadan önce Asya, Orta Doğu ve Doğu Avrupa'da daha fazla seyahat etmeye başladı. 1999-2002 yılları arasında Curtis Brown (Avustralya) Pty Ltd ile edebi bir ajan olarak çalıştı. Tam zamanlı bir yazar olmadan önce.

Bir fantezi romanı olarak çalışmasına ek olarak Nix, Dungeons & Dragons ve Traveller de dahil olmak üzere, rol oynama alanı için bir dizi senaryo ve makale yazdı. Bunlar Beyaz Cüce , Multiverse ve Breakout gibi yayınlarda yer aldı ! . Bilgi teknolojileri alanında da vaka çalışmaları, makaleler ve haberler yazmış, çalışmaları Computerworld ve PCWorld gibi yayınlarda yer almıştır .

Nix, Sydney'de bir yayınevi olan karısı Anna McFarlane ve oğulları Thomas, Henry ve Edward ile birlikte yaşıyor.
Garth Nix'in Kitapları