Gay Talese

Gay Talese

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Gay Talese
Doğum:
Ocean City, New Jersey, ABD, 1932
Savaş Amerikan kadınına, özellikle ana baba baskısından kurtularak iş hayatına atılan, fabrikaları dolduran kadınlara cinsel özgürlük tanıyordu.
Onlar emeklerinin karşılığını tam olarak, eksiksiz alan ilk Kadınlardı belki de. Ev tutuyor, çeşitli erkeklerle geziyor, kendileri hakkında Dr. Kinsey’yi değilse bile annelerini çok şaşırtacak olan bilgiler ediniyorlardı. Sevdikleri erkeklere mektup yazarken sevmedikleri erkeklere yatıp kalkıyorlardı .
Kitapları o kadar çok seviyorum ki iyi bir öğrenci olamazdım .
Gay Talese
Sayfa 106 - Altın kitaplar yayınevi .Türkçesi: Armağan İlkin
Savaş yeni bombardıman uçaklarıyla gemilerin geliştirmesine neden olduğu gibi yeni bir ahlak anlayışının gelişmesine de neden olmuştu.
Gay Talese
Sayfa 86 - Altın kitaplar yayınevi . Türkçesi: Armağan İlkin
O adamlar hayvan gibi çalışır ve hayvan yerine konurlar .
Gay Talese
Sayfa 10 - Altın kitaplar yayınevi. Çevir: Armağan İlkin
Tarih, insanlığın geçmişine düzen vermek için icat ettiği, uydurduğu bir şeydir.
Gay Talese
Sayfa 172 - Altın kitaplar yayınevi . Çeviren: Armağan İlkin
Ahlak ve cinsellik konularında, gösterdiğimiz ikiyüzlülük pek çok kişinin suç işlemesine doyumsuzluk ve mutsuzluk içinde yaşamasına yol açmıştır .
Gay Talese
Sayfa 42 - Altın kitaplar yayınevi. Çeviren: Armağan İlkin
Yargıçlar ve papazlar vatandaşların mideleriyle beyinlerini denetim altında tutmadıklarına göre cinsel organlarımızı neden denetlesinler??.
Bugün bayağı bir kitap yasaklatan ölçüt, yarın bir edebiyat şaheserini de ortadan kaldırabilir .
Gay Talese
Sayfa 121 - Altın kitaplar yayınevi . Çeviren: Armağan İlkin
Çıplak kadın resimlerinin erkeklere cinsel bir heyecan verdiği doğrudur; öte yandan iççamaşırı ve mayo reklamları yapan gazete ilanları da haycanlandırabilirdi erkekleri. Dahası, tepeden tırnağa giyimli kadınlar sokaklarda yüzlerce erkekte cinsel istekler uyandırıyorlar her gün.
Yargıç konuşmasını görüşünü, paylaştığı bir psikiyatrın sözleriyle bitirmişti “ İpek çorabın içindeki bacak çıplak bacaktan çok daha çekici görünür, sütyenin biçim verdiği göğüsler sarkık gerçeklerden daha güzeldir.”.
Gay Talese
Sayfa 119 - Altın kitaplar yayınevi . Çeviren: Armağan İlkin
... gerçekten erkeğin cinsel organı kendi İstemi’yle Yaşar gibidir, boyundan büyük bir egosu vardır, gereksinimlerinden, tutkunluklarından ve kaprislerinden ötürü sık sık sahibini utandırır. Erkekler cinsel organlarının kendilerini denetim altında tuttuğunu düşünürler bazen; onları yoldan çıkaran, sabahleyin adını hatırlamak istemeyecekleri kadınlara bütün gece dil dökmelerine yol açan odur. Doymak bilmez türden de olsa, güvenilmez türden de , hep gücünü kanıtlanmasını ister ve erkeğin hayatında istenmeyen karışıklara yol açar. İlgisini gizlemeyi hiç bilmediğinden, erkeğin en dürüst organı sayılabilir .
Gay Talese
Sayfa 127 - Altın kitaplar yayınevi .çevri: Armağan İlkin
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gay Talese
Doğum:
Ocean City, New Jersey, ABD, 1932

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.