1000Kitap Logosu
Resim
Gayle Lynds

Gayle Lynds

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
156 Kişi
401
Okunma
24
Beğeni
2.424
Gösterim
Unvan
Amerikalı yazar
Doğum
Omaha, Nebraska, ABD, 1945
Yaşamı
Gayle Lynds, Amerikalı bir yazardır. Erkek egemen yazarlardan oluşan casus romanı veya casus gerilim türlerinde az sayıdaki kadın yazarlar arasındadır. Kitapları yirmi kadar ülkede yayınlanan ödüllü bir yazardır. Nebraska'da doğan Lynds, Iowa'da büyüdü, Iowa Üniversitesi'nden mezun oldu ve Maine'de yaşıyor. Lynds Arizona Cumhuriyetinde bir muhabir olarak yazarlık kariyerine başladı. Daha sonra, devlete bağlı bir düşünce kuruluşunda Top Secret güvenlik iznine sahip bir editör olarak çalıştı. Yazarlık kariyeri, kendi adıyla yayınlanan edebi öykü ve G.H. Stone, Gayle Stone, Nick Carter ve Don Pendleton gibi takma adlar altında birkaç pulp kurgu romanıyla başladı. Ayrıca, gizemli roman dizisi The Three Investigators'e üç roman yazdı. Robert Ludlum ile Covert-One serisini yarattı ve üç kitap yazdı. 2004'te ortak kurucusu olduğu International Thriller Writers , Inc.'in ortak başkanlığına ( David Morrell'le birlikte ) seçildi. The Last Spymaster (
Komplo
), Amerika Askeri Yazarlar Topluluğu'ndan 2006 Yılın Romanı ödülünü kazandı. Masquerade, tüm zamanların en iyi casus romanlarından biri olarak Publishers Weekly tarafından listelenmiştir. The Coil, 2004 yılında BookPage tarafından "Notable Title" olarak seçildi ve Affaire de Coeur okuyucu anketiyle "Best Contemporary Roman" ödülünü kazandırdı. Mosaic adlı romanı Romantic Times dergisi tarafından "Yılın Gerilimi" olarak seçildi. Mesmerized adlı romanı, 2002 Daphne du Maurier Ödülü için finalist oldu. Robert Ludlum'la birlikte yazdığı The Hades Factor, Nisan 2006'da CBS televizyon dizisi oldu. Yine bir roman yazarı olan ilk eşi Dennis Lynds, Ağustos 2005'te öldü. 2011'de Maine eyalet mahkemesi hakimi John C. Sheldon ile evlendi. Romanları: - The Assassins (2015) - The Book of Spies (2010, Library of Gold ismiyle de basılmıştır.) - The Last Spymaster (2006) - The Coil (2004) - Mesmerized (2001) - Mosaic (1998) - Masquerade (1996) Robert Ludlum ile ortak romanları - The Altman Code (2003) - The Paris Option (2002) - The Hades Factor (2000)
560 syf.
·
2/10 puan
Kitabın hikâyesi hakkında söyleyebileceğim çok şey yok... Böyle bir kitabı elinize aldığınızda, kafanızda nasıl sıradan bir konu canlanırsa tam olarak öyle, hiç şaşmıyor. Karakterler çok fazla, direkt sizi bir koşu moduna sokuyor gibi ilerliyor. Ağır da bir dili var. Kısacası okurken baya sıkıldım.
Komplo
6.9/10 · 143 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Yazarın okudum ilk kitabı. Okurken kendimi aksiyon filmi izliyormuş gibi hissettim. Gayet keyifli ve akıcı bir kitaptı. - Saddam Irak'ının hazineleri ve zenginlikleri. Saddam hazineyi saklamak için 6 maliyeci tutar. Ve 6 suikastçı tutar. Suikastçılar paralarını alamadıkları için Saddamın çivi yazısı tabletini çalarlar. Kaçarken tableti tutan Morgan vurulur yere düşer tablet parçalanır. Her suikastçı tabletin parçasından alarak yaşamlarına döner. Suikastçılar tabletin parçalarını birleştirme konusunda bir türlü anlaşamaz birbirine güvenemez. Aldıkları e postalar ile olaylar karışır. Tablet sahibi Suikastçılar teker teker öldürülmeye başlanır. Kitabın bir kısmını siz değerli kitap severler için anlattım. Tam olarak anlatarak okuyacak arkadaşların hevesini kırmak doğru olmaz. Keyifli okumalar dilerim. Kitapla kalın, hoş kalın.
Dolunay Operasyonu
7.4/10 · 104 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
560 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Komplo Üzerine İnceleme
Maltepede gezerken indirimde olduğunu görüp konusuna vs bakmadan aldığım bir kitaptı.Sayfaları çevirdikçe kitabın heyecanı da tadı da artıyor konusu oldukça klasik de olsa insanı içine çekiyor.
Komplo
6.9/10 · 143 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.