Gazanfer Balaban

Gazanfer Balaban

Yazar
5.7/10
23 Kişi
·
63
Okunma
·
2
Beğeni
·
192
Gösterim
Adı:
Gazanfer Balaban
Unvan:
Yazar
"Her zaman yaptığınız şeyi yaparsanız, her zaman elde ettiğiniz şeyleri elde edersiniz. Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyorsa, farklı şeyler yapın."
Bir kimse gözünüze bakıyorsa size ilgi duyuyor demektir. Konuşurken karşınızdaki kişiye bakmanız hem kendinize güvendiğinizi hem de o kişiye önem verdiğinizi gösterir.
İletişim %55 oranında beden dili, %38 oranında ses tonu ve sadece %7 oranında söylenen kelimelerden oluşur. İletişimde ne söylendiğinden çok nasıl söylendiği önemlidir.
Fizyolojik gereksinimler yaşamda kalmamızı sağlarken psikososyal gereksinimler bizi yaşama bağlar. Biri var olmaktır, diğeri ise var olmayı anlamlı ve coşkulu bir biçimde sürdürmeyi çabalamaktır.
Öğretmenler çoğunlukla öğrenciden saygı bekler ama kendisi öğrenciye saygı gösterme noktasında çok bilinçli olmayabilmiktedir.
"Her zaman yaptığıniz şeyleri yaparsanız, her zaman elde ettiğiniz şeyleri elde edersiniz. Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyorsa, farklı şeyler yapın."
248 syf.
·2 günde·5/10
Bir sözlük niyetine onunabilir. İmge nedir? Sosyal mesafe nedir? Uzun bakmak veya ayak ayak üstüne atmak gibi.
Tez kitabı gibi olmuş ama terminoloji ağırlıklı bir kitap. Okursanız bir şey kaybetmez veya çokta bir şey kazanmazsınız düşüncesindeyim. Yine de her kötü kitap bile ders almak isteyen insanlara küçük mısralar bile anlamlı gelebilir. Dediğim gibi sözlük ve terminoloji üzerine bir kitap gibi.
Sadece 20 sayfa okuyabildim. Bir paragrafta 10 tane "yani", 20 sayfada 1000 tane yaratmak, yaratıcılık cümlesi geçiyor. Neredeyse tüm cümlelerin ortasında veya sonunda "yaratmak" kelimesi geçiyor ve bu beni son derece rahatsız etti. İnsan oğlu ne ki yaratmayı da bilsin? İnanılmaz baydı. Yahu hiç mi akıcı olmaz bir kitap? Yazar dediğin konuyu yorumlamayı bilecek. Sürekli aynı kelimeler ve yani yani yaniler.. Ben 20 sayfadan sonra bıraktım. Gerisini bilmem.
248 syf.
·3 günde·3/10
Aslında kitap hakkında kötü yorum yapmak istemiyorum ama eğer sizde benim gibi' Beden dilinizi nasıl kullanmanız gerekiyor ' anlattığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, bende ilk kitabı gördüğümde daha güzel konuşma, etkileyici bir beden dili nasıl olur öğreneceğim sanmıştım ama anlatılan tek şey, iletişim yada beden dili, iletişimin yolları vb gibi konuların sözlük anlamı gibi teorik bilgi verilmesi. Kitabın sonlarına doğru biraz beklentimizi karşılamaya çalışmış ama yetersiz kalmış. Neyse uzun lafın kısası ben Çok sıkıldım ve hayal kırıklığına uğradım tercih sizin
248 syf.
·2 günde·6/10
Kitabın ilk yarısında iletişim konusu işlenmiş, genel olarak bilinen konulara değinilmiş ve basit kalmış, ikinci yarısında beden dili ve vermek istediği mesaj anlatılmış ve ilk kısıma göre daha ilgi çekici bir bölüm olmuş. Kitap baştan sona ayrıntılı bir şekilde beden dilini anlatacak beklentisiyle okumaya başlayınca pek tatmin etmedi.
Keyifli okumalar..
248 syf.
·Puan vermedi
Etkileyici beden dili kitabiyla çevremdeki insanlarin hareketlerinden ne hissettiklerini nasil ruh halinde olduklarini anlamaya basladim.yararli bir kisisel gelişim kitabi... Tavsiye ederim.
248 syf.
·5 günde
Yazar kitaba her ne kadar güzel giriş yapsa da klasik tanımlamalara oldukça yer vermiştir. Araştırma, olaylar vs. anlatımları az rastlanılmakta olup, zaman zaman ciddi şekilde anlatım bozuklukları mevcuttur. Kitabın güzel yanı beden hareketlerinin farklı kültürlerdeki anlamına sıkça değinilmiştir.
248 syf.
·15 günde·5/10
Herhalde uzun zaman sonra ilk defa bir kitap elimde bu kadar süründü. Emek verildiği için kötü yorum yapmak istemiyorum. Kitap 2 bölüm şeklinde yazılmış. 1. Bölüm çok basit ve bilindik iletişim konusu işlenmiş. 2. Bölüm 1. Bölüme nazaran daha ilgi çekici. Bu bölümde beden dili anlatılmış. Kitabın başından itibaren benim gibi beden dili konusu ele alınmıştır beklentisiyle okursanız beklentinizi karşılamayacaktır.
248 syf.
·Puan vermedi
Kitap ilk olarak iletişim,iletişim süreçleri ve türleri gibi konulardan bahsediyor.Daha sonraki bölümlerde ise kitapta beden dili,beden dilinin kullanımı hakkında bilgilere yer verilmiş.Bazen cümlelerde anlatım bozukluğu varmış gibi hissettim ama genel olarak güzel bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gazanfer Balaban
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.