1000Kitap Logosu
Gilbert Tordjman
Gilbert Tordjman
Gilbert Tordjman

Gilbert Tordjman

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
3 Kişi
6
Okunma
0
Beğeni
46
Gösterim
Unvan
Yazat, Çocuk Doktoru
Doğum
Vahran, Cezayir, 1927
Ölüm
2009
Yaşamı
Tıp doktoru ve jinekoloji ve pediatri diploması sahibi Gilbert Tordjman, Fransa'da seksolojinin kışkırtıcısıdır. İlk bilimsel çalışması 1960 yılına dayanıyor. Genel bir uygulayıcı, hastalarından sürekli artan bir talebi karşılamak için hızla seksolojiye döndü. Belirttiği gibi, "hastalıklarımızın çoğunun seks kökü vardır". 1974 yılında, Paris'teki ilk dünya seksoloji kongresi sırasında Fransız Klinik Seksoloji Derneği kuruldu, Doktor Tordjman genel sekreter seçildi. Ertesi yıl, 1975'te, tek Fransız tıbbi seksoloji dergisi oluşturuldu ve Cahiers de Sexologie Clinique'in genel yayın yönetmeni oldu. Hem Fransa'da hem de dünya çapında bu seçkin uzman, cinsellik üzerine birçok kitap yazdı, tüm yayınları çok başarılı oldu. Doktor, özellikle ağrı, disfonksiyon veya cinsel tıkanıklık durumunda, hastalarını tedavi etmek ve iyileştirmek için hipnoz kullanır.
Martin Mystere
bir alıntı ekledi.
Sayın Peder Louvel «İffet Üzerine» adlı incelemesinde şöyle buyuruyor: «Birleşmenin 'meşru' sayılabilmesi için önemli üç koşul vardır. İşlem, kadının bu amacı sağlayan organı içinde olmalıdır, bir... Sperma bu organın içinde boşaltılmalıdır, iki... Ve, sperma bu organın içinde kalmalıdır, üç... Eğer bu üç koşuldan biri eksikse üreme olmaz ve günahların en ağırı işlenmiş olur.»
9
Martin Mystere
bir alıntı ekledi.
Eğer İncil'e inanmak gerekirse, özel bir durumda, bekar erkeğin evlenmesi bir zorunluk da olabilir: bir koca, erkek mirasçı bırakmadan ölürse, onun küçük erkek kardeşi dul kalan yen­gesiyle evlenir. «Levirat» denilen bu uygulamadan amaç, atasal öz'ün sürdürülmesidir.
10
50 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.