Gilles Legardinier

Gilles Legardinier

Yazar
8.8/10
16 Kişi
·
41
Okunma
·
3
Beğeni
·
529
Gösterim
Adı:
Gilles Legardinier
Unvan:
Yazar
Bazı eşyaların zamanı durdurma gücü vardır ama acıyı asla dindiremezler. Size sağladıkları rahatlamanın bedeli mutlaka ödenir. Mutluluk hissini uyandırdığını düşünürsünüz ama onları geri bıraktığınızda o his bir o kadar uzaklaşır. Tıpkı geri çekilen bir dalga gibi...
“Baksanıza, patronunuzun pek misafir ağırlamadığını sanıyordum...”
“Yeni oyuncağını göstereceği için çok mutlu.”
“Hangi yeni oyuncağı?”
“Sizi.”
“Sahnede, cenazende konuşma yapıyormuşum hissine kapıldım ve bir tuhaf oldum . Lütfedip gelebilirdin hani...”

“Cenazemde mi? Çok beklersin. İlk gidenler en iyilerse, benim sona kalmam kuvvetle muhtemel ...”
İki erkeği aynı odaya koyun. Üç dakikada senli benli olur, beş dakikada hepsini anlar gibi göründükleri imalarda bulunarak dalga geçerlerdi ve bir saat sonra anneleri bile kardeş olduklarına yemin edebilirdi.
Bir yanda, lüks arabalar içinde altı bin yıllık maaş demek olan saçma sapan kıyafetlerle pozlar veren modeller sıralanırken, karşı sayfada açlıktan ölen çocuklar üzerine bir makalenin basılabilmesini asla anlayabilmiş değildim. İnsan bunu nasıl kabul ederdi??
İnsanlar arasındaki her tartışma bu denli çok sorun çıkarıyorsa, gezegenin kontrolünü kedilerin ele geçirmesini engelleyecek kadar hızlı üreyemeyeceğimiz aşikârdı.
Kar körlüğü nedir, bilir misiniz? Gözleriniz buzlardan yansıyan göz kamaştırıcı ışığa fazla maruz kaldığı için hiçbir şey göremez olduğunuz zaman başınıza gelen şeydir. Ama içinde bulunduğum durumda, daha çok zırva sağırlığı söz konusuydu. Bu zırvaları fazlasıyla duydum, o yüzden artık kulaklarım çalışmıyordu.
Onu uzaktan gördüğümde içimden gelen ilk şey, koşup boynuna atılmak oldu. Kendimi tutmayı başardım. Çünkü erkeklerin bizi bu tür davranışlar yüzünden deli sandıklarını biliyordum.
368 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitabı dün akşam okumaya başlamış olmama rağmen ilk sayfalarından itibaren eğlenceli bir kitap olacağını belli etti.Kahkaha atmak ve gülmek isteyenler bu kitabı kaçırmasın derim...Elimden bırakamıyorum gerçekten güzel ve keyifli bir kitap ...
352 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İlk başta kitabın bitecegine umudum yoktu. Hatta başlıktan yola çıkarak bu kitabın ilk izlenimi çocuk kitabı oldu.
50. Sayfadan sonra kitabı bir çırpıda bitirdim. O kadar fazla yapmama rağmen Alıntılar yapmaya doyamadığım bir kitap oldu. Normalde bilim kurgu polisiye vs tarzda kitaplar okurdum. Ama üst üste bilim kurgu dan boğulmaya başlamıştım açıkçası. Araya farklı türden bi kitap olarak bu kitabı seçmiştim, ilk başta pişman oldum fakat sonradan kahkahalarımı zar zor tuttum.
Basit bi hikayesi olduğunu kabul ediyorum. Fakat kitabı sevmemin nedeni komik olması. Belki bazı kişilere komik gelmeye bilir ama çoğu kişinin güleceğini düşünüyorum. Okuyacaklara şimdiden keyifli okumalar dilerim. Umarım benim kadar güler ve beğenirsiniz
368 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Elden düşmeyecek bi kitap demiyorum kesinlikle. Ama sadece şunu söyleyebilirim bazı yerlerde cidden gülerken sesimi kontrol edemedim. Mizah a dayalı eser yazmak zordur. Herkes aynı mizah a gülmeyebilir bu yüzden illa ki beğenirsiniz demiyorum, ben çok beğendim diyorum.

Umarım okuyan herkes benim kadar beğenir.
Ayşegül
Ayşegül Miyav! Yarın Yeni Bir Hayata Başlıyorum'u inceledi.
367 syf.
Julie’nin sevmediği bir işi ve sıradan bir hayatı vardır. Ancak yeni taşınan komşusuyla hayatı renklenir. Komik ismini görüp merak saldığı yeni komşusunu tanımak ister. Elini yeni komşusunun posta kutusuna sıkıştırıp üstüne ona yakalanınca kahramanlarımız tanışmış olur. Yeni komşusundan etkilenen Julie, yeni komşusunu kafaya takar ve gizliden onu araştırmaya ve onu tanımaya çalışır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gilles Legardinier
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.