Geri Bildirim
Gilles Legardinier

Gilles Legardinier

9.2/10
13 Kişi
·
20
Okunma
·
2
Beğeni
·
466
Gösterim
Adı:
Gilles Legardinier
Unvan:
Yazar
Ansızın gazeteden yükselen yoğun duman konuşmalarını böldü."Lanet olsun!" diye bağırdı Odile ütüyü geri çekerken.
"Borsa kurları yanıyor!"
"Parasal yangın deniyor buna."
"Dalga geçin siz!İkimizi de işten atacak."
"Sorun değil.Baksanıza,iş ilanları sağlam..."
Blake birinci vitese taktığında debriyajı doğru ayarlayamadı ve araba önce bir iki tekleyip sonra stop etti. İkinci denemede başarılı
oldu. Araç salyangoz hızıyla samanlığı terk etti.

“Şehre bir haftada anca varır...” diye yorumda bulundu Magnier.

“O kadar yavaş gidiyor ki lastik patlasa durmaya bile gerek kalmadan aşağı inip değiştirebilirsiniz,” diye abarttı Hakim.

İki adam kahkahalarla güldüler.

“Benimle alay ediyorsunuz, görüyorum sizi!” diye bağırdı Blake.

“Dikkat, iki yüz metre ileride ağaç var. Fren yap, yarın akşam çarparsın!”
Şeyler. Bunun da her zaman yapacak şeyleri, düşünecek şeyleri, hazırlayacak şeyleri oluyor. Öpüp okşayacak, sevecek şeylerin olsa daha iyi. Ben gerçek bir şeyim, biliyor musun?
Dünyanın kralı olduğuma inandırıp beni kandıran bir okuldan mezun değilim.Hayatı öğrendim,beraber çalıştığım insanların her birinin,karılarının ve büyümelerine şahit olduğum çocuklarının adını öğrendiğim gibi.
Ayağa kalkıp dışarı çıktım. Şu mutlak gerçeği asla unutmayın: Bu dünyadaki en kötü şey, felaketler değil, haksızlıklardır.
Kitabı dün akşam okumaya başlamış olmama rağmen ilk sayfalarından itibaren eğlenceli bir kitap olacağını belli etti.Kahkaha atmak ve gülmek isteyenler bu kitabı kaçırmasın derim...Elimden bırakamıyorum gerçekten güzel ve keyifli bir kitap ...
Elden düşmeyecek bi kitap demiyorum kesinlikle. Ama sadece şunu söyleyebilirim bazı yerlerde cidden gülerken sesimi kontrol edemedim. Mizah a dayalı eser yazmak zordur. Herkes aynı mizah a gülmeyebilir bu yüzden illa ki beğenirsiniz demiyorum, ben çok beğendim diyorum.

Umarım okuyan herkes benim kadar beğenir.
İlk başta kitabın bitecegine umudum yoktu. Hatta başlıktan yola çıkarak bu kitabın ilk izlenimi çocuk kitabı oldu.
50. Sayfadan sonra kitabı bir çırpıda bitirdim. O kadar fazla yapmama rağmen Alıntılar yapmaya doyamadığım bir kitap oldu. Normalde bilim kurgu polisiye vs tarzda kitaplar okurdum. Ama üst üste bilim kurgu dan boğulmaya başlamıştım açıkçası. Araya farklı türden bi kitap olarak bu kitabı seçmiştim, ilk başta pişman oldum fakat sonradan kahkahalarımı zar zor tuttum.
Basit bi hikayesi olduğunu kabul ediyorum. Fakat kitabı sevmemin nedeni komik olması. Belki bazı kişilere komik gelmeye bilir ama çoğu kişinin güleceğini düşünüyorum. Okuyacaklara şimdiden keyifli okumalar dilerim. Umarım benim kadar güler ve beğenirsiniz

Yazarın biyografisi

Adı:
Gilles Legardinier
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.