1000Kitap Logosu
Gizem Çetin
Gizem Çetin
Gizem Çetin

Gizem Çetin

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.1
35 Kişi
49
Okunma
4
Beğeni
186
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Uşak, 19 Ocak 1997
Yaşamı
19 Ocak 1997'de Uşak'ta doğdu. Lise eğitimini Konya'daki Meram Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Küçük yaştan beri kitap okumayı seven yazar, 2015 yılından itibaren yazdıklarını internette yayınlamaya başladı. 2018 yılında Papatya Tarlasında Rönesans adlı kitabı Başlangıç Yayınları aracılığıyla basıldı. 2020 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan yazarın Yedi Mum adlı roman serisi, 2021 yılında Nar Ağacı'ndan yayınlanacak.
Its Tuğça
Yedinci Mum'u inceledi.
112 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Sayfa sayısı az içi dolu dolu bir kitaptı. Bu tarzda ilk defa okudum ve çok sevdim. Şiirsel anlatımı, dinî unsurların dışarıdan izliyormuş hissiyle konuya dahil edilmesi, uzay - fizik bilgilerinin yormadan harmanlanması... Çok, çok güzeldi! Yazarın bilgisi de okudukça net bir şekilde anlaşılıyordu. Büyük emek olduğu kesin! Konusundan ufak bahsedecek olursam: Hayat 16 yıllık yaşamını uzak bir gezegende tek başına geçirir. Ona eşlik eden insansı robot Suyla ve çeşitli robotlar vardır tabii ama gezegendeki tek insandır. Rutin hayatına devam ederken bir sabah gezegeni saldırıya uğrar. Hayat'ı öldürmekle görevli olan asker İskender Hayat'ı kara deliğe atmak için alıkoyar ama Hayat atılmadan önce son gücüyle askere gülümser ve bu da askerin fikrini değiştirir. İskender tek atlamayı planladığı kara deliğe Hayat'la birlikte atlar ve Dünya'nın yansımasına düşerler. Buradan sonrasını anlatmayacağım ki alıp okuyun. Kitabı okurken yer yer filmi olsa ne kadar güzel olurdu diye yer yer de zamanda yolculuk yapmayı çok istediğimden yolculukta karakterlere eşlik etsem ne kadar güzel olurdu diye düşündüm. Kitabı farklı tat arayan herkese tavsiye ederken devamını merakla beklediğimi söylemek istiyorum. İlk mum tamam geriye kaldı 6 mum!
Yedinci Mum
8.4/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Ceyhun YILMAZ
Papatya Tarlasında Rönesans 1'ı inceledi.
272 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
Papatya Tarlasında Rönesans
Gizem Çetin'in kaleme almış olduğu Papatya Tarlasında Rönesans toplamda 584 sayfadan oluşan 2 ciltlik bir roman. Sade ve anlamlı kapak tasarımı ufak farklılıklar dışında 2 kitapta da aynı olduğu görülüyor. Hikaye 2016 yılında İstanbul'da bir kadın cesedinin bulunmasıyla başlıyor. Hastanenin morgunda canlanmasıyla aslında ölmediği anlaşılan Crescent'in aynı hastanede hademe olan Melih'le karşılaşmasının ardından sır perdesi aralanmaya ve 600 yıllık bir serüven gün yüzüne çıkmaya başlıyor. 13. yüzyılın sonlarıyla 2016-17 yılları arasında mekik dokuyan romanda ingiltere açıklarında bulunan hillyin adası hill ve lilyin adında iki büyücü ırkına ev sahipliği yapmaktadır. Dışarıyla neredeyse hiçbir bağlantısı bulunmayan bu iki ırkın uydudan bile tespit edilemeyen ada gibi kendilerine has özellikleri vardır. Hill ırkı ortalama bir insan ömrüne sahip olmakla birlikte ölene kadar genç görünen bir yapıya sahipken lilyin ırkı ortalama bir insandan çok daha fazla yaşayabilmektedir. Peki hem uzun yaşayıp hemde genç kalabilmek mümkün mü? Bu sorunun cevabı ve bu nefes kesen serüveni merak etmeniz açısından daha fazla ayrıntı vermeyeceğim :) Bu güzel roman için Gizem Çetin'e teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.
Papatya Tarlasında Rönesans 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
140
112 syf.
·
10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu Herkese merhaba,bilim kurgu severler size güzel bir yorum ile geldim. Hayat,16 yaşında istasyon denilen yerde,yapay döllenme ile oluşan bir insandır. Çevresinde insansı bir robot ile yaşar.Bir gün istasyon askerler tarafından baskına uğrar ve hedef Hayat'tır.İçlerinden bir asker tarafından uzay boşluğuna atılmak istenir ama o anda bir şey olur ve asker ile birlikte uzay boşluğuna düşerler.İşte İskender ve Hayat'ın kara delikteki maceraları başlamış olur.Bu macerada onları bekleyen zorlu bir süreç vardır. Hayat neden o istasyonda yaşıyor? İnsansı robot ile neler konuşuyor? Asker tarafından neden baskın oldu? Hayat'ı neden öldürmek istiyorlar? Kara delikte nasıl bir macera yaşayacaklar? İskender ve Hayat'ı nasıl bir süreç bekliyor? Bilim kurguyu film olarak izlemek ilk tercihim ama bu demek değil ki kitaplarını okumayacağım.Yazarın kalemine hayrandım zaten bu kitap ile hayranlığım bir tık daha arttı.Güzel bir giriş ile kitaba başladım.Biraz kara delik kısmında bocalasam da,daha sonralarında anlatılmak istenen olayı anladığım da kitap tadından yenmez bir hâle geldi.Manevi yönünden de kuvvetli bir kitap.İlk insan Adem,Habil ve Kabil.Verilmek istenen mesaj aslında çok netti.İskender ve Hayat'ın kara delikteki mücadelelerini okumak,yaşamak güzeldi.Ama öyle bir yerde kaldı ki,siz anladınız onu,devam kitabı olan serinin ilk kitabı bu kitap.Daha ne olaylar var neler.Devamı kitapta.Bilim kurgu ve maneviyat yüklü bir eser.Bu türü sevenlere tavsiyemdir.Okuyun.Keyifli okumalar diliyorum.
Yedinci Mum
8.4/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17