Gizem Karahasanoğlu

Gizem Karahasanoğlu

Çevirmen
8.7/10
43 Kişi
·
34
Okunma
·
0
Beğeni
·
37
Gösterim
Adı:
Gizem Karahasanoğlu
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Okumaktan keyif aldım. Netflix’in dizisini bitirmesine üzülmüştüm. Kitabı okuyunca her şeyin tadında bırakılması gerektiğine daha iyi kanaat getirdim. Konusu: Anne, yetimhaneden çıkıp Prince Edward Adası’nın uzak bir köşesindeki Green Gables’a geldiğinde, onu bekleyen Matthew ve Marilla Cuthbert’ın aslında bir erkek çocuğu görmeyi umduklarından habersizdir. Gerçek bir yuvaya kavuşmanın hayalleriyle âdeta uçarak geldiği bu evde istenmediğini, geri gönderilebileceğini öğrenince derin bir umutsuzluğa kapılır. Ancak biraz tuhaf ve inatçı olsa da tertemiz, sevgi dolu kalbi sayesinde sadece Cuthbertlar’ı değil, tüm kasabayı etkilemeyi başarır.
368 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Çok keyifli bir kitap serisi.
Çok konusuyor gerçekten, o duyguyu vermiş okuyucuya, "anne" konuşurken cidden ben yoruluyorum ,ama bıcır bıcır renkli bir karakter okurken hep tebessüm ederek okudum ilk seriyi ,sırada II.seri bakalım neler bekliyor bizi.
Ben çok beğendim tavsiye ederim .filmini izlemeyi düşünüyorum seri bitince , şu zor günlerde insanın içini ısıtacak böyle kitaplar daha iyi oluyor . Keyifli okumalar dilerim şimdiden...
368 syf.
·25 günde·Beğendi·Puan vermedi
Merhabaa bugun icimizdeki çocuğu uyandiran bir romandan bahsedeceğim; Anne Shirley yetim bir kızdır. Marilla ve Matthew kardeşler bir erkek evlat edinmek isterken bir yanlış anlaşılma sonucu AnnE’yi evlat edinirler. Ahh bu çili kiz ne kadarda soru soruyor dedirtirken bir diger sayfada yuzumuze bir tebesum ekliyor Anne'nin de dediği gibi "Eğer neşeli olamıyorsan, olabildiğin kadar neşeli ol."
İyi okumalar dilerim
368 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Aile ve arkadaşlık kavramları, iyilik, güzel hayaller, umutlar üzerine kurulmuş bu kitap okurken mutlu ve huzurlu hissetmemi sağladı. Marilla ve Matthew kardeşlerin kendilerine çiftlik işlerinde yardımcı olması için erkek evlat edinmek isterlerken bir yanlış anlama sonucu karşılarında yetim bir kız olan Anne Shirley'i bulmalarıyla başlayan bir hikaye Yeşilin Kızı Anne. Başta Anne'yi geri götürmeyi düşünseler de Anne kendini çok çabuk sevdirir ve ailelerine katılır. Anne hayalleriyle hayatına güzellikler katan, neşeli, umut dolu bir kız çocuğudur. Başta Avonlea halkı onu hayalci yapısı ve farklı bakış açısıyla tuhaf bulsa da zamanla herkes tarafından çok sevilir. Ailesinin olmasının yanında çok sevdiği bir dost bile edinir. Serinin bu kitabı Anne'nin 11 yaşıyla 16 yaşı arasında Avonlea'da yaşadıklarını anlatmış. Yazar kitapta geçen Avonlea kasabasını okadar güzel betimlemiş ki okurken kasabaya hayran oluyorsunuz. İkinci kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum.
368 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10 puan
Ahh Anne Shirley! O kadar iyi kalpli ve tatlı bir kız ki! muhteşem hayal gücüyle, düşünceleriyle, fikirleriyle hatta çok konuşmasıyla okuyanları büyüleyen birisi
 
Kitap Green Gables’ da yaşayan iki bekar orta yaşlı kardeşin kendilerine yardımcı olması  için bir evlat edinmek istemeleriyle başlıyor.İstedikleri bir erkek çocuk ancak bir karışıklık sonucu karşılarına Anne çıkıyor.İlk başta bu durumu hoş karşılamıyorlar ,ancak sonrasında Anne’nin onlara tanrı tarafından gönderilen bir lütuf olduğunu düşünüyorlar.
 
Kitap bir dizi olay içeriyor ve Anne’nin 11-16 yaş aralığını anlatıyor. Anlatım yalın ve bir o kadar akıcı. Betimlemelere sıklıkla yer verilmiş.Okurken kendinizi Green Gables’da çiçeklerle dolu bir ormanda gezinirken buluyorsunuz.
 
Kitap sizi yormuyor aksine rahatlıp yüzünüze küçük tebessümler yerleştiriyor.İçinde bulunduğumuz bu dönemde kafa dağıtmak için okunbilecek çok güzel bir roman.
 
Serinin şu an 6 kitabı ve 3 sezonluk bir dizisi var. Dizinin de çok güzel olduğu söyleniyor. Yeşilin Kızı Anne L. M. Montgomery
368 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Yeşilin kızı Anne Shirley...  Bu dünyaya tamamen hayal kurmak, en basit şeye bile farklı açılardan bakmak için gelmiş tatlı hayalperest bir kız. Başını sürekli belaya soktuğundan ve hayal kurmakla o kadar zaman geçirdiğinden dolayı kitabı okurken ben bile Annenin Marillanın istediği gibi biri olacağı umudunu yitirmiştim.

O kadar enerjik hayat dolusun ki Anne, hayattından bıkmış insanlara bile hayat enerjisi veriyorsun. Anneden öğrenilecek en güzel şey hayal kurmanın hayatı gayet eğlenceli bir hale getirdiği aynı zamanda hayatta yaptığımız hatalardan dersler çıkarabilmemiz. Anne her zaman ' aynı hatayı iki kere yapmam' diyor. Ama her hatayı ayrı ayrı yaptığına şahit oldum.

Sen sadece romandaki karakterlere değil biz okuyuculara da enerji verdin Anne. Kitabı sonlandırdığımda hüzünlü bir şekilde söylediğim tek şey ' hoşçakal hayal dünyası uçsuz bucaksız olan Anne Shirley' e ' ile...
368 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Herkesin bayıla bayıla anlattığı seri. Evet sonunda ilk bölümü okudum. Izlerken ah anne diyerek izledim tabi kitabında da aynı his. Okurken karakterler gözümde canlandı, dizide olan bölümler kitapta yoktu ama gayet keyifli ve hoştu.
Anne'nin arkadaşı olmayı dilerdim, hayal gücü mükemmel bir çocuk.
Evet artık kitaba gelebiliriz. Green Gables'da yaşayan yaşlarını almış iki kardeşin onlara yardım etmesi için bir oğlan çocuğu almak istemesiyle başlıyor. Bir yanlışlık üzerine Cuthbertlar'a evlatlık gelen çocuk anne'dir. Cuthbertlar biraz şaşırır olan duruma anne'se istenmediğine üzülür. Derken anne'e alışır,severler. Ve artık anne green gables'da yaşamaya başlar..
Devamı sizde. Keyifli okumalar.
Dizisini de kitabını da öneriyorum.
368 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Çok güzeldi ! Nereden başlasam bilemiyorum ama bu kitap abartıldığı için gerçekten çok mutluyum. İki kardeşin bakmak için yanına aldıkları Anne in hayatını anlatan , mükemmel bir dili olan çok tatlı bir hikayeydi. Anne çok konuştuğu için onu sevmeyen biri olur mu bilmiyorum ama onun konuşmalarıyla hikaye devam ettirildiği için , Anne' i sevmezseniz sanırım kitabı da hiç sevmezsiniz.
Aile olmak , dostluk , sevgi ve hayallerin çok güzel işlendiği bir kitap. Her yaştan kişinin okuması gerektiğini düşünüyorum . Ben bazı yerlerde çok mutlu olsam da bazı yerlerde gözlerimden yaşlar süzüldü. Güzel sözlerin altını çizerek okuyan biri olsaydım gerçekten bütün bir kitabı çizmek zorunda kalabilirdim.
368 syf.
·6 günde·10/10 puan
Bu kitabi incelemeden önce yazarina kocaman bir tebrikler göndermek şart , bugune kadar yůzlerce kitap okudum bir karaktere bu kadar guzel can verebilen bir yazar görmemiştim , Anne karakteri insanin taa içine kadar işliyor insanin içini ısıtiyor , bazen Anne íçin endişeleniyorsun , bazen onunla mutlu oluyorsun , bazen de onunla üzülüyorsun sanki kendi çocuğumuz , kendi kardeşimiz gibi , eminim içinde çocuk sevgisi olan herkes Anne gibi bir çocugu ya da bir kardeşi olmasini ister.
Kitabin incelemesine de Annaya yakisir gibi baslayalim yani Anne'nin muhteşem hayalleri gibi hayal kurarak , bu cümlemden kitabı okumayanlar birsey anlamayacak ama kitabı okuyanlar beni çok iyi anlayacak " Anne'nin hic evlat edinilmediğini ve öyle bir çocugun çocuk yetistirme yurdunda aile sevgisinden uzak büyüdüğünü hayal edelim " bunu hayal etmek bile eminim ki kitabi okuyanların kalbini çok burktu çünkü kitabı okuyan herkes Anna 'ya hayran oluyor , kitap annesi babasi küçükken evlat edinilen bir cocugun hikayesiyle baslayip o"nun hikayesiyle sürüp gidiyor , çocuga iyi bir eğitim verip ve guzel bir hayat sağlayabilecek çiftler icin kimsesiz bir çocuğa evini açip o'na sıcak bir yuva kazandırıp, yeni bir hayat vermek muhteşem bir şey , çok guzel ve özel , sicak bir yuvaya ihtiyaci olan çocuklar cocuk yetiştirme yurtlarinda sevgiden uzak büyümek zorunda kaliyor , Anne'nin o muhteşem hayalleri , sıcakligi beni çok etkiledi eminim okuyan herkesi etkiler , L.M MONTGOMERY'ye de teşekkür ederim böyle güzel bir eseri dünya edebiyatina kazandirdığı için , okumanizi tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Gizem Karahasanoğlu
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 34 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.