Gökçe Yavaş

Gökçe Yavaş

YazarÇizerDerleyenÇevirmenEditör
8.3/10
1.393 Kişi
·
5bin
Okunma
·
1
Beğeni
·
144
Gösterim
Adı:
Gökçe Yavaş
Tam adı:
Gökçe Yavaş Önal
Evde resim yaparken, bir yandan da birbirlerini kovalayan bir bebek ve kedi ile cebelleşen Gökçe, resim eğitimi aldı. Hayatını çocuklar için çizerek geçirmekten mutluluk duyan Gökçe resim dışında, kedileri ve yağmurda sümüklüböcekleri izlemeyi sever.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·10 günde·5/10
Uzun zaman sonra nasıl yorum yapılır unutmuş gibiyim. Bir yerden başlayayım derdimi anlatmaya.

Sarah, bu kitabında kendince farklı bir tarz denemek istemiş. Hani diğer kitaplarım gibi olsun ama farklı da olsun tarzı.
Farklı ve aynı olmuş mu peki?

Aynı olan kısımlar:
* Zamanlar arasında gelgitler, arayışlar, sonuna kadar - aslında önceden belli olan-sırlar, aşk, yine bir geçmiş, yine bir günlük ve yine bu günlük peşinde koşarken yaşanan olaylar.

Farklı kısımlar neydi peki?
* Sarahımız bu sefer hayatın içinde geçen olayları var olmayan, sanırsam hiç bir zaman da var olmayacak hayali adada gerçekleştirmiş. Adanın olağanüstü gücünün olduğuna inanılmış. Yazar kendi kahramanlarına biçtiği kötü olayları adanın iyileştirici gücü sayesinde yok etmeğe çalışmış. Kısacası, fantastik kurguyla da tat katmak istemiş kitabına.

Bence olmuş mu?
*Bence kitap aceleye gelmiş gibi yazılmış ya da umduğu gibi mesaj verememiş. Aşk desen sıradan, kurgu desen kafakarışıklığı ve tam bir fiyaskoydu. Bazı karekterler neden kurguya dahil oldu hiç anlam veremedim doğrusu.
5 puan da çok ama bunu uzun zamandır okuduğum ilk kitap olduğu, sıradaki kitaplara yelken açtığı için veriyorum.

Kitabın verdiği en güzel mesaj:
'Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve olsun gitsin. '

Şahsi fikrim:

Kafaya takmakla sadece treni kaçırmış olursunuz. Trense sizi beklemez, o sadece yoluna devam eder. Acele edip binersen eğer seni de alır götürür. Kaçırırsan, bir dahaki treninin yolunu beklersin. Bir dahaki trenin ise gelip gelmeyeceği mechüldür...

Kendi trenimize binmemiz dileği ile..

Keyifli okumalar :)
288 syf.
"Aşk şimdilerde bir masal.."

Eğer bir aşk yaşamayı isteseydim bu tıpkı Sarah Jio'nun kitaplarındaki gibi bir aşk olurdu şüphesiz.
Yürekten seven adamlar ve o sevgiye bir ömür sadakatle bağlı kadınlar...

Ruha değil tene önem verilen dünyada bize aşkı kitaplardan okumak kaldı. Şimdilerde Aşk ya öldü ya da karanlık arka sokakların birinde can çekişmekte..

Üstad, 'O güzel insanların o güzel atlara binip gittiğini' söylerken tespit gibi tespit yapmış meğer.. Nasibimize uğurlamak düşmüş.
Selam olsun Aşk ile ödüllendirilenlere..
288 syf.
·Puan vermedi
Sarah jio kalemini çok sevdim. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Kelebek adası çok güzeldi.Mavi kelebeklerin mucizesine inanmak istedim..Ve ben mutlu sonla biten kitapları hep çok sevdim.
Keyifli okumalar...
288 syf.
·3 günde·6/10
Sarah jio çok severek okuduğum kalemini çok beğendim bir yazar ama maalesef bu kitabında beni biraz hayal kırıklığına uğrattı çünkü kitap sanki daha tam yerine oturmamış gibi diğer kitaplarından biraz farklı olmuş ama yine okumaya değer bir yazar.
k:67488
288 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Kurgusunu çok beğendim anlatış tarzını cümlelerini.. Çok hoşuma gitti. Nerde bir kelebek görsem direk aklıma geliyor bu kitap ve hala etkisinden çıkamadım. Romanda evli bir çift balayına çıkıyor gemiyle falan sonra başlarına bir şeyler geliyor ve bi kadın tanımadığı bir adamla adada kalıyor aylar boyunca. Ana karakterimiz bu başından geçenleri orada olanları anlatıyor. Kitabın kapağı o içinde kelebekler ayracı kurgusu betimlemeleri sonunda olan sorular ve diğer kitapların kısa tanıtımları kısaca her şeyi çok hoşuma gitti. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim pişman olmazsınız.
288 syf.
·2 günde·9/10
Sarah Jio'nun kitaplarını çok severek okuyorum..Kelebek adası da çok güzeldi.Mavi kelebeklerin mucizesine inanmak istedim..Ve ben mutlu sonla biten kitapları hep çok sevdim..Keyifli okumalar :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökçe Yavaş
Tam adı:
Gökçe Yavaş Önal
Evde resim yaparken, bir yandan da birbirlerini kovalayan bir bebek ve kedi ile cebelleşen Gökçe, resim eğitimi aldı. Hayatını çocuklar için çizerek geçirmekten mutluluk duyan Gökçe resim dışında, kedileri ve yağmurda sümüklüböcekleri izlemeyi sever.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5bin okur okudu.
  • 63 okur okuyor.
  • 1.371 okur okuyacak.
  • 23 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları