Gökhan Burhan

Gökhan Burhan

Tasarımcı
8.4/10
211 Kişi
·
785
Okunma
·
0
Beğeni
·
41
Gösterim
Adı:
Gökhan Burhan
Unvan:
Tasarımcı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
430 syf.
·128 günde·Beğendi·10/10
Bugün kitaplarımın tozunu alırken eski dostumla göz göze geldik hemen rastgele bir sayfa açtım okumaya basladım. Hani bir kitabı ne zaman okursanız okuyun aynı zevki alırsınız ya işte öyle canlı bir kitap. Bana okuduğum dönemde yaşama gücü verdi. Bana yalnız olmadığımı hissettirdi. Küçücük ama içi öykülerle, nasihatlerle, alıntılarla dolu. Hemen açıp okumalık bir kitap değil, rastgele açıp okumak daha zevkli zannımca. Tam bir başucu kitabı. Dili sade, kitap tasarımı da çok tatlı.
Ben Kendi Kutup Yıldızımı Buldum peki siz?
430 syf.
·Beğendi·9/10
Tavuk Suyuna Çorba' ya yaptığım yorumlar bu kitap içinde geçerli. Kendimi kötü hissettiğim zamanlarda atarım çantama sürekli yanımda olur . Sayfaları rast gele açarak okurum hikayeleri . Kafi geldiği anda derin bi nefes alıp kapağını kapatıp yoluma devam ederim .
Hikayeler çok içten çok sıcak hepsi ünlü isimlerden alıntı çoğu gıptayla okuyacağınız kısa kısa hikayeler .
430 syf.
·7/10
İçinde kısa hikayeler var insanı motive eden cinsten. Başucunuzda durabilecek canınız sıkıldığında herhangi bir sayfayı açıp kısa kısa okuyabileceğiniz güzel metinler mevcut. Tavsiye edermiyim dersek, edebilirim sanırım.
430 syf.
·356 günde·3/10
hedeflerimiz hakkında bizlere bilgi vveren ve doğru yolda ilerlememizi sağlaya ve hedefler hakında yol gösteren yol arkadaşlığı yapan bi roman.....
430 syf.
Kitap kesinlikle kısa ama çok naif ve güzel hikayelerle doluydu.
Umut veren, iyimserlik aşılayan bir dil kullanımıştı.
Kitapsever bir arkadaşa hediye edilebilecek en güzel kitaplardan biriydi bence.
430 syf.
·1 günde·7/10
Kendiniz bir yol arkadaşı arıyorsanız eğer bu kitabı yanınızdan bir an bile ayırmayacaksınız. Bir taraftan ''İnsanlar neler yapıyor, ya ben ?'' düşüncesiyle kitabın sayfaları arasında kaybolurken bir taraftan da kendimi buldum.....
430 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Seneler evvel okumuştum. Adını bir türlü hatırlayamazken burada görünce hatırımda kalanları yazmak istedim.
Arkadaşıma kitapçıda bu kitabın sayfasını herhangi bir niyetle açmasını söyledim. Çünkü neyi düşünürsen onunla ilgili bir hikaye çıkıyordu.
Çıkan hikaye karşısında gözlerimiz doldu. O an anlamadık bu kadar etkili olacağını ama belliki bir mesajdı ,belki uyarı...
Ee çok zaman geçti. Belki şimdi okusam farklı hislerde olurum. Tekrar sayfalarını karıştırmak isterdim. Kitabı arkadaşıma hediye edince onda kalmıştı. Kitapçıya gittiğimde sorup baksam hoş olacak...:)
400 syf.
·15 günde·Puan vermedi
Leonardo da Vinci

“Son Akşam Yemeği” isimli resmini yapmayı düşündüğünde büyük bir güçlükle karşılaştı…

İyi’yi İsa‘nın bedeninde, Kötü’yü de İsa’nın arkadaşı olan ve son akşam yemeğinde ona ihanet etmeye karar veren Yahuda’nın bedeninde tasvir etmek zorundaydı…

Resmi yarım bırakarak bu iki kişiye model olarak kullanabileceği birilerini aramaya başladı. Bir gün bir koronun verdiği konser sırasında, korodakilerden birinin İsa tasvirine çok uyduğunu fark etti.

Onu poz vermesi için atölyesine davet etti, sayısız taslak ve eskiz çizdi.

Aradan 3 yıl geçti. “Son Akşam Yemeği” neredeyse tamamlanmıştı, ancak Leonardo da Vinci henüz Yahuda için kullanacağı modeli bulamamıştı….

Leonardo’nun çalıştığı kilisenin kardinali, resmi bir an önce bitirmesi için ressamı sıkıştırmaya başladı.

Günlerce aradıktan sonra Leonardo vaktinden önce yaşlanmış genç bir adam buldu. Paçavralar içindeki bu adam sarhoşluktan kendinden geçmiş bir durumda kaldırım kenarına yığılmıştı.

Leonardo yardımcılarına adamı güçlükle de olsa kiliseye taşımalarını söyledi çünkü artık taslak çizecek zamanı kalmamıştı.

Kiliseye varınca yardımcılar adamı ayağa diktiler. Zavallı, başına gelenleri anlamamıştı. Leonardo adamın yüzünde görülen inançsızlığı, günahı, bencilliği resme geçiriyordu. Leonardo işini bitirdiğinde, o zamana kadar sarhoşluğun etkisinden kurtulmuş olan berduş gözlerini açtı ve bu harika duvar resmini gördü.

Şaşkınlık ve hüzün dolu bir sesle şöyle dedi:
“Ben bu resmi daha önce gördüm” …”Ne zaman?’ diye sordu.

Leonardo da Vinci, o da şaşırmıştı. “Üç yıl önce” dedi adam..
“Elimde avucumda olanı kaybetmeden önce. O sıralarda bir koroda şarkı söylüyordum, pek çok hayalim vardı, bir ressam beni İsa’nın yüzü için modellik yapmak üzere davet etmişti…

“İyi ve Kötü “nün yüzü aynıdır…Her şey insanın yoluna ne zaman çıktığı na bağlıdır…

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökhan Burhan
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 785 okur okudu.
  • 20 okur okuyor.
  • 216 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.