Gökhan Burhan

Gökhan Burhan

Tasarımcı
8.4/10
104 Kişi
·
340
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
430 syf.
·Beğendi·9/10
Tavuk Suyuna Çorba' ya yaptığım yorumlar bu kitap içinde geçerli. Kendimi kötü hissettiğim zamanlarda atarım çantama sürekli yanımda olur . Sayfaları rast gele açarak okurum hikayeleri . Kafi geldiği anda derin bi nefes alıp kapağını kapatıp yoluma devam ederim .
Hikayeler çok içten çok sıcak hepsi ünlü isimlerden alıntı çoğu gıptayla okuyacağınız kısa kısa hikayeler .
430 syf.
·7/10
İçinde kısa hikayeler var insanı motive eden cinsten. Başucunuzda durabilecek canınız sıkıldığında herhangi bir sayfayı açıp kısa kısa okuyabileceğiniz güzel metinler mevcut. Tavsiye edermiyim dersek, edebilirim sanırım.
430 syf.
Kitap kesinlikle kısa ama çok naif ve güzel hikayelerle doluydu.
Umut veren, iyimserlik aşılayan bir dil kullanımıştı.
Kitapsever bir arkadaşa hediye edilebilecek en güzel kitaplardan biriydi bence.
hedeflerimiz hakkında bizlere bilgi vveren ve doğru yolda ilerlememizi sağlaya ve hedefler hakında yol gösteren yol arkadaşlığı yapan bi roman.....
430 syf.
·1 günde·Puan vermedi
mukemmel bir başucu kitabıdır. ilk okudugumda cocuk sayilirdim ve hayata bakış açımı değiştirmemi sağlamıştı. yıllar sonra hic beklenmeyen birinden gecmis olsun hediyesi olarak gelmesi ayri bir anlam katmadi degil tabi :)
400 syf.
·15 günde·Puan vermedi
Leonardo da Vinci

“Son Akşam Yemeği” isimli resmini yapmayı düşündüğünde büyük bir güçlükle karşılaştı…

İyi’yi İsa‘nın bedeninde, Kötü’yü de İsa’nın arkadaşı olan ve son akşam yemeğinde ona ihanet etmeye karar veren Yahuda’nın bedeninde tasvir etmek zorundaydı…

Resmi yarım bırakarak bu iki kişiye model olarak kullanabileceği birilerini aramaya başladı. Bir gün bir koronun verdiği konser sırasında, korodakilerden birinin İsa tasvirine çok uyduğunu fark etti.

Onu poz vermesi için atölyesine davet etti, sayısız taslak ve eskiz çizdi.

Aradan 3 yıl geçti. “Son Akşam Yemeği” neredeyse tamamlanmıştı, ancak Leonardo da Vinci henüz Yahuda için kullanacağı modeli bulamamıştı….

Leonardo’nun çalıştığı kilisenin kardinali, resmi bir an önce bitirmesi için ressamı sıkıştırmaya başladı.

Günlerce aradıktan sonra Leonardo vaktinden önce yaşlanmış genç bir adam buldu. Paçavralar içindeki bu adam sarhoşluktan kendinden geçmiş bir durumda kaldırım kenarına yığılmıştı.

Leonardo yardımcılarına adamı güçlükle de olsa kiliseye taşımalarını söyledi çünkü artık taslak çizecek zamanı kalmamıştı.

Kiliseye varınca yardımcılar adamı ayağa diktiler. Zavallı, başına gelenleri anlamamıştı. Leonardo adamın yüzünde görülen inançsızlığı, günahı, bencilliği resme geçiriyordu. Leonardo işini bitirdiğinde, o zamana kadar sarhoşluğun etkisinden kurtulmuş olan berduş gözlerini açtı ve bu harika duvar resmini gördü.

Şaşkınlık ve hüzün dolu bir sesle şöyle dedi:
“Ben bu resmi daha önce gördüm” …”Ne zaman?’ diye sordu.

Leonardo da Vinci, o da şaşırmıştı. “Üç yıl önce” dedi adam..
“Elimde avucumda olanı kaybetmeden önce. O sıralarda bir koroda şarkı söylüyordum, pek çok hayalim vardı, bir ressam beni İsa’nın yüzü için modellik yapmak üzere davet etmişti…

“İyi ve Kötü “nün yüzü aynıdır…Her şey insanın yoluna ne zaman çıktığı na bağlıdır…
430 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Uzun zamandır okumak istediğim ve kütüphanemde okunmayı bekleyen bir kitaptı "Kendi Kutup Yıldızını Bul"

Kitap yazarında özellikle belirttiği gibi, sayfa sırası ile okuma gerektirmeyen bir yapıda. Bir baş ucu kitabı olarak da düşünülebilir. Gece yatmadan önce ya da güne başlamadan önce rastgele bir sayfa açıp okuyabilirsiniz. İnsanın içini ısıtan, hayatı daha güzel görmesini sağlayan yazılar, öyküler, anektodlarla dolu bir kitap. Kendinizi motive etmeye ihtiyacınız varsa, kitabı yanınızdan ayırmayın derim.
Kitapta yer alan bütün cümleler, yaşam enerjinizi yitirdiğinizi hissettiğinizde ya da zorluklarla baş etmeye çalışırken yeterli güce sahip olmadığınızı düşündüğünüzde size güç verecek cümleler...
Yazılarından ya da söylemlerinden alıntılar bulacağınız kişiler her çağdan, her yaştan ve her ülkeden yüreğimize hitap ediyorlar. Leonardo da Vinci'den Mevlana'ya, Epictetos'tan Katharine Hepburn'e, Stendahal'den Rahibe Teresa'ya kadar herkes burada size, bize, insanlığa sesleniyorlar.
Kesinlikle tereddütsüz okuyabileceğimiz,hatta sadece okumakla kalmayıp sevdiklerimize hediye edebileceğimiz bir kitap..
430 syf.
·127 günde·Beğendi·10/10
Pozitif sözler ve gercek hikayeleri olan,okurken vaybe demek böyle oluyormuş dedirten çok güzel bir kitap. her gun bir doz alınmalı :) severek okudum. 2. Kitabınıda okuyacağım .
Yeni yazma fırsatım oldu kötü bir kitap olduğu için değil sadece insanı motive etmeye çalışan,her zaman pes etmeden ilerlememiz gerektiği hakkında hikayelerle dolu.Ama benim ulaşmaya çalıştığım ne bir başarı ne de güzel günlerim var.Sizin vardır o yüzden okuyup cesaretlenin derim.
430 syf.
·9/10
Yasanmis hikayelerden de yola cikarak hazirlanmis bir kitap. Moraliniz bozuksa veya cok daha iyi hissetmek istiyorsaniz kendinizi, alin bu kitabi, sira gozetmeksizin okuyun okuyun ve yine okuyun. Kendinizden mutlaka bir şeyler bukacaksiniz. Ve eminim coook daha iyi hissedeceksiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökhan Burhan
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 340 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 90 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.