Gökhan Yılmaz

Gökhan Yılmaz

Yazar
7.0/10
3 Kişi
·
8
Okunma
·
2
Beğeni
·
639
Gösterim
Hayatınızın imlasına dikkat edin. Nereye bağlaç koyacağınız, nerede ayraç kullanacağını bilin, kesme işaretleriniz net olsun, köşeli parantezlerden dönün köşeleri, ünlem gibi dik durun. Hayatı sorgulayın. Soru işaretlerini nizamı kullanın. Ünlemler çıkacak karşınıza, onlara dikkat edin. Noktayı koyana kadar da vurguyu elden bırakmayın.
Herkes barut gibi. Bahar sokaklara nergis kokuları saçacağına, insan eliyle nefret saçıyor. Herkes darmaduman. Saldıracak, kızacak, kavga edecek yer arıyoruz bir yönüyle. Nedir bu vaziyet, anlam veremiyoruz. Şükür ki Sabahattin Ali, "İlkbahar gibi bir mevsimi olan bu dünya, üzerinde yaşanmaya değer... Ne olursa olsun..." demiş de umudumuzu yeşertmiş. Evvela, birbirimizi sevmeyi yeniden öğreneceğiz..
Sonrası günlük güneşlik...
Gece yarısı mavi kuşlar görülüyor sinemanın önünde. Masmavi, damla mavisi kuşlar.
Kimse bunu açıklayamıyor.
167 syf.
·Puan vermedi
Doğruyu söylemek gerekirse ne yazarın ne de yayınevinin adını duymuştum, canım romantik kitap okumak istiyor diye arkasını okuyunca başlamaya karar verdim.

Günümüzde yaş farkının çok olduğu ilişkilere pek alışık değiliz, fikren normal olduğuna katılsam da okuyunca "Ne, 20 yaş mı?" oldum bir anlığına, ama kimyalar uyunca sayıların pek önemi kalmıyor. Bu nedenle karakterleri beğendim, çok alışıldık değil ilişkileri. Buna karşın kitap kalp kırmaya çalışıyor gibiydi, özellikle sonlara doğru üzmüş de üzmüş. Galiba dramatik olunmaya çalışılmış ama bu kısalığa yoğun ve sıkmadan dram katmak biraz daha profesyonellik gerektiriyor diye düşünüyorum.

Son olarak kitaptaki yazım ve noktalama hataları beni yedi yedi bitirdi! Söz olmayanlara tırnak işareti konması, olanlara konmaması, "sağdık, mağbet" gibi absürt yazım hataları... Bir lise öğrencisi olarak dil kurallarını daha iyi biliyor olabilirim. Benim okuduğum kitabın ilk baskısı, umarım sonraki baskılarda düzeltirler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökhan Yılmaz
Unvan:
Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.