Görkem Kızıldağ

Görkem Kızıldağ

Yazar
8.2/10
11 Kişi
·
26
Okunma
·
3
Beğeni
·
405
Gösterim
"Genelde geceleri uyumuyordum ve insanlara 'etrafın sessizliğinin verdiği rahatlık' gibi yalanlar uyduruyordum."
"Bir piyano başında ölmeyi tasarlarken, piyano çalmayı bilmediğimi her hatırladığımda kahroluyordum."
"Kimse sormadı, 'Doğmak istiyor musun?' diye, yani yaşamaya mahkum edildim bir sonbahar sabahı.
Görkem Kızıldağ
Sayfa 15 - Sola Yayınları
"Ve intihar yöntemlerim bir yana, öldükten sonra suratımın nasıl bir hal alacağına dair öngörülerim beni gülme krizine sokuyordu."
"Eğer ki ölümünüzün zamanını belirleyecek kadar kudretli hissederseniz, bu zamanda hasta olmamaya da dikkat etmelisiniz. Ha bir de olur da hastaneye giderseniz kesinlikle doktorlara alternatif planlarının ne olduğunu sorun. Zira o plan daha çok ile yarayacaktır."
"Doktoru hastanede alkol kullanmaktan cezalandırmak istedilerse de avukatın yaptığı müthiş savunma sonucu, alkol hastanelerde serbest kaldı. Duyduğuma göre alkolikler birliği avukatın heykelini binalarının önüne dikmek istemiş; fakat birliğin üyeleri yer yüzeyinde sabit bir nokta belirleyemedikleri için vazgeçmek zorunda kalmışlar."
96 syf.
·1 günde·6/10
Mutlaka okuyun! Okumazsanız çok şey kaybedersiniz demem saçma olur. Kendinizi dinlemekten sıkıldıysanız yapacak hiçbir şeyiniz yoksa okuyun. Eğlenceli 1-2 saatte bitecek bir kitap. Okurken ara ara kahkahalar atabilirsiniz :)
96 syf.
·1 günde·9/10
Kitabın arkasında yazdığı gibi ; birbirine benzeyen şeyler okumaktan sıkılanlar için, dahiyane yazılmış, ciddi hayal gücü gerektiren bir kısa roman. İntihar etme isteği olan, varoluşunu sorgulayan, ve bunu sorgularken mitolojik tanrılardan da yardım alan kişinin ruhsal çalkantılarını okuyoruz. Sanırım 1 saatte okudum, yer yer beni gülümseten kısımlar oldu. Dediğim gibi, farklı birşeyler okumak isteyenler için harika fırsat. Umarım Görkem Kızıldağ yazmaya devam eder.

Yazarın biyografisi

Adı:
Görkem Kızıldağ
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.