Gülnur Aksop

Gülnur Aksop

Yazar
9.1/10
10 Kişi
·
14
Okunma
·
2
Beğeni
·
68
Gösterim
Adı:
Gülnur Aksop
Unvan:
Yazar
“Avrupa devletlerinin içişlerimize müdahaleleri ile yürüttükleri siyaset, bizi imparatorluğun kaybı tehlikesi ile karşı karşıya getirmektedir.”
Gülnur Aksop
Sayfa 18 - Atatürk’ün not defterinden alıntılarla dolu belge niteliği taşıyan önemli bir kitap.
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.
380 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap olmuş. 4 cilt olarak hazırlanan serinin ilki, 1881-1919 yılları arasını anlatıyor. Anlatan da yine Mustafa Kemal Atatürk. Anı, röportaj ve mektupları incelenerek kendi ağzından kendi hayatı anlatılıyor. Ben sabırsızlıkla ikinci cildi bekliyorum.
520 syf.
·49 günde·8/10
Üçlemenin son kitabı olan Savaşan Meclis Kurtuluş savaşımızı belgelere dayanarak Atatürk'ün ağzından anlatan güzel bir eser. Okurken heyecanınızı kaybetmiyorsunuz bir sonraki sayfayı merak ederek okuyorsunuz.
495 syf.
·36 günde·7/10
Kurtuluş savaşı başlamadan önceki dönemi çeşitli kaynaklardan yararlanarak Atatürk'ün ağzından anlatılmış hoş bir kitap. Bir çok konu çok açık bir şekilde değinilmiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülnur Aksop
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.