Gülnur Gündoğan

Gülnur Gündoğan

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
320
Gösterim
Ruhumu alıp uçsam mavi göklere, kim olduğumu kiminle olduğumu nerede olduğumu anlatsa bir bir bana masal misali... Hiç bir korkuya gerek yok içim de ki buna gerek de yok
Kitaplar iyiki var
Gülnur Gündoğan
Sayfa 66 - Çınar altı
“Bir tanıdık huzur gelsin istedim, yüreğimi ferahlatsın, bir tanıdık ses şahit olsun gönlümün beklediğini aramaya.”
“Herkesten elini ayağını çekip kendinle kalmaya karar verdiğinde ya da her zaman elinin altında seni bırakıp gitmeyecek şeyler aradığında, gözlerinin harekete ihtiyacı olduğu zamanlarda kitaplar bulunmaz nimetlerdir.”
“... Tüm sözcükler bitiyor, sen olduğun yerde kalıyorsun. Zaman geçiyor, bir sen geçemiyorsun kendinden...”
“Karanlık, tohum satar gündüze, her insan gün doğumunda yeniden filizlenir. Ya geçmişinden devam eder ya da geleceği için en baştan başlar; kendini yeniler. Yeni sen çıkartır ortaya, dünden eser yoktur ama dünün izi vardır.”
“Sırça fanusta, hangi rengi seviyorsan o renkle yaşlanıyorsun her dem. Her dem, camına buharlardan çizdiğin isminin baş harfinin yanına hangi harf ekleneceğini düşünüyorsun.”
192 syf.
Kitap beni etkiledi ama alışılagelmiş bir tarz da kitap değildi. Yazar sürükleyici ve akıcı bir dil kullanmış. Tasvirleri ve kelimeleri kullanımı çok iyi. Ancak kitabı okurken sanki yeri doldurulmamış bir boşluk hissettim. Belki bir duygu eksikliğiydi ama hep duygular göz önündeydi, belki de duygular fazla abartılıydı. Bence bu kitap da ayrıntılar eksik ve ayrıntılar kitabın konusunda bir boşluk oluşturuyor. Ayrıntı olması gereken yerler fazla yüzeysel, yüzeysel olması gereken yerlerde fazla ayrıntılıydı. Eksik anlatılmış bir kitap. Bilgi olarak insana bir şey katmıyor ama boş bir vakitte okunulabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülnur Gündoğan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.