Güneş Demirel

Güneş Demirel

Yazar
8.0/10
450 Kişi
·
1.134
Okunma
·
71
Beğeni
·
6705
Gösterim
Adı:
Güneş Demirel
Unvan:
Türk Yazar
Güneş Demirel İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır, İktisat Fakültesi mezunudur. İlk yazdığı romanı Katran Karası olsa da, basılan ilk romanı Şimdi Benimsin’dir. Daha sonra Sen Yokken, Katran Karası, Aşk Kanatları, Seni Severken ve Sensiz Asla isimli eserlerini yayımlamıştır. Halen İstanbul’da yaşamakta olup, evli ve iki çocuk annesidir.
Peki ben neden hiç kimseye dur diyemiyorum? Yatağa uzanıyorum yine, dizlerimi karnıma çekip yastığıma gözyaşlarımı salıyorum. Umutsuzum artık. Yorgunum. En kötüsü de yaşadıklarıma ve yaşayacaklarıma tutsak.
O pis herif aklıma geldikçe hiddetleniyorum. İçimdeki nefreti her geçen gün büyüterek yaşıyorum, buna ne kadar yaşamak denirse…
336 syf.
·2 günde·Beğendi
Güneş Demirel benim sevdiğim yazarlardan. Bu kitabına da bayıldım. Elimde şu an bir kitabı daha var hemen onu okumak istememe sebep oldu. Aile bağları, zor rastlanan bir dostluk ve fedakarlık üzerine harika bir kitap...
(Spoiler İçerir)
İpek ve Çiçek kardeş gibi büyümüş, hatta kardeştende öte iki sıkı dost, ayrılmaz ikili. Çiçek ve İpek yurtdışında üniversite eğitimi görürken Çiçek'in hasta olduğunu öğrenirler ve her şey böyle başlar.
Çiçek ameliyat olursa anne olmayacağı için tedaviyi kabul etmez, zaten iyileşme umudu olduğunuda düşünmez. Bu yüzden hem ailesini görmek hemde kafa dinlemek için Türkiye'ye gelir. Burada Cemal ile tanışır ve hamile kalır. Cemal'in onu güzel hatırlaması için hasta olduğunu ve hamileliğini söylemeden geri döner. Cemal onu arasada bulamaz. İpek arkadaşını tedavi için ikna etmeye çalışsada bir türlü başaramaz. Doğumda kendine bir şey olursa bebeğe onun bakmasını ister. İçten içe doğumdan sonra yaşamayacağını hisseder. Bu süreçte her şeyi Cemal'e anlatan mektuplar yazmaya başlar, İpek'ten ve bebekten haberi olsun bebeğe soyadını vermesini ister.
İpek can dostunun emanetine sahip çıkabilecek mi?
Cemal bebeğini kabullenecek mi?
Okuyanların pişman olmayacağı çok güzel bir kitap. Tavsiye ederim. İtiraf ediyorum bazı yerlerde gözyaşlarımı tutamadım...
564 syf.
Berbattı tiksinerek okudum. Bir kitaptan bu kadar nefret edeceğimi düşünmemiştim. Hiç kimse mi düşünmedi "ya Abi biz böyle kitap basıyoruz ama bunları küçük çocuklarda okuyacak, başka insanlarda okuyacak küçük büyük herkes okuyacak" hiç kimse mi düşünmedin bunu? Bu kitabı hiç kimseye tavsiye etmiyorum yazarı da, bu kitabı basan yayın evini de kınıyorum. Bu kitap resmen tecavüzü meşrulaştırıyor bunu okuyup da "Ay canım Fırat" ya da "ay canım Elif" diyen insanlar var ve bunu söyleyen 14-13 yaş arasındaki kızlar ki kendileri böyle bir olay yaşasın kesinlikle intihar ederlerdi böyle bir kitabı basına sunmak, böyle bir kitabı küçük büyük herkes okutmak gerçekten de kötü bir şey ki günümüz Türkiyesi'nde böyle olaylar çok fazla yaşanmakta üstüne üstlük kitapta tecavüzün üstünü "töre dedi" ya da "aşık oldum" diye kapatıyor. Bu çok saçma kimsenin bu kitabı okumasını önermiyorum.
564 syf.
Kitabı bitirene kadar çok zorlandım, elimde resmen süründü. BEĞENMEDİM kitabı, tecavüze uğrayan gencecik bir kız, tecavüz eden artık benimdir gözüyle bakan evlenme hakkı gören, kızın hayatını karartan ve evlenen, Elif ve Fırat'ın hikayesi.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Nasıl seviyorum Türk yazarları okumayı anlatamam.Çay içip, menemen yemelerini, "Haydi hayırlısı" demelerini, sanki bir arkadaşım hikayesini okuyormuşum hissini veren her şeylerini. Güneş Demirel'le Katran Karası'nda tanıştık o kitabı da çok sevmiştim ama bu kitapla anladım ki seri yapmam lazım.Bu kitapta da sıcak,dramatik, ihtiraslı ama mutlu sonlu biten bir hikaye, bir aşk hikayesi var. Okuyalım yaa, hep okuyalım kendimizden olanı :)
564 syf.
·Beğendi·10/10
Çaresizlik diyince artık aklıma gelen tek şey bu kitap olacak hele de elif ve fıratın aşklarının o şekilde bittiğini duyunca bu saatte hıckırılar içinde ağladım 2 günde bitti ama şunu anladım hayat o kadar kısa ki hiç bir şey için zaman yok tıpkı ölüm gibi gerçekten sonunu iple çekip bir çırpıda okuyabilirsiniz bu kitabı.:'(
564 syf.
·3 günde·3/10
Bu kitabı okuyup bitirdikten sonra alabileceğiniz tek mesaj tecavüze uğradığına üzülme elbet aşık olursun tecavüzcüne...
Günümüzde bolca oluyor bu iğrençlik; kızlarımız zorla evlendiriliyorlar. Tamam bu konuyu seçmiş olması güzel yazarımızın ama bu konu böyle mi işlenir. Nerdeyse kitabın ortalarında tecavüz eden adama üzülecek duruma geldim. Bu kitabı öğrencilerim okuyor benim ve gerçekten yazık. Kitabı okuduğum zamanıma da yazık.
564 syf.
·Puan vermedi
güzel başladı güzel devam etti ama o son yakıştı mı bu kitaba güneş. sen yaz yaz yaz sonu ocakta unutulan yemeğe yetişme hızıyla bir çırpıda getir. hakkaten sevdim gidişi. fıratın aşkını falan sevdim de elif sok sönük olmuş. herşeye boyun büken bi karakter gibi duruyor. yani bu sıkıntıları görmezden gelirsek okuyun tabikisi:)
564 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap çok güzel çok akıyıcıydı sadece sonunda ki birden bitirme kısmı var ve seneler sonrasına direk geçmiş olmasını beğenemedim kitap daha farklı ilerleyip 2.si de çıkabilirdi
564 syf.
·55 günde·10/10
okuduğum kitaplar arsında en iyilerin den biridir bu kitap herkese tafsiye ederim
Zaman unutturabilir miydi kötü anıları? Affedebilir miydi günahı?
Haksızlıkların en büyüğünü yaşayan Elif, ailesi tarafından dışlanırken, felaketi olan insanlar tarafından sarıp sarmalanır. Her geçen gün nefret ateşiyle bilense de, hayata tutunmaya çalışır.
Fırat ise pişmanlıkları ve vicdanı ile savaşırken, Elif’in masumiyetine ve güzelliğine yenilir. Gün geçtikçe ilmek ilmek her hücresine işler Elif. Artık Fırat için hayatın amacı, affedilmek ve kara sevdasına karşılık bulabilmektir.
İki töre mahkûmunun hayat yolculuğuna eşlik ederken, hem yüreğiniz acıyacak, hem de dev bir aşka tanık olacaksınız.
564 syf.
·1/10
Hayatım boyunca çöpe attığım tek kitap bu. Bitirdim ve çöp kutusuna attım bu kitabı. Verdiğim para hiç umurumda olmadı.
Tecavüzcüsüyle evlendirilen, üzerinden seneler geçmesini de buna bahane olarak gösterilen ve seneler sonra o insana aşık olabilen, (aslında hep aşık ama tecavüz işin içinde olunca hemen yumuşamıyor prosedür gereği) aşiretteki kadınlarında bunu sanki hiç olmamış gibi davranmaları midemi bulandırdı.
Adam senelerce yurtdışında yaşıyor, bir sürü kişiyle beraber oluyor. Kadın çocuğunu büyütüyor, aşiretin buyruğuna göre de tıp okuyor. Şu inceliğe bakar mısınız? Oğullarının tecavüz edip evlendiği kıza tıpta okutuyorlar. Mizah gibi mizah. Bunları okuyacak kadar düştüm ben, maalesef. Artık kitapların az da olsa özetine bakıyorum dfgf.

Yazarın biyografisi

Adı:
Güneş Demirel
Unvan:
Türk Yazar
Güneş Demirel İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır, İktisat Fakültesi mezunudur. İlk yazdığı romanı Katran Karası olsa da, basılan ilk romanı Şimdi Benimsin’dir. Daha sonra Sen Yokken, Katran Karası, Aşk Kanatları, Seni Severken ve Sensiz Asla isimli eserlerini yayımlamıştır. Halen İstanbul’da yaşamakta olup, evli ve iki çocuk annesidir.

Yazar istatistikleri

  • 71 okur beğendi.
  • 1.134 okur okudu.
  • 24 okur okuyor.
  • 386 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları