Güneş Ulukuş Akcasu

Güneş Ulukuş Akcasu

Çevirmen
7.2/10
5 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
232 syf.
·1 günde·3/10
Maalesef beğenmedim.
Konusuna gelince; Mathilde adlı bir kadınla,Thibault adlı bir adamın,yani iki ayrı kişinin gözünden ,Fransa'da yaşanan olayları , şehir yaşamının insanlar üzerinde ki etkisini, bazen iyi yönleriyle bazen de baskıcı ,acımasız yönleriyle ele almış ,kısacası anlatmış .
Kitabın sonuna kadar ikisinin ne zaman karşılaşacağını merak edip durdum. karşılaştılar ama bir şey olmadı.
232 syf.
·2 günde·6/10
Yeraltı Saatleri kitabının başını hem sevmemistim hem anlamakta biraz zorluk çekmiştim ama sonra bir şekilde yazarın üslubuna alıştım ve sevdim.
20 Mayıs tarihi o kadar çok söylendi ki her gün 20 Mayıs gibi bir algı oluştu bende çünkü günlerin sonlarında veya başlarında hep bugün 20 Mayıstı diyor anlayamadığım yer burası.

Mathilde ve Thibault'un ayrı ayrı hikayelerini anlatıyor.
Mathilde 3 çocuk annesi ve kocasını yıllar önce kaybetmiş. Bir işe girmiş isinde çok başarılı iken patronu Jacques' e karşı geldiği andan itibaren hayatı zehir olmuştur resmen.
Thibault ise çok sevdiği Lila'nın onu sevmediğini anlayınca ayrılmaya karar verir ancak bu kararı çok zor almıştır ve bir türlü unutamamıştır.
Mathilde ve Thibault'un yaşadığı ruhsal zorluğu okuyoruz. Tükenmiş iki insanın birbirini iyi anlamaları gerekir değil mi ?

Kitabın sonu bence eksik, böyle olmamalıydı en az 20 sayfa devam etmeliydi.
232 syf.
Tartışmasız insan ilişkilerini özetlemiş,kaybedince gelen farkındalığa dikkat çekmiş fransız yazarın ilk okuduğum kitabı.Şimdi hızla diğerlerini bulma vakti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Güneş Ulukuş Akcasu

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.