Güntülü Emre

Güntülü Emre

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
Güntülü Emre
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
96 syf.
·9/10 puan
Merhaba arkadaşlar
Bugün size otobiyografik bir kitap yorumuyla geldim. Ama bu kitap çok farklı ve özel. Neden mi? Çünkü yazar Güntülü Emre farklı bir hayat sürmüş.
Güntülü, daha doğduğu gün hayata 1_0 yenik baslayanlardan. Erken doğması ölecek denmesine rağmen daha bebekken hayata tutunması bile Onun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.
Güntülü, geç yürümüş ve neredeyse hiç kosamamış. Okul hayatında da sözel derslerde iyi ama yeterli olması için çok çalışmış. Belki zamanın, belki ailenin bilgisizliginden uzun yıllar çekmiş. Yeri gelmiş okulda arkadaşları tarafından hor görülmüş. Havada uçuşan harfler onun kabusu olmuş. Eğitimli bir ailesi olmasına rağmen, bunları yaşamış. Yaşamışlar ona zor bela biten lise ve üniversite yılları gelmiş ardından. Annesinin hukuk diye tutturmasi sonucu çektiklerine okurken delirdim resmen. Hele yakın akrabasında nöroloji doktoru olduğu halde hastalığının bilinememesi beni daha bir kahretti.
Güntülü tesadüf eseri aldığı bir dergi ile kendini buluyor. Farklılığının sebebini öğreniyor. Nesi mi var Güntülü'nün? Söylüyeyim arkadaşlar Güntülü, Diskalkuli hastasıdır. Diskalkuli, matematik öğrenme güçlüğü, ortada zihinsel bir problem olmasa da sayı ve sembolleri kavrama, matematiksel işlemleri gerçekleştirmede güçlük yaşatan özel öğrenme bozukluğu.
Hastalığını öğrenmesi ve sonra ki süreçte anlatılıyor kitapta. Ben çok duygulandım satırları okurken. Çok gurur duydum kendisiyle. Yolu açık olsun yazarımızın.
Kitabın dili sade ve alıcıydı. Birkaç saatte okunabilecek bir kitap. Mutlaka okumanızı öneririm Rabbim'e binlerce kere teşekkür etmek için çok güzel bir örnek bu kitap
96 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Merhaba yine gece gece post atıyım dedim. Bu geceki kitabımız bir otobiygrafi.
Bir disleksi olan yazarımızın doğumundan itibaren yaşadığı kah talihsiz kah talihli olaylar silsilesini okuyacaksınız bu kitapta. Özel ilgi ve eğitim gerektiren bu durumu ilk başlarda ailelerin farketmesi biraz zor oluyor. Çevrenizde bu tür insanlar varsa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Ve çocuklarınıza bu tür "özel" çocuklarla nasıl geçinmesi gerektiğini anlatmalısınız. Ben oğlumun okul arkadaşıyla tanıştım bu hastalıkla ve durumu sınıfça iyi idare ettiğimize inanıyorum. O çocuğu bizimkilerden farklı görmemeye çok özen gösterdik. Siz nasıl,hangi pencereden bakarsanız çocuklarınız da o pencereden bakacaktır hayata...
Sevgili Güntülü Emre başından geçen bu süreci çok güzel anlatmış. Merak edenler için okunması gereken bi kitap.
Sağlıcakla ....
Sevdali moderatörlüğünde okuduğum @noesiskitap tan çıkan #ikitersbirdüz

Yazarın biyografisi

Adı:
Güntülü Emre
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.