Güray Kırpık

Güray Kırpık

YazarÇevirmen
8.0/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
36
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
308 syf.
·2558 günde·Beğendi·9/10
Haçlı Seferlerinin İlginç Olayları 1767 – 1839 yılları arasında yaşamış Fransız yazar Joseph François Michaud tarafından yazılmıştır.
Din adına yapılan vahşet ve sapkınlıklarda bir sınır olamayacağının en güzel ve en ileri örnekleri, Haçlı seferleri sırasında yaşanmıştır kuşkusuz.
Eser din adına yapılan bu sapkınlık, aşırılık, vahşet, yağma talan ve kan dökücülüğü okuyucuyu sıkmadan, sürükleyici şekilde anlatmaktadır.
Haçlıların, zaman zaman gülerek, ağlayarak, öfkeyle, kahrolarak ve “bu kadarı da olmaz” diyerek okuyacağınız maceralarının, Haçlıların bir dindaşı tarafından yazılmış olması, eseri biraz daha inandırıcı ve ilginç kılmaktadır.
Sadece okumakla kalmayıp, dostlarınıza da tavsiye edebileceğiniz bir kitap.
175 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap Haçlı Seferleri ile ilgili, sıra dışı ve çok ilginç bilgiler veriyor.
Haçlı Seferleri Hristiyanlığın Orta çağında, karanlık çağında yapıldı. Batı bu seferler sayesinde dini bağnazlık ile bir yere varılamayacağını gördü ve bunun sonucunda da Batıda Rönesans, aydınlanma çağı başladı.
Eseri okuyunca bu gün İslam’ın da orta çağını, karanlık çağını yaşadığımız rahatlıkla görülebiliyor.
Bunun arkasından İslam toplumlarında bir aydınlanma çağı başlar mı bilinmez ama en azından sıkılmadan okunabilecek bu eseri bitirdiğinizde, bağnazlık, hele de dini bağnazlık bataklığına düşmenin son derece kolay olduğunu fakat çıkışın o kadar da kolay olmadığını anlayacaksınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Güray Kırpık
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.