Gwenda Bond

Gwenda Bond

Yazar
8.5/10
24 Kişi
·
44
Okunma
·
0
Beğeni
·
55
Gösterim
"Hiç kimse hayatta olduğu için suçluluk hissetmemeli. Mutlu olduğu için. Dünya üzerinde senin başına gelmeyen her boktan şey, aslında hiç kimsenin başına gelmiyormuş gibi davrandığı bir an için."
Gwenda Bond
Sayfa 214 - Epsilon
Sharon Tate sekiz aylık hamileyken bıçaklanarak öldürülmüştü. Ne tür bir canavar hamile bir kadına zarar vermek isteyebilirdi?
"İyi iş çıkarmanın tek yolu kendi işinizi yapmaktı. Başka birinin kaprislerini ve pusulasını takip ettiğiniz anda, kokuşmaya başlardınız."
Gwenda Bond
Epsilon Yayınları
320 syf.
·3 günde·10/10
Kitabı sevdim.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Dizisi olduğunu öğrenince kitabı olduğu gibi yansıtabildiler mi acaba düşüncesi ile de ve merak ettiğim için okudum.Gizemli bir laboratuvarda tekinsiz bir doktorun,gizli geçmişle ilgili yaptığı yolculukta gerilim ve sürükleyici dolu bir kitap.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
320 syf.
·6 günde·8/10
Stranger Things takip ettiğim bir dizi ve bu evrenden çıkan bir kitap olduğunu duymak beni oldukça heyecanlandırdı. Kitap dizide işlenen döneminin öncesi, 1969 yılında Hawkins laboratuvarında Dr. Martin Brenner tarafından yapılan bir deneyi anlatıyor. Bir nevi her şeyin başlangıcı. Eleven'ın annesini tanıyoruz ve birçok karakteri daha.

Kitap basit bir dile sahip, kolayca okuttu kendini. Fakat bazı yerlerde yazım yanlışları vardı. Beklentimin biraz altında kaldı ama yine de sevdim. Dizinin takipçilerine tavsiye ederim.
320 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
Benimde en sevdiğim dizi olan Stranger Thingsin dizide ki konun genel olarak nasıl başladığı hakkında okuruna bilgi veriyor.

Dizide gerçeklesen laboratuvar olayları,Eleven'ın özel güçlerinin hangi temele dayandığını ve nasıl ortaya çıktığını anlatan çok güzel bir kitap.
Kitapta zamanında savaşta rakibinden üstün olmak isteyen ABD'nın silah dışında bir yöntem araması sonucunda insanlara deneyler sonucu yeni özellikler katmak için yaptığı deneyler ve sonuçlarını bizlere aktarıyor.Denek olarak katılan 4 kişinin başrolde olduğu kitapda öncelikle masum bir şekilde denek olan bu 4 insanın zamanla laboratuvarda çocuklarada aynı yöntemlerin uygulandığını fark edip aslında laboratuvarın iyi birşey için değil aksine kötü birşey için yapıldığını anlıyorlar.Bu deneyler sonucu bazı karakterler bazı yöntemler sonucunda gerçekten özel güçlere sahip oluyorlar ve elinde sonunda o laboratuvardan kurtuluyorlar ama dizininde başrol oyuncusu olan Eleven laboratuvar doktorlarının eline geçmesi sonucunda yep yeni soluksuz bir macera başlıyor.
Sizlere 3 sezonluk diziyi izlemenizi ardından da bu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Herkese iyi okumalar.
320 syf.
·8/10
Her Stranger Things seven gibi ben de kitabı büyük bir heyecanla elime aldım. İlk 80-100 sayfaya kadar beklediğimin çok çok altında olduğunu, hayal kırıklığına uğradığımı düşünüyordum. Kitabı okurken biraz daha yol aldıkça düşüncelerimin yersiz olduğunu farkettim. Ufak tefek imla hataları canımı sıksa da okuduğuma değdi diyebilirim.
320 syf.
·8 günde·7/10
Henüz bitirmesem de çok az kaldığı için yorum yapacağım.
1- Dizide gördüğümüz Jane(Eleven)'ın annesinin böyle bir hikâyesi olabileceğini tahmin dahi etmemistim bu bakıma ilgimi çekti.
2- Dizide çok az gördüğümüz Terry ve Eight karakterini yakından tanımak güzeldi.
3- Diziyi çok beğendim ve bunun için kitaba büyük bir heves ile başladım.
4- Sonu tahmin edilebilirdi.
5- Keşke dizide Andrew,Alice,Ken ve Gloria'nın ismi bir kere de olsa geçseydi en azından biraz daha inandırıcı olurdu ama belki bizi şaşırtmak istenmiştir.
6- Kitap güzeldi eğer daha önce Stranger things izlememiş olsaydım da yine de merak ile okuyabilirdim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 44 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.