Gytha Lodge

Gytha Lodge

Yazar
7.6/10
10 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Korku doğal bir tepkidir. Bazen ihtiyaç duyarsın. Bir şeyler gerçekten yanlış gittiğinde korkman gerekir.
Hanson başını salladı. Yeri iyi biliyormuş ve navigasyonuna hemen yazıp aratmayacakmış gibi yaptı. İşe başlayalı iki hafta olmuştu ve esasen sadece evden polis merkezine ve süpermarkete giden yolu, oradan da birtakım potansiyel kaçakçılık işleri için gittiği rıhtımı biliyordu... Yetişip büyüdüğü ve her yanını karış karış bildiği, ardından da iki yıl boyunca polis memuru olarak çalıştığı Birmingham çevresinde olmanın rahatlığına sahip değildi artık. Yine de, New Forest’in çok daha güzel olduğunu kabul etmek zorundaydı.
432 syf.
·Beğendi·7/10
Günaydınlar iyi pazarlar olsun herkeseBu kitap yaklaşık bir aydır elimde. Hakkında yapılan yorumlara meraklanarak almıştım. Çok ara vererek okudum araya başka kitaplar aldım onları bir çırpıda bitirdim ama bu kitabı bir türlü bitiremedim ta ki dün geceye kadar. Konu kurgu ve işleyiş anlamında geçmiş ve bugün olarak yazılmış. Bu insanı yormuyor hatta okumada kolaylık sağlıyor fakat çok fazla karakter var kitapta. Daha ilk 50 sayfayı geçince bile kim kimin arkadaşı kardeşi kim kimin nesi çözemedim. Karakter analizleri sonradan yazılmış bu beni rahatsız etti zihnimde imgeleyemedim oturtamadım isimleri bir türlü. Polisiye kısmına diyecek yok zekiceydi sonuda aynı şekilde. Kesinlikle okunabilir bir kitap ama beni çok içine almadı malesef. Belkide yanlış bir zamanda okudum bilemiyorum sorun bende de olabilir:)
432 syf.
·Beğendi·9/10
Sıradan bir giriş 6 okul arkadaşı, bir orman kampı ve arkadaşlardan birinin kız kardeşi kampta kaybolur. 30 yıl sonra bulunan bir ceset, ceset kız kardeşe aittir. Sonrasında yavaş yavaş sırlar dökülür ortaya.

Bence bu kitabı güzel ve ilginç yapan kurgudaki bütünlük, yazar kitap boyunca sizi merakta bırakıyor. Son dönemde okuduğum en iyi birkaç polisiysen biriydi.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Sıradan bir ormanda başlayan kurgu ama hiç tahmin etmeyeceği gibi yazarın kalemi oldukça güzel bir yazar . Ve bence zaman geçirmek için okunabilecek bir roman...
432 syf.
·8/10
Yaşları 14-18 arasında değişen bir grup genç kamp yapmak için ormana gidiyor ve eğlencenin dozunu fazla kaçıran gençler 14 yaşındaki Aurora’nın gece kaybolduğunu ancak sabah farkediyorlar.
30 yıl aradan sonra kamp alanına yakım bir bölgede Aurora’dan geriye kalanlar bulunuyor. .
.
Konusuna bakıldığında aslında ne kadar da klasik bir konu olduğunu görebiliyoruz. Klasik bir konu ve ortaya çıkan güzel bir kitap işte burada devreye yazarın becerileri giriyor.
Yazar, genellikle bu tarz kurgularda kullanılan, iki zamanlı anlatım ile okuyucuyu bir geçmişe götürüyor bir de günümüze. Yıllar arasındaki geçiş güzel sağlanmış, okuyucuyu gizemin içine alarak, merak duygusunun kaybolmaması sağlıyor. Sade bir dil, akıcı bir anlatım ve keyifle okunacak bir kitap. .
.
İşte sadece kitabın arkasına bakıp alırsanız böyle olur. Daha 30. sayfada olayı çözdüm kızın yanında uyuşturucu maddeler varmış ve sadece 6.kişinin bildiği yerde bulunmuş eee o zaman bitti hikaye ama uzattıkça uzatmış. 30 sayfada kamp yerine gittiler, 30 sayfada ateşi yaktılar, 30 sayfada içki içtiler, 30 sayfada kıza da içki içirdiler, 30 sayfada herkes birbirini s.kti , 30 sayfada kızı s.ktiler, 30 sayfada da kız öldü. Eğer cidden bu ilginizi çekiyorsa alın ne deyim daha.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gytha Lodge
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.