Habiburrahman El-Shirazy

Habiburrahman El-Shirazy

Yazar
8.9/10
14 Kişi
·
40
Okunma
·
2
Beğeni
·
135
Gösterim
Adı:
Habiburrahman El-Shirazy
Unvan:
Yazar
Doğum:
Semarang, Endonezya, 30 Eylül 1976
H. Habiburrahman El Shirazy, Lc. Pg.D., lahir di Semarang, Jawa Tengah, 30 September 1976; umur 41 tahun, adalah novelis Indonesia.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
416 syf.
·10/10 puan
Kitap mükemmeldi kitabı okuduktan sonra düşüncelerim değişti. İnancım dahada kuvvetlendi. Bakış açılarım farklılaştı. Bence herkesin okumasını düşünüyorum. Ölmeden önce okunacaklar listesine girmeli.
"Allahım, dünyayı elime ver, kalbime değil." (Kitaptaki karakterin kendine ettiği bir dua)
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok heyecanlı bir kitap
Neler oldu neler !
İnsan okurken bir sonraki bölümü iple çekiyor muhakkak okumanızı öneririm. Çok araştırdım devamını fakat yazarın başka kitabına ulaşamadım. Üzgünüm .
416 syf.
"Bu romanı, sevgi ışığım, canımın yarısı, eşim Muslim Djawahir kızı Muyasaratun Sa'idah'a evlilik mihri için yazdım."
Öncelikle kitap bir roman türünde. Ve bu ilk kısmını okuduğum zaman kitap cidden çok dikkatimi çekti ve kitabı hemen okumak istedim. Ama okumaya başladığım zaman ve ilerledikçe bu fikrimden vazgeçmeye başladım. Amacım artık kitabı hemen bitirmek oldu, çünkü pek hoşuma gitmedi. Kitabın yazarı oldukça akıcı bir dil kullanmış ve okudukça okuyası geliyor insanın. Yer yer âyetler de var. Fakat şöyle bir şey var, yani roman olsa bile yazar, İslam'da evlilik meselesini çok basite indirgemiş, olması gerektiği gibi anlatmamış sanki (tamamen şahsi fikrim). İslam'da erkek ve kadın ilişkisini yine aynı şekilde ele almış. Özelikle son sayfaları okuduğum zaman kitabı direk bırakmak istedim....
416 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle iki filmine izleyip ilkinde Maria'ya aşırı hayranlık besleyen ama kitabı okuyunca Aisha'yı başrolde görüp Maria'yı silik bulunca kötü olan biriyim. :) Fahri Mısır'da El Ezher Üniversitesinde okuyan Endonezyalı bir gençtir. Erkek arkadaşlarıyla birlikte kalmaktadır. Kısacası çevresindeki kadınların hepsi Fahri'ye âşıktır. Evet, evet Türk sineması modunda hem de.
Şaka bir yana iyi niyetle yazılmış bir kitap olduğuna inanıyorum ama Fahri olsun karısı Aisha olsun ve çevrelerindeki diğer kişiler olsun sanki yirmi birinci yüzyıla ait değiller gibiydiler.
Yine de akıcı bir anlatımı vardı. Filmleri izledim ama ben ya diyenler bile okusa zevk alabilirler. Benimki bir öneri tabii ki. Şuraya filmin linklerini de koyalım.

http://www.tayvan-drama.com/movie/214/Ayat-Ayat-Cinta

http://www.tayvan-drama.com/...37/Ayat-Ayat-Cinta-2
416 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Ne desem nasıl anlatsam bilemiyorum gerçekten. Öncelikle çok akıcı yazılmış bir roman şu sayfayı da okuyum bu sayfayı da okuyum derken bitiverdi. Anlatımı da gayet basitti zorlanmadim okurken.
Her şey iyi hoş da güzel ama bilemiyorum ki Fahri gibi erkek Ayşe gibi kızlar kaldı mı ...
Gerçekten bu devirde nesilleri tükenmiş karakterlerdi bu yüzden okurken çok hayret ettim. Ancak şöyle bir noktaya da değinmek isterim: hayret ettiğim şeylerin çoğu zaten dinen yapılması gereken şeyler. Siz hayal edin artık ne kadar değiştiğimizi ve olması gerekene hayretle baktığımızı...
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Mutlaka okunması gereken bir kitap :) Lütfen okuyun, kalbinizin yumşamasını sağlıyacak o reçete bu kitap. Çok güzel dersler veriyor, Kur'anı sadece okumak değil yaşamak gerektiğini çok güzel gösteriyor :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Habiburrahman El-Shirazy
Unvan:
Yazar
Doğum:
Semarang, Endonezya, 30 Eylül 1976
H. Habiburrahman El Shirazy, Lc. Pg.D., lahir di Semarang, Jawa Tengah, 30 September 1976; umur 41 tahun, adalah novelis Indonesia.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.