Hacı Yusuf Doğan

Hacı Yusuf Doğan

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
511
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
365 syf.
·Puan vermedi
Adıyamanlı yazar Hacı Yusuf Doğan’ın SESİN GELMİYOR kitabını, dün aksam okuyup bitirdim. Kendisi ortaokul mezunu olan yazar, okuma sevdası içinde kaldığı için bu sevgi ve özlemini, yazarak ve okuyarak gidermeye çalışan naif gönüllü bir insan. Aşk teması üzerine kurgulanmış kitabını, büyük bir keyifle ve zevkle okudum. Kitaptaki duygular o kadar içtenlikle ve o kadar doğal bir şekilde anlatılmış ki, kitabin başından itibaren konular akıcı ve sürükleyici bir şekilde su gibi akıp gidiyor. Sizi de içine hapsediyor ve şaşırıyorsunuz bu denli nasıl hızlı okuduğunuza. Sinan ile Adenya aşkının büyülü çekiciliğine kapılıp kitabin sonuna nasıl geldiğinizi anlamıyorsunuz bile. Sinan, maddi imkânsızlıklar içinde okumaya çalışan fakir ama gönlü ve yüreği zengin gururlu bir delikanlıdır. Ailesiyle Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine bağlı bir köyünde pamuk tarlasında ırgat olarak çalışıp, üniversite harçlığını çıkarmaya çalışırken, köyün ağasının kızı olan ve güzelliği dillere destan Adenya’yı görk yanmaya başlar. Adenya da aynı şekilde Sinan a vurulur. Fakat Sinan’ın babasının en yakın arkadaşının kızı olan Gülbeyaz da, saf ve tertemiz duygularla âşıktır genç adama. Fakat bu aşk üçgeni öyle sıradan bir aşka yelken açtırmıyor okuyucuyu. İlahi aşka doğru da yol aldırıyor. Sanki kitap masalsı bir anlatım tadı veriyor. Ben çok beğenerek ve zevkle okudum.
365 syf.
·Beğendi·10/10
kitabım bir gecede bitti…. Sürükleyici ve akıcı bir romandı…

* Kumara tutkun bir babanın kardeşini ve ailesini nasıl harcadığı…
* Başka bir sevdiği olmasına rağmen, Ailesi için kendini feda eden Hasret…
* Üniversite okuyan bir gencin, babası yüzünden tarlada ırgatlık yapmak zorunda kalması….
* Anlayıp dinlemeden verilen ayrılık kararı sonrasında bir aşkın nasıl heba olduğu ve hiç dinmeyen pişmanlık acısı…
* Hristiyan anne ve Türk baba dan doğan güzeller güzeli Adenya ‘nın iki kültür arasında sıkışıp kalması…

Sadece Aşk romanı diyemiyorum çünkü içerisinde birçok duyguya yer verilmiş. Alınması gereken mesajlar var…
Konusu hakkında bir şey yazmayı sevmiyorum ben, okumayanlara haksızlık olmasın…

Ben severek okudum… Bir çırpıda bitti… Tek bir şey eksikti bana göre oda Hasret ve Sinan'ın yıllar sonra bile olsa karşılaşmamış olmaları...
Yusuf bey kaleminize yüreğinize sağlık…
Herkese tavsiye ediyorum…
365 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Aileler de her daim yıkıma sebep olan bir illettir kumar.Aileyi dağıtır ,dağıtmadı mı ? O zaman emin olun ki psikolojinizi dağıtır .Üstelik buna tüm aile fertleri ortak olmak zorunda kalır.Çok üzücü bir durum .Parçalanırsınız hatta yok olursunuz .KUMAR OYNAYAN GELECEĞİYLE OYNAR ...! sözünü kurgusunda başarılı anlatmış diyebilirim.

Aslında hikaye abisinin kumar borcu yüzünden çalışıp didinen tüm fedakarlığa göğüs geren fakat yinede yaranamayan Hasretin'in hak etmediği bir bedel ödemesiyle başlar .İstemediği halde zengin bir adama verilir .
Ben hikaye bu konu üzerinde devam eder diye beklerken ,Kurgu farklı bir yöne kaydı kumardan vazgeçmiyen abimizin oğlu büyüdü ve Adenya adında bir kıza gönlünü kaptırdı .Sonrası da güzel bir aşk hikayesine tanık oldum .

Kitabın akıcılığı sayesinde çabucak sona ulaştıran "Sesin Gelmiyor "Kitabını merak eden varsa alıp okubilir .
365 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Önce Hasretle tanıştım abisinin kumar borcu yüzünden sevgisinden vazgeçen kendinden vazgeçen...
Sonra pişmanlık duyan ziya bey kendisiyle birlikte ailesini de mahveden her şeyin anası kumar kötü alışkanlıklar ama buna rağmen zorluklara rağmen eşini ailesini bırakmayan elif hanım insanın ailesi varsa başaramayacağı şey yoktur sinan azim etti tüm zorluklara katlandı bir de buna Adenya'nın aşkı eklendi ama inançları aşkının önüne geçti. Ben burada peşin hüküm verildiğini düşündüm dinlemedi sinan anlamaya çalışmadı belki çoğu kaybedişlerimiz de bu yüzden ani kararlar sonumuzu karartabiliyor..
Azim azmetti başardı insan istedikten sonra başaramayacağı şey yoktur sinan tüm zorluklara rağmen okudu başardı ve asla yaşadığı zorlukları unutmadı ihtiyacı olan herkesin yanında oldu bunu taktir ettim..
Kitap yarım kaldı bana göre acaba Gülbeyaz kızına o ismi verirmiydi ben olsam vermezdim
#kitapyorum
#hacıyusufdoğan
#sesingelmiyor —
309 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitabın başında Adenya ile karşılaştım hiç beklemediğim bir şekilde çıktı karşıma hasta bir kadınla birinin evine sığınmış o kadına bakmak için bulaşıkçılık yapıyordu.
Peki bu kadın kimdi?
Nerede kimin evinde yaşıyorlardı?
İş adamı Sinan Istanbul ve Izmir de olan holdinglerinde görevini sürdürüyordu. Karısı ölmüş kızı ile yaşıyordu.
Izmirde görevdeyken yanına köydeki Kamil hocası geldi. Onun değişmemiş eski tanıdığı Sinan olmasına çok mutlu oldu. Ona çok değerli kıssas hikayeler anlattı. Okurken hayran kaldım.
Kamil hoca neden geldi?
Sinan ne kadar işinle meşgul olsa da aklı hala tek aşkı vazgeçilmezi Adenya'da onu bulması için sağ kolu dostu herşeyi Selman'ı görevlendirmişti. Fakat Adenya'nın izini bulamadı.
Ansızın gelen bir misafir Adenya'nın Istanbul da olduğunu bir restoran da çalıştığını söyledi ve ondan rüşvet istedi.
Bu misafir kimdi?
Sinan Adenya'yı nasıl buldu?
Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası bu kitapta mutlaka okuyun.
Kitap hakkında beklentimin üstünde şeyler çıktı karşıma nefesimi tutarak heyecanla okudum. Allah herkese böyle aşk nasip etsin dedim. Okurken bazen üzüldüm Adenya sen bunlara dayanabilecek kadar güçlümüydün dedim. Sinanla ilk karşılaşma da ohh dedim güldüm. Sonuç olarak tek söyleyeceğim insan kaderinde ne varsa onu yaşar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Hacı Yusuf Doğan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.