Hakan Karabacak

Hakan Karabacak

Yazar
7.2/10
6 Kişi
·
25
Okunma
·
2
Beğeni
·
175
Gösterim
Adı:
Hakan Karabacak
Unvan:
Türk Yazar
Bildiğiniz üzere büyüdükçe ve okul sıralarından, iş hayatına doğru atıldıkça matematiksel problemlerin yerini, gerçek hayatın problemleri alıyor !...
Bir pazarda üçüncü veya dördüncü iseniz, birinci nezle olduğunda siz zatürre olursunuz. Bir numara olursanız kaderinizi kontrol edersiniz.
Ünlü ressam Picasso Bilgisayarlar işe yaramaz size sadece cevapları verebilirler derken. Soru sormanın önemi harika bir biçimde ifade ediyor. Gerçekten de bilgisayarlar işe yaramaz onlar cevap verirler !...
Kurbağa koşmakta olan kırk ayağa şakayla karışık " hangi ayağını önce atıyorsun, buna nasıl karar veriyorsun" diye sormuş. Kırkayağin aklı karışmış ve yolun kenarına kıvrılıp kalivermis. Hergun, herşey düşünülmez ki; çoğu zaman yapılır geçilir. Bizde önce sağ ayakkabı mi yoksa sol mu giysem diye hergun düşünecek değiliz. İyi kalıplar sayesinde iyi alışkanlıklar edinilir.
Hakan Karabacak
Sayfa 69 - Optimist kitap
Ülkenin ihtiyacı olan tek şey büyük bir kahkahadır... Eğer biri on günde bir, iyi bir espri yapabilse sanırım dertlerimiz biter.
“İzafiyet teorisi ispatlanırsa, Almanya benim Alman olduğumu iddia eder, Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklar. İspatlanamazsa, Fransa Alman olduğunu, Almanya ise Yahudi olduğumu açıklar.” Einstein’ın bu sözü görünürdeki anlamın altında, stratejilerin karşılıklı uyumuna işaret ediyor.
Bir pazarda üçüncü veya dördüncü iseniz, birinci bezle olduğunda siz zatürre olursunuz. Bir numara olursanız kaderinizi kontrol edersiniz.
Jack Welch 1981-2001 GE CEO
152 syf.
Yazarın hayat hikâyesini anlattığı bir kitap satış yapmak o kadar kolay değil, yazarın kendi bakış açısıyla anlattığı hikâye okumaya değmeyecek kadar kötü bir kitap okumanızı tavsiye etmem.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hakan Karabacak
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.