Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Halil Yavaş

8.3/10
4 Kişi
22
Okunma
1
Beğeni
582
Görüntülenme

Halil Yavaş Sözleri ve Alıntıları

Halil Yavaş sözleri ve alıntılarını, Halil Yavaş kitap alıntılarını, Halil Yavaş en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Tanrı balıklara konuşma gücü vermiş olsaydı, onlar Sluys'ta Fransızların ölü askerlerini yedikten sonra Fransızca konuşurlardı." Sluys Savaşı / Yüzyıl Savaşları İngiltere - Fransa
modern çağda hiçbir uygulama, geceleri işlenen suçun azalması hususunda sokakların aydınlatılması kadar etkili olmamıştır.
Sayfa 171Kitabı okudu
Reklam
Diu apparandum est bellum, ut vincas celerius Savaşa uzun süre hazırlanmalısın ki kısa sürede kazanabilesin
Papa, İngiliz kralına "Ah, bizim inancımızda düşman Türklere karşı savaşmak, kardeşler arasında kavga etmekten ne kadar iyidir" diye yazmıştı.
Yüzyıl savaşları, bir orduyu neyin oluşturduğu, bir ordunun nasıl örgütlendiği ve asker olmanın ne demek olduğu gibi hususların değişmesine sebep olmuştur.
Sayfa 125Kitabı okudu
Reklam
Orta çağla ilgili tarih yazımında Yüzyıl savaşları "komşularına karşı çatışmalarla biçimlenen ulus devlet" kavramının arketipik bir örneği olarak görülmüştür.
Sayfa 183Kitabı okudu
İngiltere ismi, Fransızca "Anglettere" yani Angılların toprakları sözcüğünden Türkçeye geçmiştir.
Her şeye rağmen günümüz İngilteresi, Amerika Birleşik Devletleriyle birlikte oluşturduğu Anglosakson ittifakı ile dünyada çok güçlü bir pozisyona sahiptir.
Sayfa 213Kitabı okudu
Tudor döneminin öne çıkan özelliği, Kilise konusunda yapılan devrimdir. İngilterede birçok insan hala Roma Kilisesine bağlı kalmasına rağmen Protestanlık yerleşmiştir. Ülkede Kilisenin en üst düzey yöneticisi olarak Papa yerine kral kabul edilmiştir.
Sayfa 119Kitabı okudu
12 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.