Handan Hazar

Handan Hazar

Çevirmen
8.5/10
6 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
91 syf.
·Puan vermedi
20.yüzyılın en büyük teorisyeni olarak kabul edilen Albert Einstein'in özel hayatı ve çalışmaları dahil hayatının 90 sayfalık bir özeti kitap.Klasik eğitim sistemini beğenmeyişi,kendini derslerde fazla göstermeyişi ve bilimi kendi tarzında,kendi istediği şekilde çalışan ve yeryüzünü sarsan teorilerini geliştirdiği zamanlarda bile İsviçre'de maaşla çalışan basit bir eleman olduğundan bahseder kitap.Geçen yüzyılın en büyük dehasının hayatına değinen güzel bir kitap,ayrıca insanın her şartta kendi yolunda kararlılıkla yürümesi adına da cesaret verici.
91 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Einstein'ın hayatını ele alan güzel bir çalışma.Yazar, büyük dahinin ortaya attığı fikirler de yaşadığı olayların nasıl etkili olduğunu sade bir dille anlatmış.Bilimsel konuları da es geçmemiş onlar hakkında da bilgiler vermiş.Okumanızı tavsiye ederim.
91 syf.
Eintstein tarihin en önemli denklemin ( E = mc 2) mucidi. O, sağduyuya dayanan köhne ınançlarımıza, insan aklının en kapsamlı saldırısını yöneltti. Bize, uzaklığın ve zamanın göreli olduğunu gösterdi. İşığın, paket paket yayıldığını, yani kuantum denen enerji paketçıklerinin varlığını gösterdi.

Einstein'ın yaşamına ve onun önemli teorisine kısa bir giris. Görecelik'i (izafiyet teorisi) açıklaması üzerine yazılan kitap aynı zamanda Einstein'in devrim niteliğindeki işi ve teorilerini, akademik çevrenin kabul etmesi için yaiptıgı mücadeleyi anlatıyor.

Görecelik Teorisi onun Newton'dan sonraki en büyük bilimadamı olarak taninmasını sağladı. Görecelik, zaman ve mekanla ilgili tüm anlayışlarimızi alt üst etti ve dünyanın o güne kadar hiç anlaşılamadığını ortaya koydu.

Einstein'in dahiligi Hiroşima'nin sonuna sebep oldu.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.