Hande Beyazıt

Hande Beyazıt

Çevirmen
6.8/10
20 Kişi
·
54
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
202 syf.
·1 günde·8/10
Bir süredir kitaplığımda ve kindle'ımda okuyacak çok kitabım olduğundan yeni kitap almıyordum. D&R'a da önünden geçerken sadece bir beş dakika bakayım diye girmiştim derken 9.90 indirimindeki kitapların arasında bunu gördüm. Sonum "Eyvah! Evde mi kaldım?" durumuna gidecek gibi olduğundan mıdır nedir bir etkileşim yaşadık. Şaka, şaka o kadar umutsuz vaka değilim. (Sanırım.) Arka kapak yazısı hoşuma gitti. Aldım, çıktım. Aman aman chick lit okuyan biri sayılmasam da okuduklarım içinde en doğal anlatımı olanlardan biriydi. Bu doğallık bazılarına sıkıcı gelebilir. Çünkü buradaki doğallıktan kasıt kitabın gerçekçi olması. Fırtınalı bir ilişki, inanılmaz kıvrak ve çok komik diyaloglar yoktu.

Bir kadının 10 yıl boyunca asosyal, sıkıcı bir hayat yaşadıktan sonra kabuğundan çıkışını tatlı bir dille anlatan, rahatlamak için okuyabileceğiniz bir kitap. Ayrıca tek kitap değil, ikinci kitabı da var. Fakat sonuca bağlandığından tek kitap olarak da okunabilir.
202 syf.
Bir mola vermek için okuduğum kitaplardan biri oldu. Hem sayfa sayısı çok az, hem de puntoları büyük. Çok kolay okunan bir kitaptı. Mizahi yönünden çok içinizi ısıtan bir roman gözüyle bakabilirsiniz.
***Spoiler***
Esas oğlanın kitapta bu kadar az geçmesi beni biraz şaşırttı. Işini kaybettiğinde bunu Jared'ın yaptığını anlamıştım, tam düşündüğüm gibi de oldu. Sonunda herkes mutlu oldu, klasik chuck lit romanıydı.
Hank Moody efsanesiyle de, Californication'la da uzaktan yakından ilgisi olmayan saçma sapan bir kitap. Bir torbacının günlüğü şeklinde yazılmış. Kitaba verdiğim parayla bi Big Mac menu patlatmadığım için aşırı pişmanım..
176 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Californication'ı çok seven biri olarak kitabı da ayrı sevdim. Bazı yerlerde Hank Moody'den izler buldum. Diziye yapılan nadir göndermeler enfesti. Californication severlerin okuması gereken bir kitap bence.
320 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Stres,durağan yaşam tarzı,kilo almak,yalnızlık,parasızlık,uyku sorunu, vb modern sorunların tatmin edici çözümleri.Zihin egzersizleri,akşam meditasyonları,gevşeme egzersizleri gibi konular da işlenerek harekete geçmeyi temellendiren bir kitap...
202 syf.
·8/10
İsmine veya kapağına takılıp da okumaktan çekinmeyin. Çünkü gerçekten gizli kalmış, okunması gereken güzel kitaplardan birisi... Bunun yanında; içerisinde yer alan anlamlı cümleler gayet güzeldi. Anlatım tarzı ve hikâyesi de çok eğlenceliydi. Muhasebe departmanında çalışan baş karakterimiz; ailesinin bodrum katında yaşamakta ve kendisini kız kurusu olarak nitelendirmektedir. Farklı bir departmanda çalışmayı arzu eder ancak onun istediği işe, başkası alınır. Tabii ki bunun aslında kendisi için kötü olmadığını, işe alınan adama aşık olunca fark edecektir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 54 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.