Hasan Attila Uğur

Hasan Attila Uğur

Yazar
9.4/10
14 Kişi
·
24
Okunma
·
1
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Hasan Attila Uğur
Unvan:
Yazar, Asker, Emekli Albay
Doğum:
Ankara, 19 Aralık 1957
" Vatandaş, güvenlik güçlerine ve adalete güvendiğinde orada terör örgütü, mafya veya uyuşturucu çeteleri barınamaz. Asıl mesele milletine devletine güveninin sağlanmasıdır. İşte doğrusu da budur. Devlet vatanı ve vatandaşını her türlü terör örgütüne karşı korur, aralarında fark gözetmez. Gözetmemelidir. "
Dedesi Namık Kemal'in asla okula gitmesini istemiyordu. Ama çevredekilerin baskısı ile onu üç ay kadar Beyazıt Rüştiyesi'ne sonrada bir yıl Vahide Mektebi'ne gönderdi. Yani koca şair Namık Kemal'in okul hayatı bu kadarla kaldı.
ABD ve İsrail biliyor ki artık Kudüs'ün başkent ilan edilmesine karşı durabilecek Saddam, Kaddafi veya güçlü bir Suriye devleti yoktur.
" HDP eşittir PKK dediğimizde bize karşı çıkan millet evlatlarına sesleniyorum. Askerimizi, polisimizi, öğretmenimizi, doktorumuzu korucumuzu şehit eden, PKK terör örgütüne her türlü desteği veren, sözcülüğünü yapan, 'Apo bizim önderimizdir, sırtımızı PYD ve YPG'ye dayadık' diye bas bas bağıran, adeta bir Askerlik Şubesi gibi hizmet veren, etkisiz hale getirilen teröristlerin cenaze ve tavziyelerine koşarak gidenler kimlerdir? "
" İnandığınız doğrulara sıkı sıkıya bağlı olursanız, başınız dik bir şekilde onları savunabilirsiniz, eğilip bükülmezsiniz."
152 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Asıl mesele şahıslar ve söyledikleri gerçeklerden ziyade Mustafa Kemal Atatürk Türkiyesine geri dönebilmektedir. Bunu teşvik eden ve zamanında göz göre göre yapılan algı operasyonlarını bize açıklayan emekli Albayımızdan bir mektup niteliğinde bir kitap.
Okunmasını okutulmasını tavsiye ederim.
152 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Tarih baba'nın karşısında dimdik durmuş ve gelecek nesillere örnek olmuştuk. Elbette o geniş hafızasına bunları kaydetti. Bizler sonsuza kadar devam edecek olan Türkiye Cumhuriyeti'nin birer ferdi ve M. Kemal Atatürk mantığının sevdalısı olarak tarihteki yerimizi alacağız. Takdir Yaradan'ın ve büyük Türk milletinindir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hasan Attila Uğur
Unvan:
Yazar, Asker, Emekli Albay
Doğum:
Ankara, 19 Aralık 1957

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.