Giriş Yap

Hayati İnanç

Yazar
9.1
4.310 Kişi
Unvan
Hukukçu, Yayıncı, Yönetici
Doğum
Denizli, Türkiye, 1961
Yaşamı
Hayati İnanç 1961, Denizli'nin Çameli ilçesi doğumlu. Lisansını 1984’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Avukatlığın yanı sıra yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yaptı. "En değerli iş insana yatırım" diyerek; klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmak hayat tarzı oldu. TRT de "Can Veren Pervaneler" programını sunmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
144 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okumalı, Okutmalı…Yaşamalı, Yaşatmalı…
Herkese Selam Olsun. Söz konusu
Hayati İnanç
ve
Bekir Develi
olduğunda içimi her zaman bir huzur kaplar nedense. Gerek sohbetleri, gerek kendilerine edindikleri dertler Anadolu kokar adeta. En azından bana öyle geliyor.
Aile İçinde
kitabı yeni çıktı. Kısa, karşılıklı sohbet(röportaj dersem samimiyeti bozarım diye düşünüyorum) havasında geçen, kıssadan hisselerle, yaşanmış hikayelerle ve iç muhasebeye sevk eden derslerle müteşekkil bir kitap. Zaten bu isimleri tanıyorsanız sizi sizinle tanıştırma derdinde olduklarını biliyorsunuzdur. Kitapta, kendini tanıyıp düzeltmekten, evliliğin öneminden, insanın evliliğe olan ihtiyacından, evlilikte aile ve akraba fertlerinin görev ve sorumluluklarından, boşanma vakalarının çoğunluğunu oluşturan sebeplerden ve bunları düzeltme yollarından bahsediliyor. Anlayacağınız, hepsi bir şekilde duyduğunuz gördüğünüz sözlerden oluşuyor. Buradaki husus ders çıkarmakta. Pay alabilmekte. Yaşamlarımızda örnek teşkil edecek amele dönüştürmekte. Yoksa her konuda kitap var. Her konuda yazılar, sözler ve düşünceler var. Aslolan hakikat peşinde giderek yaşamlarımızı her an değiştirmek ve geliştirmektir. Ve bu kitap size yardımcı olabilir. Gencinden yaşlısına herkes okumalı, okutmalı. Yaşamalı, yaşatmalı…Vesselam.
·
Reklam
210 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitaba geçmeden önce muhterem yazarımız hakkında bişeyler demek istiyorum. Kendisini üniversite de onun bir şiir dinletisinde tanıdım ve o kadar güzel, etkili bir telaffuzu var ki hayran kalınacak derecede. Aynı zamanda okuduğum bu kitap onu o gün saatlerce bekleyip aldığım ilk imzalı kitabım.Okurken lise yılların da Türk Dili ve Edebiyatı dersindeymişim gibi oldu.Ama onu dinleyince de farklı hülyalara dalıp gidiyorum... Aslında onu dinlemek okumaktan daha güzel. Ben öyle düşünüyorum.Çünkü klasik edebiyat üzerine yoğunlaşmış ,Divan Edebiyatını ön plana çıkarmış kısa beyitlerle ve o beyitleri yorumlamasıyla iç içe günümüz diliyle o dönemin uslübunu gösteriyor.Sorun klasik edebiyat olduğu için hayliyle biraz insanı sıkıyor, zorlaştırıyor okumayı .Onun için dinlemeyi okumaya tercih ediyorum mutlaka açın ve dinlemeyi deneyin ... Bu kitapta divan edebiyatın da almış olduğu en güzel, kayda değer, bizler için bir öğüt olacak çok güzel beyitler seçmiş bu beyitleri günümüz Türkçesine çevirip bizlere sunuyor. Bir daha bu kitapta Avni, Namık kemali, Şinasiyi ,necati beyi ,Derviş Ahmeti ,Yusúf Nâbîyi ... Tanıdım. Uzun zamandır oldu özlem çekilen yıllara götürdü . Divan edebiyatı olduğu için okuyunca sizde kendinize göre anlamlar çıkara bilecek ve hakikatleri göre bileceksiniz... Okumaya başlayın derim ve tabi dinleyicisi de olun.
Can Veren Pervaneler
9.0/10 · 2.540 okunma
2 yorumun tümünü gör
160 syf.
Kitap soru-cevap (röportaj) şeklinde yazılmış. Bekir Develi soruyor, Hayati İnanç cevaplıyor. Hayati İnançın her soruya cevabını dikkatli, sindirerek ve tefekkür ederek okumanızı tavsiye ederim. Çünkü kitabın her satrı insanın kalbine dokunuyor adeta. Hayati İnançın insanı yatıştıran, huzur veren bir anlatımı var. Bekir Develinin soruları ayrı, Hayati İnançın cevapları ayrı bir manevi kazanç... Kitapta iman, aşk, samimiyet, teslimiyet gibi özel, manevi konular Hayati İnançın bakış açısıyla beraber çok güzel anlatılmış. Aslında bu 4 kavramın birbiriyle ne kadar bağlı olduğunu da buradan anlıyoruz. Kitap hem sade, hem derin. Her kesin anlayacağı kıvamda yazılmış:) İsminden de anlayacağımız üzere kitap en baştan özümüzü hatırlamaya, içimizdeki şeytanı (nefsi) tanımada, farkına varmamızda yardımcı oluyor. Bu arada kitapta Hayati İnançdan okunması tavsiye edilen, öneri kitap isimleri de var. Bir kere değil, defalarla okusanız bıkmayacağınız bir kitap ve anlatım :)
2 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42