1000Kitap Logosu
Hayati Yolcu

Hayati Yolcu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
50 Kişi
77
Okunma
7
Beğeni
6bin
Gösterim
Unvan
Yazar, Öğretmen
Aysun Kocadağ
Azap - Korku Günü'ü inceledi.
176 syf.
·
Puan vermedi
Herkese merhaba Bugün farklı bir tarzda olan kitapta geldim. Kitabın adından da anlaşılacağı gibi bir gerilim kitabı. Ama din ve gerilim harmanlanmış vaziyette. Bir grup insanın farklı sebeplerle beyin ölümü gerçekleşiyor. Bu kişiler azrail tarafından araf denilen yere götürülüyor. Burada bulunan kişiler, hayattayken işlemiş olduğu günahların bedelini ödüyorlar. Fakat cehenneme gitmeden önce bir oyun olduğu söyleniyor. Her oyunda bir kişinin işlemiş olduğu günahlar gösteriliyor ve diğer kalan insanlar ise buradan çıkabilmek için şifreli oyunları çözmesi gerekiyor. Her oyunda kişiler azalarak farklı bölüme geçiş yapılıyor. En son kim kurtulacak? Ya da kurtulan olabilecek mi? ✓✓Konusu gerçekten bana çok farklı geldi. Kitabın başlarında beni rahatsiz eden birkaç bölüm vardı. Ornegin; Cehennemde saçlarından asılmış kadınların sebebi onların saçlarını ve yüzlerini açıp kocasından başka erkeklere göstermesi olarak nitelendirilmis. Bunun gibi birkaç şey daha vardı. Fakat bunları görmezden gelirsek genel hatlarıyla kitabı beğendim.
Azap - Korku Günü
Okuyacaklarıma Ekle
10
Sümeyye Nur
Azap - Korku Günü'ü inceledi.
176 syf.
·
Puan vermedi
Azap Korku Günü
Aslında bu kitabın yorumunu nasıl yapacağımı bilmiyorum desem yalan olmaz. Kitabı görünce ben acaba korku türünde bir kitap mı ben hiç okuyamam ki gibi şeyler söylemiştim ama kitabımız korku türünde bir kitap değil fakat yine de içindeki o konuyu okuyup gerçekleri düşündüğünüzde korkuyorsunuz. Kitap insan kendi hayatını yaptığı iyilikten kötülüğü söylediği ufacık bir cümleden düşündüğü düşünceye kadar sorgulatan bir kitap. Beğenmedim diyemem beni fazlaca sorgulatan bir kitap oldu diyebilirim. Kitabımızdan konusundan spoiler vermeden nasıl bahsedeyim bilemedim ama insanın ölümle yaşam arasındaki o arafta kalma hali ölüme geçiş sürecini okuyoruz kitapta. Okurken bir çırpıda okunabilecek gibi görünse de düşünmekten kendinizi tartmaktan okuyup bitiremiyorsunuz. Ben severek ve sorgulayarak okudum. Sizlerde okuyabilirsiniz.
Azap - Korku Günü
Okuyacaklarıma Ekle
13
Selda Balaban Baykan
Azap - Korku Günü'ü inceledi.
176 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
#seldaileoku #okudumbitti #kitapyorumu ‍️ Herkese merhaba, bugün sizi farklı bir dünyaya götürüyorum. Yoruma gelin bekliyorum. . Pusat,Fuşya,Kabil,Loya, Tılsım, Beşer ve Olcayto. Hepsinin ortak kaderi kaza geçirip komada olmaları ama hepsinin yüzleşmek zorunda kalacakları biri var ki, işte o varlık işledikleri tüm günah ve sevapları bir bir gözlerinin önlerine getirecek kişi. Bu kişiler gözlerini bir odada açarlar.Bu odadan çıkmak için şifreler vardır.Şifreleri çözmek için epeyce uğraş verirler.Lakin gaipten gelen ses şifreler karşılığında onlardan bir şey ister. İşte o istediği şey herkesin durumunu belirleyecek olan bir istektir. Herkes kendi günahı ile yüzleşecek,bu yüzleşmede pişmanlıklar gün yüzüne çıkacaktır. . Bu kişiler nasıl komaya girdiler? Kılıç kim ve bu kişiler ile nasıl konuşuyor? Bu odanın gizemi ne? Gaipten gelen ses nasıl bir istekte bulundu? Bu azaptan kimler nasibini alacak? . Bu tür kitapların yorumunu yaparken açıkçası biraz zorlanıyorum.Nedeni çok ince bir çizgide olduğu için.Ben türünü başka bekliyordum ama karşıma bambaşka bir olay döngüsü çıktı.Cennet, cehennem, günah,sevap... İnsanoğluna bahşedilen hayat ve yine insanoğlunun gaflete düşüp te dünya hayatında yaptıklarını ve bu yaptıklarının çok acı bir şekilde karşılık bulmasını anlatan bir kitap. Pusat ve Olcayto ikilisinin bir araya gelmesi ve sonda yaşanılan gerçek beni şaşırttı.Manevi yönü fazlasıyla yüksek bir kitap ve kendimizi çokça sorgulayacağımız bir hikaye. Bu türü severlere güzel bir öneri.Herkese keyifli okumalar diliyorum.
Azap - Korku Günü
Okuyacaklarıma Ekle
13