Hazal Yılmaz

Hazal Yılmaz

Yazar
6.8/10
10 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
79
Gösterim
"Hüzün garip bir duygu, bir kere ruhundan içeri girdi mi, üzüntü, acıklanma, yalnızlığı da yemeğe çağırıyor, hep birlikte kutlamaya oturuyorlar."
Hayatın bazen önüme çıkardığı zorluklarda yapamayacaklarımla vakit kaybetmeyip, yapabileceklerime inanmayı, karşılıksız sevginin mümkün olduğu bir dünyayı, merak etmeyi, aklımdakilere yanıt alana kadar soru sormayı hep bu insanlardan öğrendim.
"Ben seni derinden seviyorum diyor. Hani annelerimizin gitme boğulursun dediği yerden mi, diye düşünuyorum. Okyanusta sarhoşlukta ölünen yerden mi yoksa? Başında durup taş attığın kuyunun hiç göremediğin dibinden mi ya da?"
Ruhumu tanıma bahanesiyle beni mutsuz eden şeyleri, zaaflarımı soranlara kendi hakikatimi sansürsüz anlatıyorum hala. Korkularımı yumurta gibi dikkatle taşıyacaklarına olan naif inancım baki. Ayrılma vakti geldiğinde bisküvinin ambalajı gibi çöpe atıyorlar ama.
Hazal Yılmaz
Sayfa 22 - karakarga
152 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Hazal Yılmaz pek çoğumuza göre hayata bizden biraz eksik başlamış, ama güçlü bir aileye sahip olması nedeniyle iyi bir karakteri barındıran güçlü bir kadın.
Bir seyyah gibi dünyayı dolaşmış ama hiçbiri evi değil. En son konakladığı Londra'da hem neler yaptığını hem de neler düşündüğünü, neden böyle düşündüğünü anlatmaya çalışmış.
Kelimelerini ve cümlelerini sevdim. Edebiyatçı değil tabi ki ama facebook iletisi vari cümleler olur ya, Hazal Yılmaz'ınki epey iyi. Yanımda bulundurmak istediğim cümleleri oldu.
Güzel bir tecrübeydi. Bayılmadım ama yine olsun yine okurum.
150 syf.
·11 günde·Beğendi·2/10
Kitabı büyük beklenti ve heves içinde almıştım. Bir çırpıda bitiririm diye düşündüğüm ve ben de büyük hayal kırıklığı yaratan ve bitirmekte zorlandığım bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hazal Yılmaz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.