Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Hekimoğlu İsmail

Hekimoğlu İsmailMinyeli Abdullah yazarı
Yazar
Derleyen
8.4/10
1.732 Kişi
9,3bin
Okunma
616
Beğeni
22bin
Görüntülenme

Hekimoğlu İsmail Yorumları ve İncelemeleri

Hekimoğlu İsmail yorumları ve incelemelerini, Hekimoğlu İsmail kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Hekimoğlu İsmail puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
·
Puan vermedi
İyi Günde Kötü Günde Evlilik
"Kulun ibadeti ancak evlenmekle kemal bulur." (Abdullah B. Abbas) * "Ben yarım insanım. Evlilikle bütünleşecek, güçlü ve üstün olacağım." Diye kitabın aralarında bir yerinde serpiştirilmiş bu cümlenin sözüne uymak gerekirsek. Evet, evlilikle bütünleşme nasibine ulaşmayan ve ulaşmayı bekleyen gençlerin birer yarım insandırlar.
İyi Günde Kötü Günde Evlilik
İyi Günde Kötü Günde EvlilikHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 2015173 okunma
240 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Kitapta; Arayış içindeki gençlerin, aradığını bulmuş biriyle,
Hekimoğlu İsmail
Hekimoğlu İsmail
ile her konuda ve değişik zamanlardaki mektuplarının derlenerek bir araya getirilmiş halini okuyacaksınız. Ülkemizin yetiştirdiği yazar-gazeteci duayenlerinden olan Hekimoğlu İsmail diyor ki: "Bugüne kadar bir okurumun bana gönderdiği hiçbir mektubu cevapsız bırakmadım" İyi okumalar.
Genç Arkadaşıma Mektuplar
Genç Arkadaşıma MektuplarHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınevi · 201486 okunma
Reklam
160 syf.
·
Puan vermedi
·
12 saatte okudu
Selamün aleyküm camia, Öncelikle eseri çok büyük bir hevesle okumaya başladığımı belirtmeliyim. Hekimoğlu İsmail beyden okuduğum ilk eser, son olmaz herhalde. Ama ara veririm muhtemelen. Esere gelecek olursak bir İngiliz Edebiyatı öğretmeni ve onun doktora öğrencisi arasındaki beklenilmeyen evlilik olayı üzerine konu teşekkül ediyor. Başlangıçta Selena bu evliliği bir deneme amacı ile yapmaya karar veriyor, fakat olaylar düşündüğü gibi gelişmiyor. Çünkü Şeref ve onun İslam'ı güzel yaşaması Selena'yı da etkiliyor ve ikili hakikatli bir evcilik yolculuğuna çıkıyor. Eserde sevmediğim birkaç şey oldu. Misal verecek olursam, kızın eşine şaka yollu "yobaz" diye içinden hitap etmesi. Aralarındaki sevgiyi tam ifade edememeleri, ya da gösterememeleri. Belki de bana öyle geldi, bilemiyorum. He ama okumayın demem, naçizane okunabilir. Farklı bir bakış açısı katabilir kişiye diye düşünüyorum. Okuduğunuz için müteşekkirim :)
Bir Deliyle Evlendim
Bir Deliyle EvlendimHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20162,091 okunma
160 syf.
2/10 puan verdi
·
20 saatte okudu
Ben ne okudum!
Selamun aleyküm, Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Kur'an ve Tefsirle hemhal olduğunuzda diğer kitaplar size yağan kalabiliyor. Kitabı yaklaşık yarım günde bitirdim. Bazen kitabı kapatıp dolaşıp tekrar okumaya devam ettiğim zamanlar oldu çünkü öyle şeyler yazmış ki hazmedemedim mesela ; Sayfa 146'da "... Bu sebeple Hristiyanlık'la,
Bir Deliyle Evlendim
Bir Deliyle EvlendimHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20172,091 okunma
256 syf.
·
Puan vermedi
Devlet Rejimdeyken Ne Yer?
Replika romanların çağından geliyorduk. En hazin öykülerin kangren tufanı trajedisi, sansasyonel aşk hikayelerinin müstehcen pastöryeleri, halihazırda mukavva kıvamına getirilen tarihin oynaşmaya müsait zeminine fayans takviyesi ve daha nicesi. Her biri yaşamaya değer bir hayat numunesi uzatıyordu kendi zaviyesinden. "Yaşamaya değer"
Minyeli Abdullah
Minyeli AbdullahHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20123,253 okunma
160 syf.
8/10 puan verdi
Seneler önce fikirlerimin değiştiği üniversite yıllarında ilk defa okuduğum, kitaplığımın tekrar okunacaklar bölümünde ağırladığım kitaplardan. Ve her okuyuduğumda farklı bir cümleye dikkat ettiğimi, altını çizdiğimi farkettim. Bazı hakikatleri biliriz ancak hayata geçirmek gayret ve irade ister, lakin bu hakikatlerin yaşanmış hayatlarla, örneklerle sunulması aşka şevke vesile olur, tesirini katlar, niyetin amele geçişini hızlandırır. İşte bu kitap ta, ne zaman aşka şevke ihtiyacım olsa başvurduğum kitaplardan... 'Ahirzamanda kendinize deli denmedikçe iman etmiş olmazsınız' mübarek Hadis-i Şerifini bu kitabı okuduğumda daha iyi anladım. Kİtapta dinini yaşamaya çalışan ahirzaman delisi bir erkekle gayri müslim bir kadının evliği anlatılmakta. Kitap çok uzun değil, Hekimoğlu'nun kendi cümleleri gibi; kısa, öz ama derin...yazarın hissederek yazdığı tesirinden anlaşılıyor bence çünkü islamı yaşama gayret ve azmini artırıyor okuyucunun. Son olarak hakikatleri anlatmada geçerli olanın -hal dili -olduğunu, ancak yaşayarak temsil edildiğinde amaca hizmet ettiğini gösteren güzel bir eser.
Bir Deliyle Evlendim
Bir Deliyle EvlendimHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20172,091 okunma
Reklam
256 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
16 günde okudu
Hayatını iyi bir Müslüman olmaya ve İslamiyeti yaymaya adayan Minyeli Abdullah'ın çileli yaşam öyküsü. Mısır'ın o döneme ait sosyolojik ve dini yapısını da anlatan etkileyici ve çok güzel bir kitap.
Minyeli Abdullah
Minyeli AbdullahHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20123,253 okunma
253 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
24 günde okudu
Hekimoğlu İsmail
Hekimoğlu İsmail
bu kitabı 1980 li yıllardaki Türkiye'yi Mısır üzerinden anlatarak İslam uğruna yaşanan bir hayatı çok güzel romansı bir dille anlatmış. İyi bir Müslüman olan Abdullah yaptığı çalışmalardan dolayı bir sohbet bahanesiyle tutuklanır. Gizli cemiyet kurarak devlete ihanet ettiği iddiasıyla idamı talep edilir. Eşi de çevresinin baskısına dayanamayarak Abdullah'tan ayrılmak zorunda kalır. 'Minyeli Abdullah' çağımız insanının en temel problemi olan yabancılaşmayı işleyen teması ile bütün zamanların romanları arasında yer almayı hak ediyor. İman bitmez tükenmez hazine. Buram buram asr-ı saadet kokan bir eser.Çok güzel bir kitaptı. Tavsiye ediyorum. Kitapla kalın... :)
Minyeli Abdullah
Minyeli AbdullahHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 19943,253 okunma
156 syf.
·
Puan vermedi
" Ey ağaç senin derdin yok mu? Ne kadar da sakinsin! Kıyametler kopsa umrunda değil. Ağlayacak gözün, haykıracak ağzın da mı yok?" 》 Hekimoğlu İsmail'in okuduğum ilk eseri buydu. Kur'anda geçen bir olayı böyle güzel hikayeleştirerek kaleme alması fazlasıyla etkileyici. Bir yandan hikaye devam ediyor öteki yandan gerçekte - ayetlerde- geçenleri hatırlamaya çalışıyorsunuz. Ağladığım yerler de oldu, gerçek olduğunu bilince hele de ağlamadan duramıyorsunuz. Musa peygamberin hikayesini bir de Hekimoğlundan dinleyin. Üslubu, akıcılığı... her şeyi ile çok sevdiğim bir kitap. Tavsiye edilir ) ▪︎
Hekimoğlu İsmail
Hekimoğlu İsmail
Firavunun Öldüremediği Musa'dır
Firavunun Öldüremediği Musa'dırHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 2020283 okunma
256 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
15 günde okudu
Minyeli Abdullah, Mısır'da yozlaşmış bir kültürde kendi inancı doğrultusunda yaşamaya çalışan ve bunun zorluğunu çeken, hapse düşen, ailesinden ayrılan ama inancı asla sarsılmayan, kendini dinine sınırsız bir şekilde adayan bir insanın hikayesi..
Minyeli Abdullah
Minyeli AbdullahHekimoğlu İsmail · Timaş Yayınları · 20123,253 okunma
376 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.