Henrik Fexeus

Henrik FexeusAkıl Okuma Sanatı yazarı
Yazar
7.4/10
132 Kişi
675
Okunma
30
Beğeni
3.521
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Yazar
Doğum:
29 Eylül 1971

Okurlar

30 okur beğendi.
675 okur okudu.
59 okur okuyor.
807 okur okuyacak.
36 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Reklam
"Diğer insanların sizi ne kadar az düşündüklerini fark ettiğiniz zaman, onların hakkınızda ne düşündüğüne daha az takılmaya başlarsınız."
Sayfa 198Kitabı okudu
Yaşadığımızı hissettiğimiz anlardan biri de hiç şüphesiz âşık olduğumuz zamanlardır.
“Sen kendini kral sanıyorsun diye herkes senin sadık kölen olacak diye bir şey yok.”
İkna Oyunları
İkna Oyunları
Güzellik, kesinlikle bakanın gözlerindedir
Henrik Fexeus
Henrik Fexeus
Reklam
İnsan beyni olumlu şeyleri iyi olarak görmekten ziyade, olumsuz şeyleri daha da kötü düşünmeye programlıdır.
Henrik Fexeus
Henrik Fexeus

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
304 syf.
·
Puan vermedi
İkna Oyunları
Bu kitabı, ikna konusunda size çok açık avantajlar sağlayacağı için, okumanızı istemeyecek çok fazla insan olacaktır. Her şeyi basit ve açık bir şekilde anlatabilmek için İkna Oyunları’nda 64 teknik kullanıldı. Ve bu 64 teknik 4 ayrı oyun şeklinde gruplandırıldı. Bu 4 oyun şunlardan oluşuyor: İnsanların belirli bir zihinsel durumda olmasına neden olan psikolojik mekanizmalar nasıl tetiklenir? İnsanların düşüncelerini etkilemek için nasıl bir dil kullanmak gerekir? İnsanlarda sizin tarafınızda olma isteği uyandıracak sosyal ortam nasıl yaratılır? Biri yolunuza çıkıp ayağınıza dolandığında nasıl davranmak gerekir? Oyunun kuralları belli: 1) İkna Oyunları size stratejik üstünlük kurmanız için oldukça etkili teknikler öğretecek. Ayrıca hangi durumda olursanız olun başkalarının size üstünlük sağlamasına engel olacak avantajlar sağlayacak. 2) Ayrıca İkna Oyunlarının bir diğer özelliği, oyunları ileri düzeyde oynadığınızda diğer insanların da sizin kazanmanızı isteyecek olmasıdır. Felsefe alanında akademik eğitiminden sonra, Henrik Fexeus iletişim uzmanı olarak basamakları hızla tırmandı. Fexeus şimdilerde “eğlendirerek eğitim” alanında saygın bir uzman. Akıl okuma kavramına yepyeni bir anlam katmanın yanı sıra sözsüz iletişim, beden dili, psikolojik manipülasyon ve psikolojik etki konularındaki becerilerini sergiliyor. Bir yandan da akıl okuma şovuyla turlar düzenleyip, İsveç’in en büyük yayın kuruluşunda kendi televizyon programını yapıyor. İlk kitabı olan AKIL OKUMA SANATI yirminin üzerinde ülkede yayınlanarak uluslararası düzeyde büyük bir başarı elde etti.
İkna Oyunları
İkna OyunlarıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2017232 okunma
640 syf.
5/10 puan verdi
Kesinlikle parasını hak etmeyen bir kitap çok yazık oldu.Ortalama 300 sayfa olacak kitabı hangi akla hizmet 600 küsur sayfa yapmışlar pes doğrusu. İnanılmaz boğucu, heyecan yok, merak yok hiçbir şey yok. Sadece gereksiz detaylar, laf kalabalığı, bir yığın boş muhabbetle doldurulmuş. Bir de müthiş insan kalabalığı var, buna rağmen kutuda kılıçlarla bulunan kadının üstüne 247. sayfaya geldiğimde ikinci vakayı ancak görebildim. Kitapta Lackberg'den hiçbir iz göremedim, kitap satılsın diye ismini kullandırtmamıştır umarım. Kaynar su ile yıkanıp ellerinizi dezenfektan ile dezenfekte ettikten sonra yanınıza ihtiyacınız olan şeyleri alın, simetrik olarak dizin, haaa çift sayı olmasına da dikkat edin. Ve okumaya başlayın.Şaka gibiydi karakterler, sinirim bozuldu resmen. Kitabın gerilim kısmı buydu başka gerilecek birşey yoktu. Polisiye kısmı da ; Vincent ve Mina'nin takıntılarını, pederin uykusuzluğunu, mentalist Vincent'ın sahnedeki gösterilerini ve saçma evliliğini vs. hayatlarının gereksiz ayrıntılarını kenara ayırırsak geriye kalanlar da polisiye oluyor. Zaten 5 6 kişilik özel bir ekip oluşturmuşlar vaka onlarda. Polis teşkilatının ayrı bir parçası havasında ve hiçbir şekilde bildiğimiz polis soruşturması şeklinde de ilerlemiyor. Sıkı bir polisiye gerilim beklemiştim ama olmadı.
Şifre
ŞifreCamilla Läckberg · Doğan Kitap · 202357 okunma
640 syf.
·
Puan vermedi
Korkunç bir cinayet... Şaşırtıcı bir kovalamaca... Çözülmesi gereken bir şifre... Moriarty, Sherlock Holmes için cinayet gizemleri yaratmıştı. Sonra gizemi çözüp çözemeyeceğini görmek istemişti. Mutlaka bahsettiğim kurguyu biliyorsunuzdur. "Şifre" kitabında da bundan esinlenildiğini düşünüyorum. Karakterlerin psikolojik analizlerini
Şifre
ŞifreCamilla Läckberg · Doğan Kitap · 202357 okunma