Heosoek Song

Heosoek Song

Çizer
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap Yorumu// Neden? Dünya~Neden? Dinozor-Kwangwoong Lee~Hangsun Lee
.
Dünyada çok ilgi gören çizgi bilim dizisi Neden? @hep_kitap 'ın mükemmel çalışması ile ülkemizde de satışa sunuldu. Kitap serisi hem mükemmel bir baskıyla insanın gözünü, dolu dolu bilgi içeriğiyle de beynini doyuruyor. Kokusuna aşık oldum. Baskısına aşık oldum. .
Onji ve Gomji 'Neden? Dünya' kitabında sayısız türde canlının yuvası olan Dünya hakkında daha fazla bilgi edinecekleri ve onun ne kadar değerli olduğunu anlayacakları bir maceraya atılıyorlar. Bu yolculuklarında onlara eşlik eden rehberleri sayesinde dünyanın yalnızca insanlara ait olmadığını da farkediyorlar. 'Neden? Dinozor' kitatbında ise yine karakterlerimiz Omji ve Gomji iki yüz milyon yıl önce yaşayan dinozorlarların peşine düşüyor. Tüm dinozorların beslenme biçimlerinden yaşam alanlarına kadar her şey hakkında bilgi ediniyorlar.
.
Dünya'nın oluşumu, katmanları, özellikleri, Dünya'daki bitkilerden hayvanlara kadar tüm canlılar hakkında detaylı ve ansiklopedik bilgi veren mükemmel bir kaynak. Çocuklara hem çizimleri ve renkleriyle, basım kalitesiyle görsel bir şölen sunuyor, hem de kendini sevdirip eğlendirirken de bilgi kırıntıları yerleştiriyor beyinlere.
.
İlkokul ve üstü seviyedeki çocuklara çok tatlı ve doyurucu bir kaynak olacağını düşünüyorum. Kesinlikle evde bulunması gereken bir seri.