Giriş Yap

Hikmet Temel Akarsu

Yazar
7.8
51 Kişi
Unvan
Türk Romancı, Öykücü ve Hiciv Yazarı
Doğum
Gümüşhane, Türkiye, 1960
Yaşamı
Romancı, öykücü ve hiciv yazarı Hikmet Temel Akarsu 1960 yılında Gümüşhane’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Mimarlık yapmayıp, kendini yaşam düşü olan yazarlığa adadı. Roman, öykü, deneme, makale, eleştiri, oyun ve senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere edebiyatın hemen hemen her alanında ürün verdi. Pen Club, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Mimarlar Odası üyesidir. İki öykü ve bir çocuk kitabı bulunan yazarın 13. romanı olan “Nihilist”, 2010’da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.  

İncelemeler

Tümünü Gör
Kitabı bitirmek uzun zaman alacak çünkü incelenen kitapların çoğunu okumadığım düşünülürse bu uzun bir serüven demek , keyfini sonuna kadar çıkarmaya çalışacağım . Mesleğimi seviyorum okumayı da ikisinin kesişimi bana çok şey katacaktır . Hadi bakalım....
Edebiyatta Mimarlık
8.0/10 · 17 okunma
Reklam
254 syf.
·
18 günde
·
Puan vermedi
Babalar ve Kızları
Çokta bayıla bayıla okunacak bir kitap değil belki bu kitap bir tarz ya da o dönem ve semtin yaşamışlarının sevebileceği bir kitap olabilir. Kitap hikayelerden oluşuyor ben kapak ismiyle bir bağ kurup şans vermiştim fakat alakası olmayan yazım ile karşılaştım . Ah şu duygusal boşluklar yok mu? Ordan yakaladı . Akıcı usluba sahip fakat ilgi çekici değil bir geçmiş okumak zevklidir fakat kimin geçmişi olduğu da önemlidir. Bu hikayelerde ki insanların geçmişi çok çekmedi.
Babalar ve Kızları
8.5/10 · 11 okunma
350 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Superi
Sevgili Superi , benim ortaokul sıralarında okuduğum ve uzun seneler geçmesine karşın unutmadığım unutamadığım bir eser oldu .. Okunası güzel bir edebi roman , bu sayede Sevgili Yazar’ımıza sonsuz şükranlarımı iletmeyi borç bilirim , lütfen okuyunuz ..
Sevgili Superi
7.5/10 · 9 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42