Hikmet Temel Akarsu

Hikmet Temel AkarsuKaybedenlerin Öyküsü yazarı
Yazar
Editör
7.8/10
51 Kişi
238
Okunma
17
Beğeni
3.296
Gösterim

Hikmet Temel Akarsu Sözleri ve Alıntıları

Hikmet Temel Akarsu sözleri ve alıntılarını, Hikmet Temel Akarsu kitap alıntılarını, Hikmet Temel Akarsu en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
O kadar ahmakken bile nasıl olup da hayal kırıklıkları yaşadığımı bir türlü anlayamıyorum. Daha doğrusu anlayabiliyorum da kabullenmek istemiyorum.
Sayfa 13 - Can yayınları
Seçimler mi bizi olduğumuz yere getirir. Yoksa biz mi? Seçmediklerimizin ruhumuzda açtığı acılar mı? Başka bir yoldan gidebilseydik gider miydik? Yoksa gidilecek yol zaten en baştan belli mi? Değişebilir miyiz?
İçinin ezilmesi.. kalbinin üzerine yüz kiloluk bir kütle oturmuş gibi hissetmesi..
Sayfa 62 - Can yayınları
Anlam arayışlarının anlamsızlığı..
Sayfa 92
İnsanlardan beklenti içinde olmamı, insanlığa güvenmemi hep budalaca bulmuştu.
Sayfa 73 - Can yayınları
Evet, güzel hikaye olurdu. Ama yalnızca bir hikaye. Böyle şeyler bekleme hayattan. Güzel şeyler filmlerde olur. Bir de rüyada.
.. Ve kalpleri kendi çarpmalarıyla baş başa bırakmak en iyi yoldu. Çünkü kapler, düşüncelerimizin en rafine ürünlerini seçiyor sonuçta.
Sayfa 88 - Can yayınları
.. Ama yorgunum. Hayattan ve insanlardan. Ve sevginin sonu yanaşıyor bu toplumda. Ve ben farkındayım. Zaten en büyük sıkıntım da bu. Farkında olmak.
Sayfa 73 - Can yayınları
Çocukluğa dair klişeleşmiş o hayaller, o naif yaşam idealleri bile "Pembe panjurlu bir evim olsun" temennisiyle başlar. Mimarlık sanatı çoğu zaman fark edilmese ve önemsenmese de ruhumuzun en mahrem noktalarına dokunur.
Sayfa 185 - Yem Yayınevi
Kendini feci haklı görüyor. Ama benim ne durumda olduğum umrunda değil..
Sayfa 41 - Can yayınlar
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.