Hilal Kılıçaslan

Hilal Kılıçaslan

Yazar
7.9/10
20 Kişi
·
35
Okunma
·
4
Beğeni
·
45
Gösterim
Adı:
Hilal Kılıçaslan
“Allah hayali asla askıda bırakmaz çünkü istenilen her şey başta hayal olur. Hayale olan arzu arttıkça duaya dönüşür ve Allah duaları asla geri çevirmez.”
“Her şeyden vazgeçin ama kendinizden vazgeçmeyin. İç seslerinizin esiri olup bu güzel hayatı yaşamayı sakın bırakmayın. Gülün, güldürün. Siz hayata ayak uyduramıyorsanız bırakın hayat size ayak uydursun.”
"Deniz ve dalga bir bütündür. Deniz ne hissederse dalga onu alır getirir. Denizi kalbin olarak, dalgayı ise kalbinin dışarıya yansıması olarak düşün."
196 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Mutluluğa Göz Kırp
Birbirlerini çok kırmış ve üzmüş olsalar bile asla vazgeçmeyen iki yüreğin hikayesi. Yarım kalan bazı şeyleri tamamlamak için yola çıkmalarını anlatıyor. Konya’da başlayıp Balıkesir’de biten bu kitap bize ortada gerçek sevgi varsa aşılmayacak hiçbir engel olmadığı mesajını vermiş. Selim tüm kalbiyle pişman ve Sahra’yı kazanmak için çabalıyor. Sahra ise Selim’i unutamamış ve affetmeye hazır. Dileriz gerçek hayatta yarım kalan aşk hikayeleri böyle mutlu sonla biter.
200 syf.
·Beğendi·10/10
Merhabaaaa umut saçan kelebeklerim2020 yılına güzeller güzeli bir kitapla girdim 01.01 bana güzellikle sunan bu eseri paylaşma fırsatını anca yakalayabildim az buçuk geç kalsam da Hele şükür paylaşabildimNeyse daha fazla uzatmadan sizlere bu güzel eseri tanıtayımEveetttt sizlere @hilal__kilicaslan ile tanışma kitabım olan “ BİR UMUTTUR YAŞAMAK” kitabından az biraz bahsedeyim Arkadaşlar o kadar sürükleyici ve akıcı bir kitap ki resmen yaşayarak,hissederek okudumHer sayfayı çevirdiğimde kat ve kat heyecanla,bazen sinirle, bazen ise ağlamaklı hallerimle merakım harmanlandıNeyse özetlemek gerekirse Sahra Öğretmen'nin günlüklerinden yola çıkarak oluşturulmuş bir hikaye. Sahra'nın liseden beri yaşadığı hayatını,inişlerini, çıkışlarını,hüzünlerini, sevinçlerin,kırgınlıklarını, umutlarını okudum. Yazarımız Hilal Kılıçaslan Aylin'in dilinden arkadaşım, kardeşim dediği Sahra'nın hayat hikayesini anlattığı kitabında Sahra'nın öğretmenliğe atılışı, Selim'le yaşadıkları aşkı kaleme dökülmüş.
Selim’e kızdığım zamanlar çok oldu nasıl olurda Sahra’yı bu kadar üzersin diye..
Lise aşkı o kadar güzel ilerliyordu ki taaaaaki üniversiteyi Selim Bursa’da tıp fakültesini kazanana dek..Sahra ise Konya’da öğretmenliği kazanmıştı.
Mesafe Aşklarına engel olmayacaktı ama Selim’in arkadaş ortamı Selim’in benliğini kaybetmesine sebep olacak.
Selim o çok sevdiği Sahra’sını kaybedecek.
Yaşadıkları Şehirler değişecek,hayatları değişecek sonra ne mi olacak?
Bir radyo programı sunması için Sahra’ya bir teklif gelecek ..Sahra öğretmenlikten okuldan boş kalan zamanlarını değerlendirmek için kabul edecek.Yazdıklarıyla,konuşmalarıyla,sözleriyle herkesi mest edecek ve büyük bir ilgiyle herkes radyodaki o kanalı dinleyecek...Selim radyoya tesadüfen otobüste kulak misafiri olacak ve sonrasında sıkı bir takipçisi olacak.
Sahra birgün radyoda kayıp iki kardeşi birleştirme telaşesinde girecek,yurtta kalan kız kardeş abisini bulmak için mektup yollayacak radyoya,Sahra bunu dile getirince Selim doktorun hastanesinde çalışan çocuğun kızın kardeşi olduğunu bilir ve çocuğu alır Sahra’nın öğretmenlik yaptığı memleket Balıkesir’e gider iki kardeşi radyoda buluşturmak ister... #okumaeyleminekatıl
200 syf.
·2 günde·Beğendi
•Bir Umuttur Yaşamak• |Kitap Yorumu|

• “Kalp ,dilin anı defteridir.Çünkü insan diliyle söyleyemediği her şeyi kalbinde saklar.”


Bir Umuttur Yaşamak ile herkese merhaba
Yazarın kalemi öyle güzel sarıp sarmalıyor ,akıcı olay örgüsü ile çok severek okudum .

Aylin'in dilinden arkadaşım, kardeşim ,canım dediği Sahra'nın hayat hikayesini anlattığı kitabında Sahra'nın ,sınav hazırlanma sürecinden öğretmenliğe atılışı,sevinçlerini,hüzünlerini ,kırgınlıklarını,meslek hayatını,aşk hayatını...
Mesafe gerçek aşkı bitirir mi? Okudukça daha iyi anlaşılıyor.
Selim’le yaşadıkları masumca başlayan aşklarını zamanla aşklarında çıkan sorunları ,Selim’in dengesiz psikolojik tutumları ne kadar beni beni sinirlendirse de akıcı bir şekilde kaleme dökülmüş. Özellikle manevi açıdan alıntıları da çok sevdim .Sizlerde kitabı temin edip kitaba şans vermelisiniz .
Kitaplarla kalın
Keyifle okumalar ️ #alıntı
Kırgınlık iyileşmiş gibi görünen ama hep yar bandı altında kalan bir yaraydı.
#alıntı
Hayatta olabileceğiniz en güzel yer bir duanın içerisinde olmaktır .
-ŞemsiTebrizi-

Merve YILMAZ öncülüğünde @hilal__kilicaslan kaleminden #birumutturyaşamak güzel bir grup okuması oldu.
Kaleminiz daim olsun,yüreğinize sağlık. ️ #okudumbitti #kitapyorumu #kitaplarlaherşey #birumutturyaşamak #bookstagram #bookphotography #booklovers #bookstagrammer #kitaplariyikivar #bookloversday #akifyayınları #kitapkurdu #kitaplarlakalın #keyifleoku #bookclub #kitapailemmartayiokumaetkinligi #birumutturyaşamak #dergiot #booklover #aysegulunkitapligi_ #benimdünyam️ #bookstagram #kimneokudu #okuyorumyorumluyorum
200 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Sahra Öğretmen'nin günlüklerinden yola çıkarak oluşturulmuş olan hikayede Sahra'nın liseden beri yaşadığı hayatını; inişlerini, çıkışlarını; hüzünlerini, sevinçlerini; kırgınlıklarını, umutlarını okuyoruz. Yazarımız Hilal Kılıçaslan Aylin'in dilinden arkadaşım, kardeşim dediği Sahra'nın hayat hikayesini anlattığı kitabında Sahra'nın öğretmenliğe atılışı, Selim'le yaşadıkları kaleme dökülmüş. .
.
Hilal Kılıçaslan 'ın kalemine sağlık öncelikle. Ayrıca güzel yüreği, iyi niyetine de ayrıca hayran kaldım. Bir anne, bir eş olan yazarımızın ilk eseri. Hayallerinin peşinden koşan, hedefini gerçekleştiren ve hayallerinin daim olmasını dilediğim, iyi ki tanışmışım dediğim güzel insan. Hayatınız boyunca eserleriniz daim olsun dilerim.️️
.
Bir eleştirim #akifyayınları 'na. Editör o kadar kötü bir iş çıkarmış ki! Kitabı harcamışlar resmen. Editörün adı o iç sayfaya, künyeye boşa yazılmış. Çünkü kitapta resmen noktalama işareti katliamı var. Noktaların, virgüllerin yüzde 99'u kullanılması gereken yerde kullanılmamış resmen. Kesme işaretleri, -da -de ekleri... hepsi yanlış. Virgül kullanılmayacak yere virgül koyup, virgül olması nokta olması gereken yerlerde bu noktalamaların kullanılmaması resmen kepazelik. Editör adını alıp noktalama işaretlerini bilmemek nasıl bir başarıdır cidden şaşkınım. Parasını aldığın işin keşke hakkını verseydiniz. Acayip kızgınım o rezalet editlemeye. Neyse ben kaçtım.‍️
196 syf.
·Beğendi·6/10
Kitap Yorumu//Mutluluğa Göz Kırp-Hilal Kılıçaslan
.
"Bir umuttur yaşamak" diyerek hayatına devam etti Sahra. Umut etmekten sabretmekten hiç vazgeçmedi. Sahra hep sevdi, Sahra hep özledi. Yüreğindeki özlemi bir tek kişiye duyurdu. En sonunda duyması gereken kişi duydu. Onlar için bir umuttu yaşamak. Yaşadılar, umut ettiler ve kavuştular. En sonunda da birlikte mutluluğa göz kırptılar.
.
Bir Umuttur Yaşamak kitabıyla tanıştık @hilal__kilicaslan Hilal'ciğimle. Yüreği yumuşak, tertemiz kalpli ve iyi niyetli bir insan yazar kimliğinden önce. Kaleminden önce ben bu yanını sevdim Hilal'in. İkinci kitabı Mutluluğa Göz Kırp'ın teşekkür bölümünde bana da teşekkür etmiş. Asıl ben teşekkür ederim güzel kalbinle hayatıma dahil olduğun için.
.
Kitap için de küçük bir yorum bırakayım şuraya. Gerçek hayattan, sıcacık bir aşk hikayesi arıyorsanız kitap tam size göre. Kalemin daim olsun Hilal'im. Azmin, güzel kalbin ve fedakar yüreğinle yolun açık olsun.
200 syf.
·Beğendi·10/10
Çok severek, hayran kalarak okuduğum bir kitap oldu.. O kadar sürükleyici ve akıcı bir kitap ki resmen yaşayarak, hissederek birgün de okudum bitirdim.. Her sayfayı çevirdiğimde merak ve heyecanla, bazen kızarak, bazen ise ağlamaklı hallerimle okudum.. Sahra Öğretmen'in yazdığı günlüklerinden yola çıkarak oluşturulmuş bir hikaye.. Sahra'nın liseden beri yaşadığı hayatı, inişleri, çıkışları, hüzünleri, sevinçleri, kederleri, kırgınlıkları, umutları, öğretmenliğe atılışı, Selim'le yaşadıkları aşkı dökülmüş kaleme..
Selim’e kızdığım zamanlar çok oldu.. Ama yine de sevdim Selim'i Özellikle manevi açıdan alıntıları da çok sevdim.. Bolca Hz. Mevlana'dan alıntılar bulabileceğiniz, huzur tadında bir kitap..
Yazarın kalemi öyle güzel sarıp sarmalıyor ki, akıcı olay örgüsü ile çok severek okudum.. Kitabın devamı olan #mutluluğagözkırp kitabını da hemen alıp okumak istiyorum.. Sizler de kitabı temin edip kitaba mutlaka şans vermelisiniz bence..

Keyifli Okumalar Efenim
200 syf.
·Beğendi·6/10
Çok sevdiğim @hilalkilicaslana ait olan ve ilk kitabı bir umuttur yaşamak çok severek okudum. Selim ve sahra'nin aşkı içinizi ısıtıyor. Kitap içerisinde olan şiirler ise kitaba ayrı bir hava katmış.
200 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Merhaba kitap severler; @kitaphnemm moderatörlüğünde, #akifyayınlar 'ından çıkan @hilal__kilicaslan 'ın kaleme aldığı #birumutturyaşamak isimli kitabı okudum.

Yazarın; ilk kitabı olduğuna inanamadım...Dili sade akıcıydı...Ne ara kitap bitti diye çok üzüldüm.Sahra'nın hislerine o kadar derinden hissettim ki onunla ağlayıp , onunla güldüm...

Bana yaşattığı duyguları uzun süre üzerimden atamadım.İç sesim umut ve mucize gerçekten yaşamın bir parcası olduğunu bir kez daha inandırdığı için teşekkür ederim...

Ayrıca Sahra ve Aylin'in dostluğu ve aşkına çok imrendiğimi söylemeden gecemiceğim...

Konusuna geçmeden önce 2.kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.Mutlaka okuyun okutun derim...

Kitap Yorumu;
Sahra ve Selim'in aynı mahallede başlayıp,aynı mahallede okuyup yaşayan bir çift aşık.
Üniversiteyi kazanıp yolları ayrılan gençlerin sonu nasıl oluyor? Spoi vermeyeceğim...

Arka Kapak;
İlk gördüğüm gün umutla baktım sana,"seninle her şeye varım ben" dedim.Yıllarca umutla bekledim.Bilmiyordum yılların sensiz ve sessiz geçeceğini ama ben hep umutla bekledim.
Her yeni güne uyandığımda umudum yeniden yeşerdi ve ben bildim ki; umut yeniden yeşerdiği zaman yediğin yemekten,içtiğin suya, uyuduğun uykuya kadar hayatına lezzet katar.Herkes bilir ki yeniden yeşeren her umut gelecek olan yeni bir mutşuluğun habercisidir.
Umut hayatın ta kendisidir...
196 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
MUTLULUĞA GÖZ KIRP

- "Olmaz mı?"
Büyük bir umut, sabır ve hiç bir zaman hayalinden vazgeçmeyerek bekleyişi barındıran tek kelimelik cümle...

Yarını düşünmek umuttur, umutlarını görme arzusu hayaldir. Bu kitap, düşlerimizi yarınlara taşıma adına umuttu.

Hayat yolculuğumuzda bizi yapmak istediklerimizden alıkoyan ya da zorlayan çözülmemiş travmalarımızı tekrar hatırlamamızı sağlayarak, aynı zamanda imrenilecek aile yaşamını bulabileceğimiz bir solukta okunabilecek bir kitap.
Çok bilinen bir masalın değişik bir yorumu.

Birbirini çok severek nişanlanan bir öğretmen Sahra ile Dr. Selim'in bir anda hayallerinin yerle bir olması, Selim'in hataları ile ayrılık rüzgarlarının esmesi... Kalpteki sevgi varolduğu sürece hatalar affedilebilir mi? Tekrar sil baştan kalbin kilidi açılabilir mi? Bu kalp onca yanlışa rağmen vazgeçemediği insana emanet edilebilir mi?

"OLMAZ MI?"

Kim bilir?
200 syf.
·Beğendi·8/10
Sahra ve selimin çevresinde dönen bi aşk hikayesi gibi görünsede çok sizden bizden bi kitap.. Belki yan komşumuz belki kendi ailemizde göreceğimiz bi hayat hikayesi....
️İçinde aşk var sevgi var aile var hata var pişmanlık var en önemliside bitmeyen umutlar var...
️Yazarımızın ilk kitabı olmasına rağmen gayet donanımlı bi dil okudum.. Birkaç editleme ve mantık hatası dışında okuma heyecanımı düşüren en ufak bi noktaya denk gelmedim... ️Okuma heyecanım hiç bitmemiş olacakki ortalama uzunlukta bi kitap olmasına rağmen hiç kalkmadan bitirdim iki saatte...
️Mevlananın sözleriyle süslenmiş olması ve konyada geçmesi mükemmeldi.. Nacizane fikrim türbe ziyaretlerinde etraf daha tasvirli anlatılabilirdi... ️ Kitabın devamınıda edineceğim.. Çok beğendim...
️Sizde edinin birlikte okuyalım...

Yazarın biyografisi

Adı:
Hilal Kılıçaslan

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.