Hilal Kılıçaslan

Hilal Kılıçaslan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
okuyor-dolu
68
Okunma
v3_begen_dolu
4
Beğeni
goz
272
Gösterim
268 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
En büyük hayali İngiltere'ye gitmek olan Güneş bu hayalini tek yaşama sebebi olarak görecek, turizm şirketleri, oteller gibi orayla bağlantılı firmalarda çalışabilmek ve bu sayede İngiltere'ye yerleşmek düşüncesiyle büyük çabalar içerisine girecektir. Fakat annesi Gönül onun İngiltere'ye yerleşmesini bırakın orada yaşayan teyzesini ziyaret etmesine bile karşı çıkmaktadır. Annesinin karşı çıkışlarına anlam veremeyen Güneş daha da hırçınlaşır. Fırsat ayağına geldiğinde ise bu uğurda önüne gelen herkesi ezip geçer. Annesini bile... Neydi Gönül'ün bu kadar panik içinde hatta kendini kaybedecek kadar karşı çıkış sebebi? Kuşkusuz kitapta nefret ettiğim karakter Güneş'ti. O kadar bencildi ki sadece onun istediği ve hayali olmalıydı geri kalan hiç birşeyin önemi yoktu. Ki ben okuduğum her kitapta tüm karakterlerin açısından değerlendiririm her şeyi lakin Güneş'in açısı sadece beni sinirlendirmeye yaradı. Elbette ki hayallerimiz için çabalamalıyız lakin her şeyi, herkesi paramparça ederek değil!.. Çünkü, mutlaka bir orta nokta bulunur. Gönül'ün yaşadıklarını ve bunların onun üzerinde bıraktığı psikolojiyi okumak ise derinden sarstı beni. Ah canım Gönül... Keşke içine atmak ve kendini dış dünyaya kapatmak yerine acılarını, nedenlerini Güneş'e anlatsaydın. Belki gıcık, bencil kızın seni anlar ve o kopasıca burnunun dikine gitmezdi. Çok yaktın içimi çok... Peki ya siz? Hayalleriniz için aşkınızı, dostlarınızı, çevrenizi en önemlisi de baba ve annenizi göz ardı eder miydiniz?
Sardunya Köşesi
yildiz
9.5/10 · 6 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
196 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mutluluğa Göz Kırp Birbirlerini çok kırmış ve üzmüş olsalar bile asla vazgeçmeyen iki yüreğin hikayesi. Yarım kalan bazı şeyleri tamamlamak için yola çıkmalarını anlatıyor. Konya’da başlayıp Balıkesir’de biten bu kitap bize ortada gerçek sevgi varsa aşılmayacak hiçbir engel olmadığı mesajını vermiş. Selim tüm kalbiyle pişman ve Sahra’yı kazanmak için çabalıyor. Sahra ise Selim’i unutamamış ve affetmeye hazır. Dileriz gerçek hayatta yarım kalan aşk hikayeleri böyle mutlu sonla biter.
Mutluluğa Göz Kırp
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
"Umut hayatın ta kendisidir..." Hiç bir kitap beni bu kadar etkilememişti. Ah Selim ve Sahra iki yaralı kalp. Sahra'nın kişiliğine hayran kaldım. Selim beni ilk başlarda kendine hayran bıraktı ama sonra hayal kırıklığına uğrattı ama sonradan eski Selim oldu. Her satıra kendimi verdim. Sanki o anları yaşadım. Bu kitap için ne kadar yorum yapsam az belkide. Gerçekten beni çok etkiledi. Umut, hüzün, aşk, mutluluk, hasret, gözyaşı, ayrılık yani her şey vardı bu kitapta. Çok beğenerek okudum. Şiddetle tavsiye ediyorum sizlerede. Hepinize keyifli okumalar dilerim.
Bir Umuttur Yaşamak
yildiz
8.3/10 · 47 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
196 syf.
·
1 günde
·
5/10 puan
Aslında iki kitaplık bir seri olan bu kitabın ben ilk olarak ikinci kitabını okudum. Ama yazar ilk kitapta olanlardan da kısaca bahsettiğinden çok büyük bir problem yaşamadım. Tabii siz okuyacak olursanız önce ilk kitabı okuyun derim. . Sahra ve Selim o büyük aşklarına rağmen Selim'in yaptığı hatalar yüzünden bir araya gelememişlerdir. Tabii pişman olan Selim kendini affettirmeye çalışınca olanları okuyoruz kitapta. Kitabın ilk bölümü olayların en sonuydu aslında ve ben bu durumdan hiç hoşlanmadım, tüm merakım sönmüş oldu. Ama okurken sıkılmayacağınız samimi bir aşk kitabıydı. . Ben bir kitabı okurken durgun, olaysız ilerlemesinden çok hoşlanmıyorum. Olay kitaplarını okumayı daha çok seviyorum bkelki bundan kaynaklı olarak kitabı okurken olacakların tahmin edilebilir olmasını, farklı ve merak uyandırıcı olayların yaşanmamasını sevemedim. Ama bu tarz kitapları seven kişilere önerir keyifli okumalar dilerim.
Mutluluğa Göz Kırp
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.