Hilal Nur Kartal

Hilal Nur Kartal

Çevirmen
8.9/10
76 Kişi
·
229
Okunma
·
1
Beğeni
·
15
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
220 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
03 Nisan 2018, Salıyı çok bekledim ve sonuca ulaştım kitabı 05 nisan 2018 tarihinde manga olarak okudum başta anlam veremesem de sonradan anladım kaneki hafızasını yitirmiş ve kendini haise sasaki adı ile tanıyordu ve güvercinlere geçmişti en son hide nin ölümünde beyaz saçlı bir adamın karşısında sonlanmıştı ve herkese merak salmıştı. ve şimdi haise sasaki kaneki yi unutmuş ve 4 öğrencisi ile hayatını devam ettiriyor. tokyo ghoul re 2. cildi de merakla bekleyeceğim.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
tokyo ghoul heyecanla devam ediyor bu cildinde öğreniyoruz ki kaneki geçmişi hakkında hiç bir şey hatırlamıyor ve haise sasaki olarak devam ediyor haise sasaki (kaneki)
Ginshi Shirazu
Tooru Mutsuki
Saiko Yonebayashi ve
Kanae von Rosewald
a öğretmenlik yapıyor yani hepsi güvercin(ghoul öldürüyorlar) ve bunlarn hepsi tek gözlü ghoul genelliklşe yorum yapıyorum çünkü spoiler vermek istemiyorum kısacası bu mangayı okumanızı tavsiye ediyorum ayrıca kitabını alamayacak olanlar animesini izleyebilir.
220 syf.
·Puan vermedi
Yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz ve ben git gide daha da heyecanlanıyorum. Her ne kadar 1 ay sonra okuduğum için başlarda biraz zorlansam da gene de TG her zamanki gibi muhteşemdi.
İçeriğinden bahsetmek gerekecek olursa, bu ciltte nihayet Doktor Kanou'yu (ismi yanlış yazmış olabilirim) ve Rize'yi bulabilmişlerdi. Ve genel olarak seri bu buluşma üzerinden ilerletilmişti. Birde yeni gelen ve sürekli ağlayan Naki karakterini de nedense sevdim. İyi ki gelmiş.
Hikayede tek şikayetçi olduğum şey ise sadece 1. ciltte görebildiğimiz Kaneki ve Hide'nin dostluğu geri gelebilir mi artık? Cidden 9 cilttir bir kez olsun bile karşı karşıya gelmediler ve bu çok can sıkıcı. Ve birde başlarda hoşlanmadığım Touka'yı da özledim. Kaneki Anteiku'ya geri dön, ahbap.
Pek bir gelişme yaşanmadığı ve ben adapte de biraz zorlandığım için bu sefer puanı vermiyorum. 11. Ciltte 10/10 veririm gene... :D Fark ettim de tüm kitaplara 10/10 veriyorum. Çok iyi bir kızım...
Neyse bu inceleme her zamanki gibi çok kötü ve devrik cümlelerle dolu olsa da kendimi geliştirmek için yazmaya ısrarla devam ediyorum.
Hepinize iyi günler dilerim!
204 syf.
·Beğendi·8/10
Tüm seride olduğu gibi olay döngüsü yine karışık. Ama karakterlerin üzerinde daha çok durulması yine farkını koymuş. Çizimlerin ilk başta sarhoş kafayla yapılmış gibi olması can sıkarken sonradan düzelmesi derin bir oh çektiriyor. Senryuu Zamanı olarak yazılan kısa hikayeciklerin de hazırlanması çok güzel olmuş. Çevirmen notları da yine her zamanki gibi döktürüyor. Anteiku'ya katılan Roma'nın kim olduğunu çok kafa karıştırıcı bir biçimde verilmiş, sanki hayaletmiş gibi kız bir görünüp bir kayboluyor. Bu çok sıkıntılı. Karakterlerim geçmişi ise yine mükemmel olan konulardan biri. Ve son olarak, cilt sonu hikayecikleri çok güzeldi.
220 syf.
·Puan vermedi
CNR Expo'da Gerekli Şeyler standına gittiğimde, yani 18 mart gibi, oradaki görevliler 10 gün içinde 2.manganın basılacağını söylemişlerdi. Yani ikinci kitabın gelmesi yakındır ^^ Tamamen koleksiyonerlik aşkıyla aldığım manganın bu cildinde bir şok yaşadım. İlk 3-4 sayfa renkliydi @_@ süper bir şey gerçekten. Çoğu kişi Sui Ishida gittikçe çizimlerini karalama yaptı vs diyor ama saçmalık yani bence iyice sanat eserine dönüşüyor her bir çizim. Bu cilt gerçekten güzel veee anime izleyenler lütfen bir bağlantı kurmaya çok çalışmasın, mangayı okuyunca her şey bağlanıyor, neden animeye geçtim? Çünkü 14 nisan da animesi çıkıyor Tokyo Ghoul:re'nin. Ingilizceye ya da türkçeye ne zaman çevrilir bilinmez ama her zaman manga okumak bana göre daha avantajlı ve eğlenceli. Iyi okumalar ^^ (bu cildi bana hediye eden hilalimoya teşekkürlerimi sunuyorum...)
220 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
RE serisi çok güzel başladı. Çizimler bazen beyin yakıcı nitelikte karışık geliyor bana ama olay örgüsü muazzam! Gerekli Şeyler'den 2.cildi de çıktı. Bu hızla bu sene tamamlanmaz gibi görünse de TR edisyonunun çıkıyor olması bile güzel.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hilal Nur Kartal

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 229 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 113 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.