Hüseyin Baran

Hüseyin Baran

Çevirmen
7.9/10
1.946 Kişi
·
10.760
Okunma
·
0
Beğeni
·
230
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
400 syf.
·8/10
İnsanın vampir görse kaçmak yerine koşarak boynuna atlamasını sağlayacak bir kurgu. İster istemez etkileniyorsunuz. Seriyi bir solukta okuyabilirsiniz yalnız hayal kırıklığına uğramamanız için tavsiyem filmlerinden uzak durmanız.
400 syf.
·Puan vermedi
ALACAKARANLIK!
Şimdiki aklım olsa okumayacağım ama ergenlik vaktinde bir arkadaşın gazıyla 1 haftada okuyup bitirdiğim seridir. Psikopat gibi filmi yüz bin kez izleyip, kitabı iki yüz bin kez okumuşumdur. SBS vaktinde sınava çalışmayıp kitabı heyecanla okuyuşum aklıma geldikçe kendimle dalga geçerim. Bella'dan sebepsiz yere nefret etmeme rağmen kitabı neden sevdiğimi hâlâ anlayamıyorum. Filmini kitabından daha çok beğendiğim tek eser oluşu kitap hakkındaki fikirlerimi gayet güzel açıklıyor sanırım.
400 syf.
·Beğendi
Şimdi derseniz okumam ama bir zamanlar herkesin diline doladığı Edward karakteri okutturdu işte kendini.Böyle vampirli,büyülü şeyler pek ilgimi çekmez.Ama iki günde 4 serisinide okumustum.
400 syf.
·6/10
Belki yaşım gereği, belki de iç dünyamın yönlendirişi diyelim. Ona galiba yeni nesil "tarz" adını vermiş. İşte o nedenle benim çok çok içimi ısıtan bir kitap olmadı. 3564 okuyucu bulması, bunun 450 sinin beğenmesi ve okuyucu yaş aralığının 18-34'ünün %56 olması bende, genç kuşağım bu tarzda, kurgusal yazılımlardan hoşlandığı kanaatine ulaştırdı. Hiç bir zaman onlara haksızlık etmek istemem.
Peki ben niye okudum...?
Ankara'ya gittiğimde elimdeki elimdeki kitapların okunması bittiğinde Gelinim okumam için vermişti. Oğlum ve gelinim de iyi okuyucudur. Bu arada. Ama onların kitaplığı, hep bu tarz ve fantastik kitaplarla, haaa! birde benden tırtıkladıkları kitaplarla dolu. Bende mecburen okudum.
Bana göre bir kitap, hayatın her yönü ile barışık olmalı Ama her yönüyle...Sonun da okuruna bir "şey" ler bırakmalı. etkilemeli onu, sarmalı, okşamalı, göz, kitap ve bellek arasında askeri tabirle "doğru nişan" olmalı ki! hedef vurulsun... Av - avcı gibi..
Alıntılara bakarsak çok fazla olmadığını görüyoruz onca sayfanın içinden altı çizilip bellek sandığına yolculuğa çıkarılacak özlü söz veya can yakıcı lakırtı bulamamışız demek değil midir bu?
Benim okurken hoşuma giden şey kısa çümleler lie anlatılmış olması oldu.
Kitabın anlatım dilini bir genç kızın güncesini okur gibi olduğunu göreceksiniz kendinizi kitabı okurken.
Benden bu kadar... İyi okumalar diliyorum...
.
352 syf.
·Beğendi·8/10
Okumayı sevmeye başlamamı sağlayan kitaptır kendileri :) 10. yıl özel baskısının çıkacağını duyunca tekrar okumak ve kitaplığımın vazgeçilmezi yapmak için güzel bir fırsat olur diye düşündüm.
Bu kitap için yapılan yorumları sürekli duyuyorum.(Ergen kitabı yeeaa bu gibi) Bıktım artık eleştirilerden bir salın insanlar ne isterse onu okusun.
Her neyse kitabı anlatmaya dönüyorum. (bilmeyen yoktur ama kısaca konusundan bahsedeceğim :) ) Her şey Bella'nın babasının yanına taşınmasıyla başlıyor. Kasvetli kasabada adaptasyon sürecindeyken bir çok insanla tanışıyor. Bu insanlardan bir tanesi de biyoloji dersinde birlikte oturmak zorunda kaldığı Edward... Tuhaf davranışlarıyla ve dış görünüşüyle Bella'nın ilgisini çeker elbette. :)

Not1: Olayın şu zamanda çok moda olan kötü erkek saf kız saçmalıkları ile alakası yoktur.
Not2: Klişe vampir hikayelerine benzemez, özgündür. (Mesela vampirler güneş ışığında yanmazlar)
400 syf.
Bu kitabın her sayfası tempolu, heyecanlı ve gerilim dolu! Bu seriyi çok uzun zamandır okumak istiyordum. Sonunda birinci serisini okuyabildim. Çok hoşuma gitti yazarın kalemi..
400 syf.
·4/10
Ben ne vampirli kitapları ne de dizileri sevmem izlemem. Çok bayağı geliyor. Ancak önyargısız bir şekilde şu kitabı okuyayım dedim. Beğenen neden beğenmiş anlamak istedim. Açık konuşalım vampir öğesine bir hayranlık duyuyorsanız sırf bir çeşit fanatizmden ötürü beğenebileceğiniz bir kitap.

Edebiyat namına hiçbir şey sunmuyor. Anlatım sığ. Karakterler ergen edebiyatına sırtını yaslamış. Anlattığı şey bilindik bir aşk üçgeni dörtgeni beşgeni. Ezik kızın gözde çocuğu kapması, cool çocuğun ezik kıza olan zaafı... Bla bla bla... Amerikan Kolej hikayesine vampirleri çakıp pazarlamışlar. BANAL
400 syf.
·2 günde
Bir hafta içinde 4 kitabını da bitirdiğim en iyi vampir serisiydi. Gerçek hayatta olmama ve vampirlerin de bir efsaneden ibaret olduklarını bilmeme rağmen yine de gerçekte varmışlar gibi hissetmemi sağlamıştı.
400 syf.
·Beğendi·9/10
#alacakaranlık
#twilight
#okudumbitti

O meşşhuurrr Alacakaranlık serisini bir de ben okuyayım dedim geçen aylarda. Buralarda da yeniyim paylaşmak istedim. Çoğu insan gibi bende filmlerini çocukken televizyonda onlarca kez izlemiştim ama kitaplar ile filmler arasındaki farkları hep merak ettiğimden dolayı okumaya başladım bu seriyi. Öncelikle Stephenie Meyer’i ve 5 filmin yapımcısını da çok çok tebrik ediyorum çünkü filme uyarlanan kitaplar arasında okuduğum ve filmlerinde en az konu dışına çıkılan kitap serisi Twilight oldu. Bu nedenle çok mutluyum️. Bu büyük bir başarı ve takdir edilesi bir durum bana göre. Tabiki ufak tefek farklılıklar yok değil ancak bu işin olmazsa olmazı. 400 sayfalık kitabı 2 saatlik filme uyarlamak gerçekten zor çünkü. Kitaba gelirsek gerçekten çok güzel. Bestseller olması kaçınılmaz bir gerçek. Aşk, fantastik kurgular, intikam ve öfkeyi çok güzel harmanlamış yazar. Kesinlikle tavsiye ederim. Herkese iyi okumalar.


I also read the famous Twilight series that I said last months. I'm new here, I wanted to share. Like most people, I've watched their films on television many times as a child, but I've always started to read this series because I'm always curious about the differences between books and movies. First of all, I would also like to congratulate Stephenie Meyer and the producer of the five films because it was Twilight, a series of books that I read about and adapted to the film, which was the least of the subjects I read. That's why I'm very happy️. This is a great success and appreciated by me. Of course, there are little differences, but this is the sine qua non. It's really hard to adapt a 400-page book to a 2-hour movie. It's really nice if we come to the book. Bestseller is an inevitable fact. Love, fantasy fiction, revenge and anger is a very nice blended writer. I would definitely recommend. Good reading for everyone.
400 syf.
·Beğendi·8/10
Korktuğum Dracula 'nın yerine taş gibi vampirlerin olduğu kitap. Güzel kurgulanmış ve sıradan dracula efsanesini ( Eski Dracula'ya hayran olanların küfür ettiği) bir kitap.
Filmi çıkması ile birlikte kitap yerlere düştü çok. Ben beğendim kitabı. Dracula hayranı değilim :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 10.760 okur okudu.
  • 62 okur okuyor.
  • 1.163 okur okuyacak.
  • 81 okur yarım bıraktı.