1000Kitap Logosu
Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
67 Kişi
168
Okunma
25
Beğeni
1.207
Gösterim
Unvan
Türk köşe yazarı ve gazeteci
Doğum
İstanbul, Türkiye, 18 Kasım 1974
Yaşamı
18 Kasım 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Memur bir ailenin ikinci evladıdır. Büyük abisi,küçük erkek ve kız kardeşleri ile memur bir aile içerisinde ilk ,orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış sonrasında kültürel değişim ve bursluluk programı çerçevesinde Pakistan’da University of Karachi –Sindh Medical College’de tıp eğitimini tamamlamış sonrasında denklik sorunları sebebi ile ABD’de Prvt. University of Corrlins –Department of Business Administration , Master of Economics & Political Science ve Doctorate Degree Strategical intelligency dalında Doktor unvanı ile eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllar Turizm sektöründe profesyonel yönetici GENEL MÜDÜR VE GENEL KOORDİNATOR olarak görev yapmıştır. 2006 yılından itibaren köşe yazarı olarak çeşitli haber siteleri ve ulusal gazetelerde profesyonel olarak köşe yazarı, gazeteci olarak bine yakın köşe yazısı yayınlanmış, Üniversitede almış olduğu eğitimsel teori bilgi ve birikimini STRATEJİK ANALİZ olarak 2010 yılından itibaren MEDYA yoluyla Türkiye’ye duyurmuştur. Stratejik öngörü ve analizlerinden derlenmekte olan özel bir çalışması olup analizlerinde ve stratejik değerlendirmelerinde sıfır hata payıyla Türkiye’nin gündemine katkı sağlamıştır. HALK TV, ULUSAL KANAL, CEM TV, BEA TV ve UMUT FM gibi medya kuruluşlarında 2011 yılından itibaren 90 saatten fazla canlı yayına konuk olarak STRATEJİK ANALİZLERDE bulunmuştur. Ulusal yayın ağına dâhil olan Anayurt Gazetesinde hafta içi üç gün olarak köşe yazılarına devam etmektedir. Yeniçağ medya gurubu Günboyu gazetesinin 2011 yılından itibaren ekonomi köşe yazarıdır. Özellikle “T.C İbareleri kaldırıldı ve On bin el kaide militanı Türkiye’de “ haberlerini bizzat kendi köşesinde yazarak Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Bunun haricinde “Şİİ HİLAL, Türkiye’nın yeni komşusu EL KAİDE ve PKK,” çok stratejik konuları özel olarak ilk kez analiz etmiş açıklamıştır.Türkiye bu detayları Hüseyin Hakkı Kahveci’den öğrenmiştir. Bu şekilde 30’dan fazla çok önemli gündemi bizzat Hüseyin Hakkı Kahveci açıklamış. Bu beyanlardan kısa veya uzun bir süre bu konular tüm Türkiye’de gündeme oturmuştur. Dünya gazetesinde Yorum, Analiz üzerine Turizm ve Ekonomisi üzerine on adet makaleleri yayınlanmıştır. Halen ANSAV STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI yönetim kurulu üyesi ve Başkan Prof.Dr.Gökhan Çapoğlu’nun yardımcısı olarak ANADOLU Stratejik Araştırmalar Vakfında çalışmalarına devam etmektedir.
Atatürk'ün Katilleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
Atatürk'ten Son Emir
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mühürlü Vagon
OKUYACAKLARIMA EKLE
Yeşil Hücreler
OKUYACAKLARIMA EKLE
Neslihan Köse
Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı'ı inceledi.
232 syf.
·
22 günde
·
Puan vermedi
Beni en etkileyen cümlesi "Tarih tekerrürden ibarettir ve tarihten ders almayan milletler yok olmaya mahkumdur." oldu. Hiçbir kitabı bu kadar sindirerek, tekrar ve tekrar düşünerek okumamıştım. Herkesin bir şeyleri farketmesi ve kafasındaki bazı soru işaretlerini anlamlandırabilmesi adına okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı
Okuyacaklarıma Ekle
8
Fer Han
Atatürk'ün Katilleri'ni inceledi.
392 syf.
Kitap ilk sayfalarda okuyucuda büyük bir merak algısı yaratıyor. Çünkü konuya direkt giriş yapılıyor. Fakat bir kaç sayfadan sonra o merak ve heyecan dalgası azalıyor yerini tarihin unutulmuş sayfaları alıyor. Savaşlar. Suikastler, Atatürk'ün dış ülkelere karşı meydan okuyan onurlu ve de kararlı duruşları kitabı okumayı daha da cazip hale getiriyor. Sonlarına doğru kitap adını yavaş yavaş belli etmeye başlasa da o dönemdeki Türkiye gündeminin ana konusu olan siyaset karmaşasına sayfa aralarında rastlamak mümkün. Herbiri devlet arşivlerinden toplanmış adlı adınca paşa isimleri ile dolu bir dolu özel devlet mektupları, savaş notları ve devletler arası konuşmalar var kitapta. Mustafa Kemal Atatürk'e ait özel hayatıyla ilgili bilgilere yine bu kitapta rastlamak mümkün. Gerek Türkiye'deki gerekse dış ülkelerce planlanmış bir sonun günbegün yaklaşmasını içiniz kıyılarak okuyorsunuz. Ve insan ara sayfalarda şu sorunun cevabını maalesef burnunun direği sızlayarak soruyor. Neden? Tüm dünyada aklın, çalışkanlığın, saygının ve gücün sembolü olmuş bir devlet adamını neden öldürmek istediler. Daha da vahimi. Atatürk'ün "dostlarım" dediği silah arkadaşları aslında onun hayatını sona erdiren kurşunlarmış. Ve evet Atatürk'ün Katilleri diye bir gerçek var bu kitapta.
Atatürk'ün Katilleri
Okuyacaklarıma Ekle
7
Fatma Gülcan
Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı'ı inceledi.
232 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Atatürk tarafindan 1935 yılında basılma emri verilen ve yine Atatürk'ün kurduğu devletin kurumları tarafından toplatılarak yasaklanan elimizde tuttuğumuz bu kitap hikaye tadında bir istihbarat kitabı olmasinin yanında starejik ve gizli bilgiler içermektedir. Bu kitap Atatürk tarafından kurulan devletin kurumları tarafından 1944 yılında resmi olmayacak şekilde talimatla toplatılarak yasaklanmıştır. " Tarih tekerrürden ibarettir " ( Yahudi Casusu Suzy Liberman'ın Anıları..)
Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı
Okuyacaklarıma Ekle
4