Hüseyin Kami Büyüközer

Hüseyin Kami Büyüközer

Yazar
9.3/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
6
Beğeni
·
551
Gösterim
Adı:
Hüseyin Kami Büyüközer
Unvan:
Dr. Müh.
" Batının kontrolunda olupta,haram yemeden,harama bulaşmadan bu dünyayı terketmek gerçekten babayiğit işidir."
Hüseyin Kami Büyüközer
Sayfa 10 - Elif Matbaacılık
" Margarin,Amerika'da tereyağ ticaretini engel olacak diye özel vergilerle satılır ve halen yarım kilodan büyük paketler halinde satılması yasaktır..."
Hüseyin Kami Büyüközer
Sayfa 87 - Elif matbaacılık
Hepimiz biliyoruz ki sigara, uzun yıllar sessiz sedasız milyonlarca insan tarafından kullanıldı. Sonunda sağlıktaki zararları ortaya çıkınca, sigara paketlerine "sağlığa zararlıdır" ifadesinin yazılması zorunlu hâle getirildi. Ancak dünyada milyonlarca sigara tiryakisi, milyonlarca kalp hastası, milyonlarca kanserli, milyonlarca ayağı kesilmiş, kolu kesilmiş, milyonlarca ölüm vakası yaşadıktan sonra paketteki bu cümlenin ne kadar değeri olabildi ki?

Korkarız, yarın aynı akıbet margarin cinsi yağlarla insanlığın başına yeni bir felaket olarak gelecektir. Sigara paketlerinde yazıldığı gibi, margarin cinsi yağların paketleri üzerinde de "ÇOK ZARARLIDIR" ifadesi yazılacağı gün İnşaAllah iş işten geçmiş olmaz...
Mey gibi her bir haramın sekri olsaydı eğer,
Ol zaman ma'lum olurdu;mest kim,hüşyar kim ?
#
( Her haram olan şey,içki gibi sarhoşluk verseydi,
O zaman kimin sarhoş kimin ayık olduğu anlaşılırdı ! )
Bedenlerimizde bulunan DNA ve RNA'ları kontrol altına alıyorlar da bizlerin kendi istedikleri gibi bir toplum olmamızı sağlıyorlar. Yani tepkisiz vurdum duymaz ve sadece kendisi için yaşayan çevresine bakmayı bile unutan bir toplum haline nasıl getiriliyoruz?

Tabii ki genlerimizle oynayarak bizleri yaşama sağırlaştırdılar. Şimdi soracaksınız genlerimizle yani DNA'larımızla nasıl oynuyorlar? Ülkemizin insanlarından alınan kan örneklerindeki hücreleri inceleyerek DNA'larımızı yanıltacak virüsler üretiyorlar ve bunları bize paramızla satıyorlar, nasıl mı? Sokaklarımızın en ücra köşelerine kadar giren İngiliz Firmasının ürettiği cipsleriyle, Fransız Yahudi Firmasının patentli yoğurtları ile, Alman patentli yumuşak şekerlemeleri ile ve süper marketlerden mahalle bakkallarına kadar ücretsiz standlar kurarak ve stantları bir kereye mahsus ücretsiz ürünleriyle doldurarak, daha sonra damağa bıraktıkları tatla kendini arattıran pek çok ürünleri ile rahatlıkla bedenlerimizi kontrol altında tutabilirler.

Sadece cipslerle mi, yoğurtlarla mı, şekerlemelerle mi bu işi yapıyorlar? Hayır! Mesela kola, enerji içecekleri gibi birçok sıvı içeceklerle de DNA'larımızı yanıltarak asıl üretici olan RNA'ya yanlış hücre göndermesi sağlanabilir ve RNA, DNA'dan onay alan hücrelerin yararını zararını düşünmeden sürekli yanlış hücreyi üretmeye başlar. Aynı şu an bize ne derlerse kabullenip yaptığımız gibi.
1966-1968 yıllarında yedek subaylığımı yaptığım (ARGE) dairesinde bulunduğum bir dönemde biyoloji labaratuarında yapılan çalışmalarda kobaylara 6 ay boyunca sıra ile margarinli, tereyağlı, soya yağlı ve zeytinyağlı gıdalar verildi. Daha sonra kobayların karaciğerleri çıkartılarak incelemeye alındı. En çok tahrip olmuş karaciğer margarinle beslenen kobaya ait, bunu soya yağı ile beslenen kobay, onu da tereyağı ile beslenen kobay takip ediyordu. En az tahrip olmuş karaciğer ise zeytinyağı ile beslenen kobaylara aitti.
Bir yabancı Vay Espisto'ya (konuşmacılardan biri) ve bana geldi ve "Neden bu kadar çok insanın MS (multiple skleroz) derdi olduğunu bana söyleyebilir misiniz?" dedi. Bir hastaneye yaptığımız ziyaret esnasında bir hemşire ağır Diet Coke bağımlısı olan altı arkadaşının tümünde MS sorunu olduğunu söylemişti. Bu tesadüfün ötesinde bir durumdu!
550 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Benim okumuş olduğum bu kitapta herhalde ki ilk baskısı olmalı ( !? ) ( 1986 baskılı ve 120 sayfa ) ve yazar Yediklerimizi - İçtiklerimizi,helal veya haram ve sağlık açısından incelemiş olup,kitabın içerisinde Avrupa ülkelerinde yaptığı bu incelemelerden notlar ve üretim fabrikalarıyla yaptığı yazışmalar,ansiklopedik bilgiler ve resimler bulunuyor....

İnşallah elime geçtiği takdirde kitabın yeni baskılarını da okurum.Size de tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hüseyin Kami Büyüközer
Unvan:
Dr. Müh.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.