Giriş Yap

Hüseyin Kartal

Yazar
Çevirmen
9.0
35 Kişi
Unvan
Gazeteci, Roman Yazarı, Çevirmen
Doğum
Malatya, Türkiye, 1953
Ölüm
Malatya, Türkiye, 15 Ağustos 2013
Yaşamı
1953 Malatya doğumlu olan Hüseyin Kartal uzun yıllar İstanbul, Adıyaman ve İzmir'de yaşamış,daha sonra Malatya'ya dönmüştü. Malatya'da pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 15.08.2013'te vefat eden yazar Hüseyin Kartal'ın mezarı, Malatya Hanımınçiftliği Mezarlığı'ndadır. Evli ve 3 çocuk babası idi. Vefat etmeden önce en son yaptığı iş Ezcümle isimli bir edebiyat dergisini çıkardığı ve derginin genel yayın yönetmenliğini yaptığıdır. Yazar Kartal, Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer, Ve Yollara Günah Diktiler, Sevdama Kurşun Sıktılar, Deli Gömleği, Yetimlerin Sabahı ve Beyoğlu Kabadayısı adlı romanlar ile Kardelen isimli şiir kitabını kaleme almıştı.  

İncelemeler

Tümünü Gör
152 syf.
Kitabı geçen sene okudum. Abimden almıştım okumak için o önermişti okudum ve gerçekten çok beğendim. Huzur Sokağı tarzında bir kitap. İslamla yeni tanışmış ve kavramış insanların çevresinde bu dine karşı dini yanlış algılayan kişilere karşı mücadelesi anlatılıyor. Dili akıcı konusu sürükleyici ve bazı bölümlerde gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.
Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer
9.2/10 · 104 okunma
Reklam
152 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Şehit Ömer, Hüseyin Kartal'ın ilk göz ağrısı, ilk romanı… Şehit Ömer romanını okuyalı sanırım 10 yıldan fazla olmuştur. O zamanlar bu romanı oldukça beğenmiş hatta bazı kısımlarını okurken birçok genç gibi ben de gözyaşlarıma hâkim olamamışımdır. Roman İslamı yeni öğrenmiş ve kavramış olan dürüst insanlar çevresinde yanlışlık birçok çarpıklık ve dini algılamada yaşanan bozukluğa karşı verilen bir mücadeleyi anlatıyor. Romanda geçen olayların ne kadarı hakikatli diye yazara sorulmuş ve cevaben bir çoğunu gerçek olduğunu ve bizzat yaşadığını bazısınıda duyuma göre yazdığını ifade etmiştir. Kitap edebi kaygıdan uzak, basit ve yalı dille yazılmış, kurgulanmış bir eser. Oldukça hızlı akıyor ve bildiğimiz tasvirler ya da olmasını arzuladığımız tasvirler kitapta yok. kitabın edebi amaçlı değil tebliğ amacıyla yazıldığını belirtebiliriz. Kesinlikle okuyunuz ve okuttunuz...
Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer
9.2/10 · 104 okunma
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42