Hüseyin Oruç

Hüseyin Oruç

Çevirmen
7.4/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
51
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
51 syf.
·2 günde
Öncelikle bu kitap uzun yıllar silahlı ve politik bir mücadele veren Moro halkına net hedeflere ve belirli sorumluluklara sahip olmak için ihtiyaç duydukları rehberi ve izleyecekleri yol haritasını sunuyor. Moro Islami Kurtuluş Cephesi Lideri Selamet Haşimi' nin kaleme aldığı bu eser mücahitlerin izleyeceği yol ve ana esaslar üzerine bilgi vermekte. Bu kitapta Bangsamoro'da verilen bağımsızlık savaşı ile kurulması istenilen devlet yönetiminin ana esasları belirtiliyor.
İki bölümden oluşan kitabın ilk bölümde davet çalışmaları, cihad, kardeşlik birlik ve dayanışma, disiplin, doğru siyasi çizgi ve yol haritası, metanet ve kararlı liderlik, güç ve silah gibi başlıklar yer alıyor. Ikinci kısım genel esaslar bölümünü oluşturuyor. Içeriği ideoloji, ahlâkı prensipler, ilke ve politikalar, mücadele yolları, tavsiyeler ve çözüm yollarını anlatmakta. Ayrıca kitabın sonuna eklenen “Moro Müslümanları Üzerine” adlı gezi yazısı Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez tarafından 2015 yılında İHH’nın misafiri olarak insani yardım çalışmalarına katılmak üzere bölgeye yapmış olduğu ziyaret çerçevesinde kaleme alınmıştır.( Ek ile birlikte 98 sayfadır.)
51 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Güney Filipinler'de Bangsamoro Müslümanlarının dinlerini yaşamak uğruna verdiği mücadelelerin esaslarından bahseden
İnsamer yayınlarından çıkmış güzel bir eser.
Moro İslami Kuruluş Cephesi'nin çekirdek kadrosuna yönelik Cephe'nin kurucusu Selamet Haşimi'nin verdiği bazı dersler ve eğitim seminerlerinden bir araya getirilmiş. Mücedelelerini sadece vatan için değil aynı zamanda İslam dinini yaşama adına gerçekleştirdiklerini kitapta sık sık hatırlatan Selamet Haşimi aynı zamanda kitapta İslam ilkelerine ve İslamı doğru yaşama adına söyledikleri de bu kitabın değerini benim için arttıran özelliklerden biri.

~Rukayye
336 syf.
·14 günde·7/10
Zygmunt bey sosyolojinin bu yeni yüzyıldaki ifasının en kıymetli kalemlerinden biridir. Çalışmaları sosyolojinin toplumla ilgili toplumsal bir eylem olduğu gerçeğini ilan etmiş sosyoloji, sosyolog ve bu bilimin öznesi olanlar (toplum) arasındaki bağı kuvvetlendirip, ‘sosyolojik anlayışı ‘ bu üç cephede de eritmeyi başarmış adamdır.
Lakin çok temel sosyolojik kavramları bilmiyorsanız ve bilim tarihine de aşina değilseniz afakanlar basar net uyarayım...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.