Hüseyin Şahin

Hüseyin Şahin

Yazar
8.9/10
10 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
480
Gösterim
Adı:
Hüseyin Şahin
Unvan:
Türk Uzman Psikolog
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yaşanan her problemin oluşturacağı izler farklı olduğu gibi,nedenleri ve çözümleri de farklıdır.Önemli olan;
-Hayatımızın her anında ve alanında farklı problemler ile karşılaşabileceğimizi bilmek,
-Gerçek problemin ne olduğunu ya da ne olmadığını doğru bir biçimde anlayabilmek,
-Her problemin kendimizden ve bizim dışımızdan kaynaklanan bazı "temel problem kaynakları"nın olabileceğini fark edebilmek,
-Problemleri çözme ve zorluklarla baş edebilme becerilerimizi geliştirebilmek ve
-Her problemin mutlaka belli bir çerçevede çözüm yada çözüm seçeneklerinin de var olduğuna inanmaktır.
Çocuğunuzu iyi yetişdirmek istiyorsanız onu iyice tanımaya çalışın.Lakin onu tanıdığınızı düşünüb, kendiniz tanınmaz hale gelmeyin.Çocuğunuzun hayatını yöneltmeyin,ona doğru yolu gösterin.Onun davranışlarına, söylediklerine, hayatına sayqı duyun.O zaman ona kendiliyinden sayqıyı öğretmiş olacaksınız.Çocuğunuzu yarqılamazdan önce ondan atdığı addımın sebebini sorun.Çocuğunuzu anlamaya qayret edin ve o anda kendinize sorun:"Bir insan olarak bende anlaşılmak istemiyormuyum? İstiyorum!!!" Bakın işte böyle diyeceksiniz.Çocuklar anlaşılmak ister.Lütfen çocukları anlayalım.
Kitap ilk başta cüssesiyle sizi korkutsa da içerisine girdiğinizde su gibi akıp gidiyor. Çocuk gelişimi ile ilgili olan ya da bu konuda çalışan ve resim konusunda uzman ya da öğretmenlerin elinin altında bulunması gerekli bir kitap. Ben ebeveynlere tavsiye etmiyorum. Çünkü bilinçsizce bir kitap okuyarak kimse o konuda değerlendirme yapamaz,yapmamalı. İşi uzmanlara bırakmalı. Kitap örnekler,olaylar,gözlemler ve çizimlerle ilerliyor. Mesela 99 depremi sonrası örneklerden sadece biri.
Resimleri yorumlama,analiz etme üzerine ilgilenenler-çalışanlar için başucu kitabı.Tüm zeka tanılarının uygulamalı ve açıklamalı şekilde örnekleri mevcut olan bu kitapta bir çok teknik üzerine bilgi sahibi olabilmektesiniz...
Hangimizin dikkata,şefkata,sevgiye ihtiyacı olmadı.Hepizin oldu ve hep olacak.Şimdi biz çocuklara soruyoruz:"Neden şimdiki çocuklar böyle?!"
Peki hiç kendinize sordunuzmu,biz çocukken manevi ihtiyaçlarımızı doldurmak istemedikmi?
Peki neden çocukluğumuzu unutupda, büyüklüyümüzü fark etmiyoruz?!!!!

Yazarın biyografisi

Adı:
Hüseyin Şahin
Unvan:
Türk Uzman Psikolog

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.